sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Duhová štafeta pro Jaroslava Hádě Hadaše

Napsala Jana ©oupalová dne 7.září 2011

Jaroslav Hádě Hadaš byl na 23. Velké Duze oceněn Duhovou štafetou, ocenění mu předala Mirka Bobřice Šimarová (Duha Vega). Jaroslav Hadaš je předsedou krnovské dužiny Duha Orion. Následující rozhovor vznikal na dálku, prostřednictvím emailové pošty.

Ahoj Hádě, odkud se vzala tvoje přezdívka.

Přezdívku mně dali děti z oddílu zkrácením jména Hadaš.

Co je při práci s dětmi podle tebe nejlepší a co pro změnu nejtěžší?

Nejlepší při práci s dětmi je radost, veselí, mládí, pestrost v životě. Nejtěžší je udržet pozornost a v poslední době udržet aktivitu mladých lidí.
Co je motivací k dobrovolnictví? Pro tebe či všeobecně?

Přátelství. Pomáhat druhým. Společenství stejně zaměřených lidí. Jaké bylo letošní léto, naplnily se plány?

Léto bylo málo slunečné. Museli jsme hodně improvizovat. Plánované akce jsme uskutečnili. Jen na Flóru do Olomouce se nikdo nepřihlásil. Proč si myslíš, že se tolik dospělých lidí v Čechách a na Moravě věnuje v létě pořádání táborů, a to i během vlastních dovolených?

Mají rádi děti, přírodu, akční hry, jsou sami dětmi v přátelství.

Dovedeš si odhadnout vývoj v budoucnu?

Těžko. Spíš jsem pesimista. U nás na Osoblažsku nemají finance ani děti ani vedoucí. Legislativa také moc nepřeje. Jak pracujete ve Vaší dužině s dětmi, co je dnes nejvíc baví, co se za poslední roky změnilo?

Pořádáme výlety, víkendovky. Děti jsou pohodlnější. Mají více rády počítače. Lidi jsou všeobecně pohodlnější. Jak jsi reagoval na ocenění Duhovou štafetou, kterou jsi přebíral od Bobřice (Mirky Šimarové)?

Potěšilo mně to. Máš už kandidáta pro letošní rok?

Zatím nemám asi se poradím s  Duhovkou. Možná Stoupa z Křištálu Olomouc. Přes neshody si myslím, že by si to zasloužil i Mirek Prokeš, Martin Valent. Co bys popřál Duze?

Vše nejlepší. Hodně dětí a vedoucích. Děkuji za rozhovor.

Na Velké Duze v roce 2008 byla poprvé rozdána ocenění dobrovolníkům Duhy. Duhou se rozběhla Duhová štafeta – prvních pět členů Duhy bylo symbolicky odměněno za svůj přínos organizaci, v dalším roce to byli oni, kdo předávali pomyslný štafetový kolík dalšímu členovi Duhy a  vyslovili uznání někomu, o kom vědí, že je inspirací pro své okolí, vyjádřili úctu k jeho či její dobrovolnické práci a rozvoji hodnot sdružení. Členové Duhy se Duhovou štafetou vzájemně povzbuzují k dalším aktivitám a radují se z  duhových úspěchů.


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist