sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Co je nového v projektu OurSpace?

Napsala Jana ©oupalová dne 19.ledna 2012

Dominika Pudilová, koordinátorka projektu OurSpace: Duha je jedním z partnerů zapojených do mezinárodního projektu Evropské komise - OurSpace -The Virtual Youth Space.

Na konci roku 2011 bylo nejdůležitější událostí již čtvrté setkání všech partnerů projektu Ourspace, které se uskutečnilo v Praze ve dnech 3.-4. listopadu 2011. Hostitelem akce byla Duha a celé setkání se konalo v Centru Prokopka na Žižkově. Hlavním tématem meetingu byly informace o dokončení potřebných kroků před spuštěním testovací fáze webového portálu OurSpace, které bude probíhat v únoru a březnu 2012.
Důležitou částí celého setkání byla pro Duhu část, týkající se procesu, jak bude samotná diskuse mezi uživateli OurSpace probíhat. Samotný proces bude rozdělen do čtyř fází:

  • 1. Návrh debatních témat – v této fázi budou mít všichni uživatelé možnost navrhnout téma či hlasovat pro navržená témata. Ty nejpopulárnější pak automaticky postoupí do další fáze.

  • 2. Otevřené debaty – zde budou probíhat samotné debaty ke zvolenému tématu. Jedná se o mezinárodní projekt, proto se každému uživateli automaticky nabídne diskuse v jeho národním jazyce. Pokud bude chtít uživatel diskutovat na evropské úrovni, sám si zvolí tuto možnost. Uživatel bude mít také možnost vkládat stanoviska k danému tématu, které budou omezeny 500 znaky a rovněž bude moci ke všem návrhům vkládat komentáře. Nejvíce diskutované návrhy (předpokládá se počet tři) pak postoupí do další fáze diskuse.

  • 3. Volba nejlepšího návrhu – V této fázi přichází řada zejména pro tzv. moderátory, kteří budou mít za úkol sumarizovat předchozí fázi, určit nejpopulárnější návrhy, udělat z nich výtah a nechat o nich hlasovat. (Tato fáze se bude vyvíjet během testování, kdy zjistíme nejlepší způsob).

  • 4. Výsledky – zde budou uveřejněny výsledky celé debaty a jejích fází, také zde budou doplňovány reakce od politických činitelů, organizací apod.

Poznámka: Evropská úroveň bude probíhat paralelně s národní úrovní a projde všemi fázemi tak, jak bylo popsáno výše. Probíhat bude pouze v anglickém jazyce.

Duha má za úkol spravovat pouze národní úroveň. Do evropské se samozřejmě zapojí, ovšem nemá za její správu odpovědnost.

Duha bude prostřednictvím koordinátorů iniciovat a podněcovat virtuální diskusi. Koordinátoři se zapojí jak do testovací fáze, tak do fáze otevřené pro veřejnost, která by měla vypuknout na začátku dubna 2012. Koordinátoři rovněž budou oslovovat a zapojovat zájemce z řad veřejnosti. Jedná se o tři osoby z řad vysokoškoláků a tři z řad středoškoláků. Všichni koordinátoři mají zkušenost z diskusí parlamentů dětí a mládeže. Dne 8. 1. 2012 se v Brně uskutečnila první schůzka s nově vybranými koordinátory, kde se koordinátoři dozvěděli podrobnosti o projektu a jeho souvislostech a probírala se zde zejména testovací webová platforma, která byla na začátku ledna spuštěna.

V tuto chvíli je sociální síť k nahlédnutí dostupná na adrese www.joinourspace.eu. Postupně se bude doplňovat čeština a všechny potřebné funkce. O dalším vývoji vás budeme informovat.

První číslo newsletteru OurSpace ke stažení zde: http://mim.io/3674f.

Druhé číslo newsletteru OurSpace ke stažení zde: http://mim.io/2c7b31.

 

Kde najdete více informací?

www.ep-ourspace.eu

email: info@ep-ourspace.eu

email na českého koordinátora projektu: ourspace@duha.cz

 

Co je OurSpace?

OurSpace je nová online sociální síť pro mládež a organizace mládeže, která umožňuje:

  1. spojení s přáteli;

  2. nové kontakty napříč Evropou;

  3. diskutovat s dalšími lidmi o aktuálním dění na národním a evropské úrovni;

  4. mít vliv na politické činitele;

  5. sdílet ideje, nápady a informace.

 

Info o projektu:

Projekt odstartoval 1. července 2010 a tvrat bude tři roky.

Partneři projektu: Athens Technology Center v Řecku (koordinátor projektu), Národní technická univerzita v Athénách, Dunajská univerzita v Kremži, Britský parlament mládeže, Babel international, EurActive Politech, 21c Consultancy Limited.


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist