sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

RVVZ Královéhradeckého kraje

Napsala Jana ©oupalová dne 29.ledna 2009

Regionální velká výměna zkušeností (RVVZ) Královéhradeckého kraje proběhne 27.2. – 1.3.2009 v Náchodě. Dílny, kterých se můžete zúčastnit, budou rozděleny do kategorií: výtvarné, herní, praktické a teoretické. Více zde nebo na www.rvvznachod.wz.cz  (více)

Klíče pro život - vzdělávání pro lepší práci s mládeží

Napsal Hynek Peèinka dne 23.ledna 2009

Na přelomu roku se rozběhl projekt Klíče pro život, který má za cíl připravit půdu pro kvalitnější vzdělávání vedoucích volného času napříč sdruženími dětí a mládeže. Na konci projektu by tato sdružení měla mít k dispozici vzdělávací programy, které zajistí srovnatelnou úroveň vedoucích bez ohledu na to, jestli jsou skauti, trenéři mladých tanečníků nebo duháci. Neformální vzdělávání je velmi potřebná oblast a standardy, které by měl splňovat každý, kdo chce organizovat volný čas dětí a mládeže, zatím chybějí. Zástupci Duhy budou u toho, když se tento nový systém bude nastavovat. (více)

Regionální kolo uzlařské regaty - OLOMOUC 2009

Napsala Jana ©oupalová dne 7.ledna 2009

Duha Rysi vás zve na letošní uzlařskou regatu, která se uskuteční dne 17.1.2009 v Olomouci. Bude se vázat všech šest základních uzlů na čtyřech uzlovačkách 2m dlouhých. Začínat se musí lodním uzlem na kůlu, provazy budou spojeny spojovacími uzly: ambulantní, škotový, rybářský v jakémkoli pořadí, na kterékoliv z prvních třech uzlovaček bude uvázana zkracovačka a jako poslední bude vázán dračí uzel přímo na soutěžícím.  (více)

Doduhy 2009

Napsala Jana ©oupalová dne 5.prosince 2008

Duha opakuje úspěšný projekt Doduhy, který byl Evropskou komisí vybrán jako nejlepší projekt za Českou republiku v roce 2007. Doduhy je skupinový projekt pro 8–10 zahraničních dobrovolníku, kteří by rádi během letních prázdnin objevili taje Duhy a české kultury.Zapojte také svoji dužinu a hostěte přes léto zahraničního dobrovolníka, pomoc se přeci vždycky hodí!Více informací zde. (více)

Výsledky fotosoutěže z letošních workcampů

Napsala Jana ©oupalová dne 21.listopadu 2008

7. 11. 2008 akce k příležitosti vyhlášení soutěže o nejlepší fotku z letošních workcampů. Do soutěže bylo zasláno okolo 80 fotek od 23 dobrovolníků. Návštěvníci večera hlasováním rozhodli o třech nejhezčích z 21 nejzdařilejších příspěvků do soutěže. Kromě toho se v průběhu večera mohli neformálním způsobem dozvědět o dalších dobrovolnických nabídkách programu Trochujinak a projektech Duhy. (více)

Národní parlament dětí a mládeže 2008

Napsala Jana ©oupalová dne 21.listopadu 2008

Duha Participace, Jana Votavová: Ve dnech 21. – 24. 11. 2008 zasedne Národní parlament dětí a mládeže, setkání se koná v Praze. Na programu jsou tři okruhy pracovních bloků.  (více)

Fotosoutěž - Workcampy trochu jinak

Napsala Jana ©oupalová dne 3.listopadu 2008

Přijměte prosím srdečně pozvání na duhovou akci, která se bude konat v pátek 7.11. v Praze. Nenechte si ujít příležitost setkat se s lidmi, kteří uplynulé prázdniny zažili "trochu jinak", na workcampech v Evropě i Asii. (více)

Přežili výcvik ve vlčích horách

Napsal Hynek Peèinka dne 2.listopadu 2008

Simulovaný výcvik vojenských speciálních jednotek pořádaný Duhou Velkou Medvědicí se pod názvem Commandos konal již pošesté. Letos jsme zvolili za svoji základnu chalupu Kusalíno ve Vsetínských vrších, kde se prohání vítr, bučí krávy, bečí ovce a mečí kozy. Termín zůstal tradiční–podzimní prázdniny.  (více)

Přežili výcvik ve vlčích horách

Napsal Duha Velká Medvìdice dne 30.října 2008

Simulovaný výcvik vojenských speciálních jednotek pořádaný Duhou Velkou Medvědicí se konal již pošesté. Letos jsme zvolili za svoji základnu chalupu Kusalíno ve Vsetínských vrších, kde se prohání vítr, bučí krávy, bečí ovce a mečí kozy. Termín zůstal tradiční–podzimní prázdniny. (více)

Zpráva z Myšince: Duha Duze!

Napsala Jana ©oupalová dne 28.října 2008

Autor článku a koordinátor Tamjdemu Štěpán Zelinger: O víkendu 16.-17. října proběhnul dobrovolnický víkend Tamjdem na pomoc duhovému tábořišti Myšinec v Budišovicích na Ostravsku. Duha Zámeček se v letošním roce pustila do zásadních rekonstrukčních prací na tábořišti Myšinec. Přestože největší úpravy a úklid se uskutečnil již na jaře, zůstala ještě spousta práce i pro skupinu dobrovolníků programu Tamjdem, který organizuje centrála Duhy a Dužina Voluntary Support. Pět převážně moravských dobrovolníků a pět dobrovolníků zahraničních čekalo vysekávání křovisek kolem areálu tábořiště, malování pochmurných skříní v pokojích nabarevno a renovace házenkářského hřiště. (více)

Modrý meč od Rysí řeky

Napsala Jana ©oupalová dne 9.října 2008

Dan (Dušan Sedláček), vedoucí dužiny Kluci od Rysí řeky, křtil v pondělí 6. října 2008 v knihovně v Mohelnici svou novou knihu.  Něco o psaní a inspiraci prozradil v následujícím rozhovoru: Ahoj Dane, kniha, která měla nedávno autogramiádu není  tvoje prvotina, kolik knih jsi už napsal? A komu jsou určené? Knížka je to druhá. Píšu pro děti ve svém oddíle a v zaměstnání. Ale jsou určené všem, kterým by se mohly líbit příběhy o přátelství …  (více)

Aktuálně k CVVZ 2008 v Přerově

Napsala Jana ©oupalová dne 3.října 2008

Duha Klub Dlažka: Vážení kolegové v boji s nudou dětí a mládeže! CVVZ – tedy Celostátní vzájemná výměna zkušeností – Vám nabízí příležitost rozšířit vaši základnu pro nové aktivity s Vašimi svěřenci! Zde čtěte více o aktualních nabídkách programu! CVVZ je jedinečná šance neustrnout na jednom bodu, nasbírat nové nápady na hry, posunout dál své odborné vzdělání, setkat se s novými lidmi, kteří se ve svém volném čase věnují stejně dobré věci jako Vy! Získat informace a vyměnit si zkušenosti s ostatními můžete nejen na oficiálně nabízených kurzech, které mimochodem stojí za to! Máte příležitost se především potkat s ostatními, ujistit se, že Vaše činnost má smysl, najít novou inspiraci pro vaši činnost!Kdy se nám přihlásíte? www.cvvz.cz – levé menu – záložka registrace! (více)

Duhový den - Sportovní odpoledne s Kopretinou

Napsal Duha Kopretina dne 30.září 2008

 (více)

28. září - Duhový den

Napsala Jana ©oupalová dne 26.září 2008

V letošním roce se budou Duhové dny slavit v Havířově, Plzni a Svitavách. Duha Zámeček v Havířově chystá v neděli Duhový den plný zábavy, her a soutěží, Duha Kopretina připravuje v Plzni sobotní sportovní odpoledne, kde si účastníci mohou vyzkoušet skákací boty a Duha Participace ve Svitavách s místním Dětským parlamentem bude pokračovat v tvorbě knihy k dětskýcm právům a také se sejde předsednictvo Národního parlamentu dětí a mládeže.

Doduhy do Bruselu - nominace interkulturního projektu

Napsala Jana ©oupalová dne 25.září 2008

V roce 2007 přijelo osm dobrovolníku z různých evropských zemí do ČR, aby se v průběhu 4 měsíců podílelo na aktivitách v Duze, nejdříve v základních článcích a poté společně, v rámci projektu Doduhy. Jednalo se o do té doby největší skupinový projekt mládeže, který byl v České republice pořádám ve spolupráci s Českou národní agenturou (ČNA). Autorka a koordinátorka projektu Alena Čápová, byla za projekt Doduhy oceněna cenou Národního dobrovolnického centra Křesadlo 2007 a Duhovou štafetou.  (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data