sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Duha Čolci Černčice

zaměření: celoroční a klubová činnost, víkendové akce, práce s neorganizovanou mládeží, turistika, kulturní akce, deskové hry, akce pro veřejnost, rodiny s dětmi, integrace zdravotně/sociálně handicapovaných, tábornictví, horolezectví/speleologie, výtvarná činnost, tanec/hudba, vzdělávání, integrace sociálně slabých rodin, rozvoj osobnosti, zpěv, průzkumné expedice, podpora dobrovolnictví, amatérské divadlo


Náplň činnosti oddílu v Černčicích stojí na principech zážitkové pedagogiky. Dětem nabízí pestrou paletu volnočasových aktivit, zejména se orientujeme na ochranu, poznávání přírody a rozvoj environmentální senzitivity prostřednictvím přímého kontaktu se zvířaty. Na zahradě se staráme o hospodářská zvířata (OSLÍKY, ovce, malé slepičky, králíky a morčata). Každé setkání během zimy také doplňujeme krmítka pro ptáky. Budujeme příbytky pro hmyz, ježky, ještěrky, aj. Přírodu rádi pozorujeme, zkoumáme a děláme pokusy. Nechybí dobrovolnické aktivity v rámci projektů „72 hodin“ a „Ukliďme Česko", staráme se c obci o stromořadí ovocných stromů a původních druhů keřů, které jsme pomáhali sázet v roce 2020 v celkové délce 700 m. Setkáváme se každou středu od 16 do 18 hodin v přírodní ukázkové zahradě "U Lánské cesty" v Černčicích.


Obrázková galerie. Klikněte na některý z náhledů.

 

Informace o dužině

Sídlo
Černčice 50
Pošta
54901

Poslední aktualizace statistického hlášení: 23.03.2024

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


výroční zprávy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist