sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Skončil 2. ročník projektu Meet the Freak

Napsal Martin Vejvoda dne 26.září 2006

Berounský kemp Plešivec se v druhém srpnovém týdnu zaplnil mladými lidmi z 9. evropských zemí, kteří se přijeli zúčastnit 2. ročníku projektu Meet the Freak, zaměřeného na amatérskou uměleckou tvorbu. Účastníci, kterých bylo celkem 55, si mohli vybrat z těchto uměleckých skupin: Tanec, Hudba, Divadlo, Média a Malování/Graffiti. V těchto skupinách pak pracovali po dobu trvání projektu, aby společně připravili závěrečné představení a prezentaci svých uměleckých děl.

Koordinátoři projektu připravili i akce pro veřejnost na berounském Husově náměstí, kde proběhlo divadelní představení, žonglování, výstava fotografií a kreseb či společné bubnování. Jedním z vrcholů projektu by bezesporu „Freakfest“, který proběhl v sobotu 26.8. přímo v kempu Plešivec. Návštěvníci, kterých se sešlo více než 150, měli možnost zúčastnit se výtvarných dílen vedených účastníky nebo lektory z řad Duhy, poslechnout si celou řadu punkových, alternativních či revivalových kapel a v nočních hodinách shlédnout fascinující hrátky s ohněm – Fireshow.

Pátek 1.9. byl dnem dlouho očekávaného závěrečného představení. Účastníci v sobě po každodenní práci, populárních mezinárodních večerech a neustálých průběžných hodnoceních našli ještě dostatek sil, aby postupně zaplnili podium a předvedli výsledek dvoutýdenního snažení své umělecké skupiny. Představení zahájil tanec pro veřejnost – společná polka příjemně odbourala bariéru mezi jevištěm a hledištěm. Hudební skupina poté předvedla píseň s názvem Freak Song, kterou účastníci sami složili. K hudbě se připojila taneční skupina s představením 5 rytmů, původně založeným na improvizaci. Velký úspěch sklidili divadelníci s vtipnou parodií na sebe sama i ostatní „freaky“. Následoval krátký film mediální skupinky, ukázka tvorby graffiti, taneční scénka, koncert v průběhu projektu vzniklé skupiny Tuňáky z pekel a závěrečné fireshow.

Projekt Meet the Freak organizovalo sdružení Duha Voluntary Support, které je základním článkem Duhy a jak vyplývá již z názvu, náplní činnosti sdružení je především podpora dobrovolnické práce. Akci finančně podpořila Evropská komise prostřednictvím České národní agentury Mládež

Kontakt: www.workcampy.cz

Tento článek odráží pouze postoje autora a Evropská komise ani Národní agentura nenese zodpovědnost za jeho obsah ani jakýkoliv způsob užití informací v něm obsažených.


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist