sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Experimentovali jsme s přírodním stavitelstvím

Napsala Jana ©oupalová dne 8.října 2012

Tamjdem: Na prvním podzimním Tamjdemu v o.s. Baobaby v Hostišové u Zlína jsme se prakticky celý víkend zabývali přírodním stavitelstvím prakticky. Někdo si odnášel ideu života ve slaměnném domě, někdo zavápněné boty, ruce, vlasy, sláma nám čouhala z bot a uschlé bláto se sypalo z kapes.
Experimentální domek sdružení jsme několika vrstvami hlíny, vápna, barvy kompletně změnili zvenku i  zevnitř, opravili jsme pec na chleb, jezírko u hotelu pro hmyz, postavili hnízdo z větví akátu.

Na čerstvém vzduchu jsme si užívali babí léto, jedli jsme vynikající jídla a nechyběla ani zábava s kytarou a  hlasovou improvizací u ohýnku. Byl to Tamjdem jak má být –projekt na pomoc neziskové organizaci ve stylu 15 bezvadných dobrovolníků z různých koutů ČR a světa.

Tamjdem=dobrovolnické víkendy trochu jinak na podporu českých neziskových organizací, příležitost potkat nové lidi, Čechy i cizinci, poznat sám sebe. Více se o chystaných projektech dozvíte na: http://www.trochujinak.cz/tamjdem/terminy-aneb-kdy-tamjdem/

 

Nebo se podívejte do databáze dobrovolnických příležitostí: http://databaze.dobrovolnik.cz/databaze-projektu/tamjdem/#PL


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist