sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Jak proběhlo poslední Hudboslovení?

Napsal Mussur dne 17.ledna 2013

Poslední Hudboslovení proběhlo netradičně od 15.11. do 29.11.2012. Jako první otevřel ve čtvrtek 15.11.2012 bránu Hudboslovení Jiří Pavlica s Hradišťanem. A otevřel ji svou velmi příjemnou a propracovanou hudbou k maximální spokojenosti všech posluchačů. Páteční šachy v Klubu Dlažka jako vždy svedly k šachovnicím malé i velké (děti i zkušené hráče) a vítězství si odvezl pan František Štec. Páteční večerní lampiónový průvod od majáku jako vždy začal ohňostrojem, následně se průvod vydal přes Horní náměstí ke Klubu Dlažka.
Zde si někteří účastníci průvodu ještě vyzkoušeli stolní hry, další šli rovnou domů. Následný cestovatelský večírek otevřela Soňa Mikešková svými zážitky z Jávy a Bali a na závěr jsem promítl obrázky z Norska. V sobotu dopoledne proběhl v jídelně Prechezy turnaj ve scrabble a to jako B - mistrovství České republiky, vítězství si odnesl Martin Sobala. Odpoledne si zahráli v Dlažce čtyři týmy aktivity, vítězství si odnesl tým My tři. Následovalo promítání dvou filmů z festivalu Jeden svět pod vedením Dzherryho. První byl ekologický film Z popelnice do lednice - o plýtvání zeleninou a ovocem v obchodních řetězcích. Druhý Nový svět nás zavedl do Estonska a představil nám aktivní mladé lidi a jejich projekt. K oběma filmů proběhla následná velmi aktivní diskuse. Sobotu zakončil koncert ostravské skupiny Duo Juyos ve Lhotce - v hospodě U Olinka. Jako vždy jejich hudba zaujala všechny posluchače a ke konci je jako vždy i roztančila. Vedoucí kapely Michal Menšík navíc přidal řadu svých humorných básní, které přispěly k dobrému pocitu z akce.

A co závěrečná akce? 29.11.2012 v Klubu Teplo proběhl závěrečný koncert ke 40. výročí Kuře v hodinkách s Vláďou Mišíkem, kapelou ETC... a dalšími členy legendární kapely Flamengo – vynikajícím a hlavně nezničitelným baskytaristou Vladimírem Gumou Kulhánkem a excelentním kytaristou Pavlem Fořtem. Každá píseň se setkala s ohlasem plného sálu. V první části zazněly největší hity ETC od Vladimíra Mišíka i jeho kapely, ve druhé části proletělo klubem nadupané Kuře v hodinkách ve skvělém provedení muzikantů a zejména hvězdy večera a iniciátora akce turné ke 40. výročí vydání legendárního alba Kuře v hodinkách – vynikajícího autora a skvělého zpěváka Vladimíra Mišíka.

Všechny akce Hudboslovení navštívilo dohromady takřka dvanáct set spokojených diváků. Od těch úplně nejmladších až po pamětníky. Desítky obětavých pořadatelů z Duha Klub Dlažka jim k tomu vytvořili takřka ideální podmínky. Řada akčních fotek z akce na www.dlazka.cz o tom všem více než jasně vypovídá! Celá akce proběhla v rámci celoročního projektu Skok pro neorganizované děti a mládež. Projektem realizovaným organizací Duha klub Dlažka za finanční podpory Olomouckého kraje a Statutárního města Přerov. Díky všem za pomoc!

Mussur


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist