sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Deskohraní 2011

Napsala Jana ©oupalová dne 20.září 2011

Duha Děsír: Deskohraní je mezinárodní festival deskových a karetních her. Srdečně zveme všechny návštěvníky 8. až 16. října do Michnova paláce Tyršova domu v Praze! Na pořádání festivalu se podílí celá řada organizací: Duha – sdružení dětí a mládeže, členové Klubu deskových her Paluba a STOH, Česká asociace Go, Česká asociace Scrabble, Česká federace Dámy, Česká federace Othello a další. Program je určen všem hravým lidem bez rozdílu věku a zkušeností, na své si přijdou nováčci i ostřílení hráči, nejmenší děti i dospělí.

 

 

Všech devět dní je naplněno bohatým programem. Pro návštěvníky, kteří si chtějí jen tak zahrát, je připravena herna - Ludotéka, ve které si vyberete z více než 321 her různých žánrů, náročností a délek. K dispozici jsou hry pro nejmenší děti (od 4 let), hry pro větší děti, hry vhodné na párty, klasické euro-hry a pro ty nejnáročnější i něco z pokladnice válečných her. Máme připravené hry pro větší společnost, hry pro páry i hry pro jednotlivce. Návštěvníkům se budou věnovat odborní lektoři - hermani, kteří poradí s výběrem vhodné hry, hru představí a pomůžou s vysvětlením pravidel.

Pro soutěživější je k dispozici velké množství turnajů. Stále je možné se přihlásit (na http://www.deskohrani.cz ) do turnajů v klasických i moderních hrách, například v Carcassonne, Bangu, Zatre, Scrabblu, piškvorkách, Agricole nebo Údolí králů. Kromě mistrovství republiky v Carcassonne, v Osadnících z Katanu nebo finále Dominion Tour nelze zapomenout na soutěž čtyřčlenných družstev Čtyřpohár, ve kterém si letos hráči změří své schopnosti ve hrách Fresko, Navegador, Tikal a K2.

Další body programu tvoří řada předváděček a rychlokurzů. Letos bude možno navštívit třeba rychlokurz hry Stratego, u nás známé ve variantě Maršál a špión. Zajímavé je také fórum autorů, ve kterém lze obdivovat (ale i si zahrát) novinky českých tvůrců her. O víkendech je připraven dětský koutek s hlídáním dětí, který mohou využít rodiče pro zabavení svých ratolestí od 4 let.

Ve všední dny dopoledne se chystá bohatý program pro školy, školáci se pod vedením lektorů naučí mnoho nových her a zúčastní se menších turnajů.

Festival má dlouholetou tradici, letos se koná již jedenáctý ročník.


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist