sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Duha Barrandov

zaměření: celoroční a klubová činnost, víkendové akce, letní/zimní tábory, práce s neorganizovanou mládeží, vodáctví, turistika, kulturní akce, akce pro veřejnost, rodiny s dětmi, tábornictví, horolezectví/speleologie, výtvarná činnost, sportovní akce, tanec/hudba, zimní sporty, rozvoj osobnosti, podpora dobrovolnictví


Duha Barrandov byla založena v roce 2018 rozdělením dužiny Duha Miřetín (založena1996).

Dužina se zaměřuje na celoroční pravidelnou činnost s dětmi a mládeží, a to převážně pro pražské děti a mládež. Organizuje schůzky, víkendovky i dětské tábory. Mezi nejoblíbenější činnosti patří turistika, lyžování, vodáctví, táborničení a dobrovolnictví.

V dobrovolnické práci vidíme smysl nejen pro zvyšování materiálních hodnot a jejich následné využití ve prospěch volnočasových aktivit pro děti a mládež, ale především pro její výchovný aspekt. Významně přispívá k pozitivnímu formování osobnosti dětí a mládeže. V dnešní době nabízí nenahraditelnou smysluplnou alternativu trávení volného času mladých lidí, kteří často nemají vzory hodné následování, ani příležitost se jinak smysluplně rozvíjet a vytvářet společensky pozitivní hodnoty. Opakovaně jsme se podíleli na projektu Státního fondu životního prostředí ČR „Sázíme budoucnost“ a vysadili jsme dobrovolnicky několik desítek stromů, o které nyní pečujeme. Dobrovolnicky se rádi podílíme na správě a údržbě prázdninové základny Duhy v Miřetíně, která se rozprostírá uprostřed lesů na ploše přes 3 ha. Tam máme možnost přičichnout nejen k péči o louky a lesy (terénní práce, sekání a sušení trávy, kácení stromů a výsadba nových, příprava dřeva na topení), ale i k manuálním činnostem při údržbě táborových objektů, jako je natírání, malování, broušení a všemožné údržbářské práce.

Aktivity dužiny mají v sobě jak zábavnou, tak edukativní část. Obě části jsou vyvážené. Duha Barrandov se snaží provázet děti životem od jejich nástupu do první třídy základní školy až do dospělosti. Všechny aktivity jsou plné zdravého pohybu a legrace. V celoročním programu se seznamujeme se základy chování a pobytu v přírodě, se základy tábornických dovedností, kladema důraz na rozvoj pohybových a sportovních aktivit a na prohloubení estetického a výtvarného cítění. Přitom se snažíme všem účastníkům nenásilnou formou vštípit znalost a dovednost předcházet krizovým situacím, reagovat na ně a poskytnout první pomoc sobě i ostatním. To vše probíhá v přátelské až kamarádské atmosféře souznění dětských a dospěláckých duší. Při všech aktivitách dochází u jejich účastníků k prohlubování znalostí a rozšiřování kompetencí.

Pro schůzky, školení a další aktivity využíváme převážně prostory v Praze 1 na Senovážném náměstí, v Praze 5 na Kříženeckého náměstí, které máme k dispozici zdarma, a duhovou lesní základnu v Miřetíně u Skutče. Schůzky se snažíme doplňovat o víkendové akce. Svou činnost završujeme o hlavních školních prázdninách organizací dvou turnusů letního dětského tábora, který pořádáme v táborové základně Duhy v Miřetíně u Skutče.

Činnost Duhy Barrandov podporují především Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Hlavní město Praha, Státní fond životního prostředí ČR, Potravinová banka Pardubice a řada dalších subjektů.

Info a našich aktivitách budeme na základě požadavku Magistrátu hlavního města Prahy od ledna 2023 zveřejňovat na Instagramu https://www.instagram.com/duha_barrandov/Informace o dužině

Sídlo
Kubištova 1101/6
140 00 Praha 4
Pošta

Poslední aktualizace statistického hlášení: 14.04.2024

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


výroční zprávy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist