sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Duha Krounka

zaměření: celoroční a klubová činnost, víkendové akce, turistika, kulturní akce, akce pro veřejnost, rodiny s dětmi, tábornictví, horolezectví/speleologie, výtvarná činnost, sportovní akce, fotografování, vzdělávání, rozvoj osobnosti, historický šerm, zpěv, netradiční sporty, práva dětí a mládeže, fantasy


Duha Krounka byla založena roku 2022. Její členové dosud pracovali s dětmi v rámci Odborové organizace Skansky ZO OSŽ Skanska, Ž.S. Od roku 2004 jsme spolupracovali s dužinou Duha Miřetín a domníváme se, že pro práci s dětmi a mládeží je dužina vhodnějším prostředím než odbory, které mají jako hlavní činnost hájení práv zaměstnanců. Dužina se zaměřuje na celoroční práci s dětmi, organizování táborů všech typů, víkendových pobytů, her, přednášek, besed, kulturních podniků, kursů, případně společné účasti na akcích stejného či podobného typu, přičemž minimálně jednou měsíčně je organizovaný výlet za krásami přírodních nebo architektonických památek České republiky. Vrcholem činnosti je pořádání letního dětského tábora. Tábor je určen pro děti ve věku 7-17 let. Hlavní náplní našeho tábora jsou dějové etapové hry. Na základě připraveného příběhu společně vyrážíme vstříc novým dobrodružstvím a zážitkům. Hry jsou převážně motivovány tak, aby si děti odnesly z celého pobytu něco užitečného a poučného. Celkový dojem příběhu a her je umocňován množstvím rekvizit, které připravujeme a komponujeme do celkového obrazu dané hry. Mimo etapové hry se také soustředíme na míčové sporty. Podnikáme také výlety – do okolí pěšky a na vzdálenější místa autobusem, který máme po celou dobu pobytu k dispozici.



Informace o dužině

Sídlo
Vycpálkova 527
Praha 4
14900
Pošta
Vycpálkova 527
Praha 4
14900

Poslední aktualizace statistického hlášení: 20.03.2023

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


výroční zprávy


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist