sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Vzpomínka na letní projekt Duhy Tangram

Napsala Jana ©oupalová dne 1.října 2012

Marie Wolfová, Duha Tangram: Skupinka dětí Duhy Tangram se zúčastnila v červenci mezinárodního projektu v Berlíně. Tento projekt byl zaměřen na integraci zdravotně a sociálně handicapovaných. Kromě české skupiny přijely do Berlína také děti z Francie. Spolu s německými dětmi strávily spolu krásný týden, plný tvůrčích aktivit.
Velký úspěch měly workshopy, kdy si děti samy připravovaly a zdobily polevou a lentilkami malé dortíky mufinky, kdy vytvářely kreativní fotografie či abstraktní obrázky na papíru.

Snad největší zájem vzbudil workshop, kdy jednotlivé skupinky měly za úkol z dodaného materiálu sestavit pojízdné autíčko, které by ujelo alespoň 10 m a uvezlo jednoho účastníka. Tato aktivita se konala v místním parku a vzbudila velký ohlas nejen u samotných konstruktérů , ale také i u místních dětí, které celému tvořivému procesu pozorně a zvědavě přihlížely.

Nakonec vše dobře dopadlo a všechny skupiny splnily úkol na jedničku. Musíme říci, že naše česká skupina měla své autíčko velmi zdařilé a krásně vyzdobené. Již se všichni těší na další společné setkání se svými kamarády v příštím roce, snad tentokrát ve Francii.

Marie Wolfová, Duha Tangram


Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


napsali o nás

Čas od času o nás někdo něco napíše. Dělá nám to radost, o kterou se s vámi rádi podělíme.


výroční zprávy


stanovy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist