sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Vánoční přání dětí z dětských domovů

Napsal Vladislav Sobol dne 16.listopadu 2006

Milí přátelé, kamarádi, partneři, vedoucí našeho sdružení Duha – Zámeček stráví jako každoročně (letos už jedenáctým rokem) Duhové Vánoce, tedy Štědrý večer a vánoční svátky, s dětmi z dětských domovů, které nemohou být na Vánoce doma ani u svých příbuzných. Protože letos nám naše pracovní zatížení neumožní uspořádat veřejnou sbírku jako v minulých letech, rádi bychom požádali o pomoc právě Vás: Pojďte si s námi zahrát na Ježíška...

Pro holky i kluky připravujeme na celých pět dní, které strávíme na horské chatě v Jeseníkách, poutavý program – aquapark, kuželky, lyžování i bobování, pečení cukroví i (skoro domácí, protože se už dlouho známe) vánoční pohodu. Budeme rádi, když nám pomůžete sehnat pro děti vánoční dárky. Stačí, když se jednoduše rozhodnete některý z dárků splnit sami nebo třeba se svými kolegy ve firmě.

A o jaké dárky jde?

Seznam dárků, které jsme se jednotlivým dětem po dohodě s jejich tetami a strejdy z domovů rozhodli pořídit, najdete na našich internetových stránkách (viz níže). Každý si ale přeje dostat (stejně jako vaše děti) více než jeden dárek, takže pro nás týden před vánocemi nastává veliké dokupování (z peněz, které nám někdo věnuje), rozdělování a balení dárků. Určitě neuděláte chybu, když koupíte například:

 • walkmen, diskmen nebo jednoduchý kazeťák s CD (to si přeje snad každý „puberťák)
 • kopací míč (spousta dětí v domovech sportuje)
 • foťák (stačí obyčejný, pro první seznámení s focením)
 • mobil (ten už mají snad všichni, jen děti z domovů ne...)
 • sadu nádobí, skleniček nebo talířů (budou s námi i starší děti, které se chystají na odchod z DD)
 • plyšáka – třeba i většího (udělá radost skoro každému)
 • hodinky, řetízek nebo náramek (každý se chce parádit a být ve třídě „in“)
 • moderní mikinu nebo triko (my už ho podle velikosti věnujeme někomu, kdo po něm touží)
 • kosmetický balíček (každá holka i každý kluk chce vonět...)
 • hračky pro menší děti (panenky, míče, omyvatelné hračky, tahací hračky, zvukové hračky, kočárky, autíčka), které předáme našemu partnerskému Dětskému domovu pro děti do 3 let v Ostravě.
 • a určitě vás napadnou i další věci, které třeba kupujete svým dětem.

Pokud se rozhodnete některou z věcí dětem věnovat, pošlete ji prosím poštou na adresu Duha Zámeček, Vladislav Sobol, Střední 6, 736 01 Havířov – Šumbark. (Předem nám prosím dejte vědět, nejlépe e-mailem, že s Vaším dárkem můžeme počítat.) Můžete si být jisti, že udělá dětem radost. Neslíbíme Vám, že vás budeme propagovat jako sponzora, ale pokud uvedete svou adresu, pošleme Vám po Vánocích CD s fotoreportáží z Duhových Vánoc.

Moc Vám děkuji.

Za děti i dospělé, které s dětmi prožijí Štědrý večer.

Vláďa Sobol
předseda organizace
606 694 337
vsobol@chiki.cz

WWW.ZAMECEK.NET
WWW.CHIKI.CZ

Duhových Vánoc se letos zúčastní asi 50 dětí z DD, se kterými celoročně spolupracujeme: Dubová (okr. Opava), Příbor, Fulnek, Velké Heraltice (okr. Opava), Litovel a Hranice na Moravě.


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist