sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Mikulášská

Napsal Michal Novosad, Duha klub Dlažka dne 18.prosince 2013

Někteří lidí se myslí, že jezdit na víkendové akce je zbytečné, protože než se to pořádně rozjede, tak je konec. Opak je ale pravdou, vřele všem doporučuji, aby těch pár korun investovali, a i když se jedná jen o víkend, aby se zúčastnili.  Mikulášská je jedna z těch akcí, která je narvaná klidně i dva měsíce před zahájením. Letos se nás tam sešlo podle mého názoru pomalu 90.
mik1.JPG–velky

Že tam jezdí téměř pokaždé stejní lidé, nikomu nevadí. Je příjemné se s nimi po měsících zase vidět a příjemně si popovídat. Dopolední a večerní program pro děti byl ve stylu her v místnosti, kdy každý z nás vedoucích dokázal předvést nové a nové věci. Děti byly nadšené a usměvavé, následovala venkovní čertovská hra, kterou si užili nejstarší i nejmladší. Už se blíží pomalu večerka, takže rychle dohrát hry a rychle do postelí.

Sobota ráno, já otevřu oči a co za okny nevidím? SNÍH! A že ho byla spousta! V tu chvíli jsem se přestal strachovat, jak zabavit děti na dopoledním programu. Stavění sněhuláků, koulování a jiné dovádění bylo pro všechny náročné a myslím, že jsem nebyl jediný, kdo se začal těšit na vydatný oběd. Trocha odpočinku a jedeme dál, tedy spíš letíme, objevili se andílci a všichni se vydali na andělskou hru. Úkoly byly zajímavé, ale hlavně zábavné. Jelikož byli všichni trochu zmrzlí, přispěchali do jídelny, kde to vonělo perníčky a bylo potřeba je nazdobit. Nastal večer a to pro všechny znamenalo příchod Mikuláše, který všechny obdaroval pěknými dárečky, ale až poté, co mu zazpívali, na něco zahráli, nebo něco pěkného předvedli. Čertovská diskotéka, pojmenování bylo přesné, následovala. Málokdy jsem po takovém večírku tak unavený, že bych lehl a probral se až ráno.

A už je tu neděle, ale proč se strachovat? Akce končí až odpoledne, tudíž máme celé dopoledne si něco zahrát, zabavit se a naposledy se spolu zasmát, času by mohlo být více, ale zázraky bohužel neumíme. Poslední hození koulí a zabalit si věci. Kdo chtěl, mohl pomoct s úklidem základny, mohl, pomoc se vždy ráda vidí.

mik2.JPG–velky

Zážitky, vzpomínky a mnoho jiného, tohle všechno si z tohohle víkendu nejen já odvážím. Doufám, že za rok se tam opět všichni v plném počtu sejdeme.

Michal Novosad


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist