sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Já chci duhového kluka kajakáře a já zase holku s houbou…

Napsala Jana ©oupalová dne 3.června 2011

Duha Tangram, Duha Děsír, Duha Outpost: Po čtyři dny pražské Bambiriády měli malí i velcí návštěvníci možnost vyrobit si ve stánku Duhy vlastní placku. Na výběr bylo osm motivů duhových kluků a holek zobrazených při různých sportech nebo zábavě, které si návštěvníci mohli dotvořit podle svého gusta. Našli se i kreativní jedinci, kteří si malovali vlastní zajímavé obrázky.
Protože se šance, udělat si vlastní placku, nenaskytne hned tak někdy, bylo v duhovém stanu neustále rušno. Dětem i dospělým se nejvíce líbil kluk kajakář, holka s houbou, snowboardista a holka se psem. Obrázky svítily všemi barvami. Přes oranžové lodě a růžové pruhy na sukni jsme mohli zahlédnout i křiklavě zelené oči a fialové psy. Samotnou placku pak už dětem vyráběli duhoví dobrovolníci, kterých se letos na Bambiriádě vystřídalo 18.

Že je to velké číslo, říkáte si? Není divu, že nás bylo tolik, protože stejně jako duha spojuje mnoho barev, i na našem stánku se vystřídalo mnoho zajímavých aktivit prezentovaných třemi dužinami. S Duhou Tangram si děti mohly vyrobit ozdoby květiny do vlasů z plsti se stužkou a s nápisem duha.cz. Společnými silami dobrovolníků a dětí vzniklo mnoho pěkných až uměleckých výtvorů. Děti si taky mohly vyzkoušet poznávat různé předměty se zavřenýma očima. Duha Děsír a její Klub deskových her Paluba měli připravené různé deskové hry i pro ty nejmenší. Rodiče hráli se svými dětmi, i proti nim a plánovali další herní odpoledne, tentokráte už v samotném klubu. Do světa deskových her pro větší děti nás pak vzala Duha Outpost, která přitahovala zejména starší kluky, zatímco jejich mladší sourozenci si s rodiči vyráběli už zmíněné placky.

Po celou Bambiriádu nás provázely spokojené úsměvy dětí i rodičů odcházejících s letáky Duhy v kapsách a s duhovými plackami na trikách a naše radost z toho, že jsme dobrovolníci a kluci a holky z Duhy.

Markéta Votavová


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist