sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Inkluze s Kopretinou

Napsala Martina Václavovičová dne 2.ledna 2013

Projekt začal přípravným školením již před prázdninami, aby byli vedoucí a instruktoři dobře připraveni na chystané aktivity. Kontaktovali jsme paní ředitelku plzeňského Dětské domova Domino, obeznámili ji s projektem Inkluze v Kopretině a možností aktivně se do něj zapojit. Dále jsme vytipovali děti ze sociálně znevýhodněného prostředí a kontaktovali jejich rodiče s možností účasti na projektu.
Dětem a mládeži zapojených do projektu od července do prosince 2012 bylo umožněno účastnit se všech aktivit našeho sdružení zcela bezplatně. Veškeré vzniklé náklady byly hrazeny z mimořádné dotace MŠMT – Inkluze v Duze 2012, případně ze sponzorských darů.
Aktivit proběhlo mnoho.
Jako první a také stěžejní akcí byl náš letní dětský tábor, kde jsme se měli možnost dokonale poznat a dál budovat naši spolupráci.
Scházeli jsme se pravidelně ve středu v naší klubovně. Na těchto schůzkách jsme se věnovali tvůrčím činnostem (výrobky z papíru, modelovací hmoty, korálků, malování, obtisky aj.), také jsme hráli různé hry a soutěže, které nás nejen pobavily, ale v mnohém i naučili (např. hra na třídění odpadů).
Jednodenní aktivity byly také velmi zábavné a inspirující – výroba koláží aneb s Duhou za fantazií, motokáry a paintball, batikování triček, Duhový den, výprava za hledáním „kešek“, maškarní, lampiónový průvod, pedig, aquapark, malování perníčků a Mikuláš.
Závěrem bych ráda poděkovala všem, kteří svou účastí podpořili projekt Inkluze s Kopretinou. Všem z Dětského domova Domino, rodičům a dětem zapojených do projektu a samozřejmě i našim vedoucím a instruktorům, kteří rádi a s ochotou šli do všech mých bláznivých nápadů.
Za sdružení Duha Kopretina Plzeň
Mgr. Martina Václavovičová


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist