sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Na pomoc českým neziskovkám se s Tamjdemem letos vydalo 190 dobrovolníků!

Napsala Markéta Votavová dne 19.prosince 2012

S potěšením vám představujeme projekty Tamjdem roku 2012 aneb Tamjsmebyli (http://www.trochujinak.cz/tamjdem/tamjsmebyli-v-roce-2012/). Ve spolupráci s českými neziskovými organizacemi a za laskavé podpory dobrovolníků a partnerů jsme uskutečnili 16 víkendových výjezdů na pomoc neziskovým organizacím.
Od českých Budějovic po Bělou u Jevíčka jsme pomáhali v ekologicky zaměřených centrech, tanečních studiích, pivovarech, organizacích zaměřených na práci s handicapovanými či sociálně vyloučenými a nechyběla ani alternativa např. v podobě buddhismu a záchrana historických památek. Projektů se zúčastnilo celkem 190 dobrovolníků, kteří společně odpracovali 1697 hodin dobrovolnické práce pro neziskový sektor. Gratulujeme a děkujeme za vysoké nasazení a příjemné chvíle!

A že projekty nebyli jenom o práci, ale že každý Tamjdem byl víkendem trochujinak, příležitostí k poznání dobrovolnictví, nových lidí a českého neziskového sektoru, dokládá příklad posledního letošního projektu ve Valdštejnské Lodžii na Jičínsku(https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151531050873502.601725.76971463501&type=1). Byl to opět originální Tamjdem, kde se sešlo 13 dobrovolníků (Čechů i cizinců). Společně jsme pracovali na revitalizaci této významné barokní památky a vlastně se i otiskli do její historie. Pomohli jsme postavit Cestu přátelství a navíc jsme pod ní uložili zprávu z Tamjdemu pro příští generace!

V příštím roce s námi můžete podobné zprávy vytvářet! Těšíme se na spolupráci a vzájemné obohacení.

Za Tamjdem tým dobrovolníků, ideových nadšenců a organizátorů konkrétních víkendovek se pro letošní sezónu loučí koordinátorka Markéta Votavová


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist