sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Koalice Konference Korupce – Alpha Centauri

Napsal Mussur dne 12.února 2013

Po loňském neúspěšném pokusu osídlení Marsu přední pozemští vědci pátrali, kam by se lidstvo mohlo přesunout, aby tak odlehčilo pomalu skomírající planetě Zemi a za pouhý rok připravili další expedici, tentokrát na planetu v systému Alpha Centauri.
Ačkoliv tento projekt počítal s vyšším zájmem veřejnosti, nakonec se ho zúčastnili alespoň zástupci třech nejvýznamnějších lidských koalicí, které si pro tuto příležitost daly krycí jména, jež byly: Káklo, My a Čau a Cvrčkovy bačkůrky.

Když nadešel čas odletu, všichni odvážlivci byli uloženi do hibernace, aby jim téměř tříletá cesta rychleji utekla. Zatímco jejich těla spala, mysl se mohla bavit různými virtuálními programy, které měla síť naší lodě dispozici. Účastníci projektu si tak mohli zahrát nejen klasické hry jako Pacman a Moorhuhn, ale také netradiční dobrodružnou hru s názvem „Záhada ztraceného dobytka“ a v neposlední řadě měli možnost shlédnout vybrané epizody z oblíbených seriálů. Bohužel v naší virtuální síti nastaly během letu mírné poruchy a tak mohl být pobyt v tomto prostředí pro účastníky místy obtížný, ale všichni zúčastnění tyto obtíže překonali a obsluha lodi věří, že se po celou dobu letu nikdo nenudil. A také slibujeme, že pro příští lety zkusíme zařídit pohodlnější bezdrátové připojení.

S příletem k určené planetě jsme museli vzbudit naše cestující z hibernace a hned jim zadat první úkol nezbytný k úspěšnému osídlení planety. V prozatím nehostinné atmosféře museli spustit zařízení, potřebné k tvorbě dýchatelné atmosféry. Některým spouštění dělalo zpočátku problémy, ale nakonec byla téměř všechna zařízení aktivována a nám nezbývalo než čekat, než nám tato technologie zajistí vhodné podmínky pro osidlování planety.

K ránu jsme zjistili, že zařízení funguje a nic nám již nebránilo pustit se do osidlování. Nejvýše postavení členové všech tří koalic řídili osidlování i nezbytný výzkum z jejich základen. Někdy ovšem museli všichni podniknout náročné výpravy, aby tak mohli získat náskok před ostatními koalicemi. Zakrátko byla téměř celá planeta prozkoumána a na řadu přišlo nevyhnutelné. Koalice mezi sebou začaly válčit. V průběhu války ještě měly šanci změnit poměr sil pomocí nalezených artefaktů. Nakonec ale přeci jen jedna z koalic byla vymazána z mapy a mezi zbylými dvěma nastalo křehké příměří. V celkovém hodnocení byla jako nejúspěšnější koalicí vyhodnocena koalice Káklo, která se ujala nadvlády nad planetou Alpha Centauri. Za ní se potom umístila koalice My a Čau a na hezkém třetím místě Cvrčkovy bačkůrky.

Budeme pozorně sledovat další vývoj v tomto hvězdném systému a uvidíme, zda tato nově osídlená planeta přinese lidstvu novou naději a zda se lidstvo poučilo, i když to tak podle průběhu první etapy osidlování nevypadá…

 

Zpráva prvního důstojníka pro kapitána projektu Alpha Centauri

(aneb stručně o víkendové akci pro mládež a dospělé Konference, koalice, korupce 1.-3.2.2013 pořádané organizací Duha Klub Dlažka v Rajnochovicích)


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist