sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Mezinárodní sociální síť OurSpace je spuštěna

Napsala Jana ©oupalová dne 10.července 2012

Dominika Pudilová, Jana Šoupalová: Dne 7. 7. 2012 odstartovala veřejná debata na webové stránce www.ourspace.cz a nyní se kdokoliv může přihlásit a zapojit se do diskusí. Duha je partnerem mezinárodního projektu Evropské komise OurSpace -The Virtual Youth Space. OurSpace vzniká jako nová online sociální síť pro mládež a organizace mládeže, která umožňuje spojení s přáteli, nové kontakty napříč Evropou, diskuse s dalšími lidmi o aktuálním dění na národním a evropské úrovni, sdílení idejí, nápadů a informací a vzájemné formování názorů s dalšími účastníky diskusí včetně politických představitelů. Pokud máte facebook, OurSpace Vás snadno přihlásí pomocí něj (http://www.facebook.com/OurSpace.eu). Můžete samozřejmě využít i přihlášení bez facebooku.




Přípravě současné sociální sítě předcházela dvouletá práce, která gradovala před samotným startem. Dne 7. a 8. 6. 2012 se uskutečnilo další setkání partnerů projektu, a to tentokrát u hostitelské organizace Google v Madridu. Duha, zastoupená Dominkou Pudilovou a Janou Votavovou, zde referovala o probíhajícím testování webové platformy OurSpace, které se uskutečnilo v dubnu. Byli jsme oceněni ostatními partnery jako jednoznačně nejlepší organizace, která se úkolu testovat web, odhalit poslední chyby a celkově ho příjemně uživatelsky připravit, zhostila velmi zodpovědně.

Testování sociální sítě z české strany proběhlo jednoduchým a účinným způsobem. Již dříve jsme oslovili šest mladých lidí z řad současných i bývalých členů Národního parlamentu dětí a mládeže, kteří měli za úkol sestavit si svůj tým cca 10 lidí, který odzkoušel reálnou diskusi tak, aby se zjistilo, zda je web možný veřejně spustit. Na začátku dubna jsme v Brně uspořádali setkání pro tyto testovací týmy, kde se dověděli vše o projektu a zúčastnili se i dvou diskusí na téma poplatky na vysokých školách a přímá volba prezidenta. Druhou debatu jako host navštívil i bývalý ministr spravedlnosti JUDr. Jiří Pospíšil. Následovaly dva týdny pravidelného testování, kdy účastníci debatovali nad deseti různými tématy a vyzkoušeli tak všechny nástroje, které OurSpace web nabízí. Po skončení testů proběhlo podrobné vyhodnocování a některé jeho závěry byly diskutovány právě na setkání v Madridu.

Z dotazníků účastníků vyšlo najevo, že web OurSpace je dobře vytvořená platforma, která má smysl a pro mladé lidi může být zajímavá a inspirující. Vyskytly se zde obavy, zda opravdu bude mít reálný dopad na politiky. Je to výzva pro Duhu a partnery projektu, aby zejména na této oblasti zapracovali.

Další setkání partnerů proběhne v říjnu v Londýně a ještě předtím nás čeká v září schůzka se zástupci Evropské komise, kde budeme prezentovat dosavadní odvedenou práci za druhý rok projektu.

Kde najdete více informací?

www.ep-ourspace.eu

email: info(at)ep-ourspace.eu

email na českou koordinátorku projektu Dominiku Pudilovou: ourspace(at)duha.cz

Info o projektu:

Tříletý projekt Evropské komise se rozběhl 1. července 2010. Partneři projektu jsou: Athens Technology Center v Řecku (koordinátor projektu), Národní technická univerzita v Athénách, Dunajská univerzita v Kremži, Britský parlament mládeže, Babel international, EurActive Politech, 21c Consultancy Limited.


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist