sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Vzpomínky na Velké Dláždění

Vzpomínky na Velké Dláždění – největší akci Dlažky Je to měsíc, co skončilo Dláždění, a když se podívám z okna nebo na zprávy, tak si říkám, krásný bezstarostný víkend, který jsem si naplno a v pohodě užila. Být v týmu  Dlažky bylo pro mne velkou ctí. Díky Jardo. Přijeli jsme ve čtvrtek, a tak jako každý rok jsme byli srdečně přivítáni. V pátečním slunečném počasí jsme se pustili do boje o první bodíky. Slunila jsem se u abalone, následně pak na ringu a výsledkem byla spálená záda (více)

Mafie 2013 v Praze skončila

Napsal Ondřej Horák, Duha Gymnazion klub dne 3.června 2013

Osmý ročník Mafie Praha skončil 15. dubna 2013. Poprvé v historii ale nebyl příčinou uplynulý čas. Důvod byl daleko přirozenější: poslední žijící mafián, Dimitrii, osiřel a neměl již koho lovit. Návrh na spáchání sebevraždy však s noblesou odmítl... (více)

Workcampy

Milí velcí příznivci Duhy, přípravy na léto vrcholí všude kolem nás a snad všichni přemýšlí, co dělat jinak, jak lépe nalákat další příznivce aktivit, které pořádáme, a  jak se lépe "prodat"... JAK??? Zkuste nabídnout účast na zahraničních workcampech, na kterých se všichni mohou stát nepostradatelnými dobrovolníky při práci na jedinečných veřejně prospěšných projektem dle jejich výběru. Navíc, pro členy Duhy, za skvělých podmínek:) (více)

Pár tonů

Napsal Mussur, Duha klub Dlažka dne 28.května 2013

Takže... Tak ty myslíš, že umíš rozeznat nebe od pekla? Modrou oblohu od bolesti? Umíš rozeznat zelené pole od chladné ocelové kolejnice? Úsměv od úšklebku? Myslíš, že to umíš rozeznat? A už tě přinutili vyměnit tvé idoly za přízraky? Horký popel za stromy? Žhavý vzduch za chladivý vánek? Bezva pohodlí za drobné? A vyměnil jsi statování v této válce za hlavní roli v kleci? Jak já si přeji, jak já si přeji, abys tu byl …Jsme jen dvě ztracené duše plující v akváriu, léta letoucí, bloudíme stejným územím. A co jsme našli? Stále stejné obavy. Přeji si, abys tu byl!!! (více)

Bambiriáda v Sokolově

Napsal Václav Srb, Duha KSKD dne 28.května 2013

I v tomto roce jsme DUHU reprezentovali na Bambiriádě. Letos jsme pozvali i nově vzniklý oddíl TNT Březová a spojili své úsilí. Přes nepříliš vydařené počasí se Bambiriáda opět povedla. Myslím, že se náš stánek líbil. Tentokráte jsme ke hře pozvali i dospělé a oni se bavili jako malí. Také prostředí chebského hradu bylo nádherné. Ještě zpráva z tisku: http://chebsky.denik.cz/zpravy_region/bambiriadu-si-chvalily-take-kluby-a-organizace-20130527.html

Propršené Velké Dláždění

Napsal Duha klub Dlažka dne 27.května 2013

Této akci by se dalo přezdívat jako jedna z největších akcí Dlažky. A to samozřejmě je, téměř 300 účastníků se sešlo na víkend plný sportu a zábavy. Začalo se v pátek ve 12:00 turnajem dvojic v ringu. Pro mě začalo Dláždění ve vlaku, kde jsem zjistil, že jen tak si do první třídy sednout nemůžu. (více)

Doškolení praktikantů a vedoucích

Napsal Ondřej Macík, Duha klub Dlažka dne 27.května 2013

Dne 24.-26.5.2013 se konalo v Přerově doškolení praktikantů a  vedoucích. Celé to začalo v pátek, kdy jsme okusili pár nových stolních her. Následně jsme se dostali díky přednášce o herectví do hereckého světa. Vše bylo započato scénkou školících vedoucích. (více)

Duhový most a Duhový závod

Napsala Stáňa Kantorová dne 17.května 2013

Součástí Duhového mostu v Přerově, který proběhl o víkendu 26. 4. – 28. 4. 2013 byl Duhový závod. Tady je celkový přehled a malé shrnutí z této skvělé duhové akce. O programu a o tom, jak jsme si na Duhovém mostě žili, napsal článek Michal Novosad z Klubu Dlažka a je umístěn na webu Duhy. Já přikládám souhrn a výsledky z Duhového závodu. Celkem se sešlo 147 duháků z 13 dužin. (více)

Repríza hry Haló, taxi!

Napsal Duha Divadlo Expekus dne 13.května 2013

Vážení diváci, zveme Vás na 14. května na první reprízu hry Haló, taxi! Hrát se bude opět na Praze 5 v Klubu Klamovka. Těšíme se na Vás! Vaše Duha Divadlo Expekus

Velký táborový konkurz a Duhový most

Napsal Michal Novosad, Duha klub Dlažka dne 10.května 2013

Shrnutí dvou akcí Duhy klubu Dlažka očima Michala Novosada–tradiční akce Dlažky Velký táborový konkurz a celoduhové setkání dětí, mládeže a vedoucích na Duhovém mostě. (více)

Moravským krasem na kole – outdoorová výprava

Napsal David Gajdošík, Duha Arnika dne 9.května 2013

V pátek 26.4.2013 se naše parta nadšenců vydala do Moravského krasu. Sebou jsme si vzali kola, svačinu a nějaké to vybavení do jeskyní. Čekala nás totiž zážitková trasa po běžně nepřístupných částech Sloupsko-šošuvských jeskyních. (více)

Jasmínová Praha od A do Z, aneb v rytmu velkoměsta

Napsal Petr Big Glajc dne 7.května 2013

Začátek května strávilo sedm vedoucích Duhy AZ ve společnosti stejně optimisticky naladěných duhových dospěláků ze spřátelené dužiny Jasmín v Praze. (více)

Velký pohádkový mejdan

Napsala Petra Novosadová, Duha klub Dlažka dne 12.dubna 2013

Velikonoční víkend pořádaný Duha Klubem Dlažka byl letos opravdu velkým sněhovým mejdanem. Dvacet čtyři pohádkových nadšenců, účastníků víkendu Velkého pohádkového mejdanu se sešlo v zasněžených Rajnochovicích. Někteří dorazili autobusem s vedoucími z Přerova a Olomouce a jiné dovezli rodiče přímo do tábora. (více)

Pohádkový víkend

Napsal Michal Novosad, Duha klub Dlažka dne 10.dubna 2013

Že tento víkend pořádaný Duha klubem Dlažka 22.-24.3.2013 v přerovském klubu Dlažka byl opravdu pohádkový, vám řekne úplně každý, kdo se ho zúčastnil. O zábavu a smích zde rozhodně nouze nebyla, ale vezměme to od začátku. (více)

Jak nám vál vítr do plachet

Napsal Radek Hrachovec dne 10.dubna 2013

Vysoký ošlehaný námořník v černém kabátu a s dlouhým mečem vráží do krčmy, kde u hrnků posedávají nejrůznější existence z celého přístavu. Posune si kapitánský klobouk do týla a pak hlasitě zvolá: „Šenkýři, pití pro všechny, tuhle rundu platím já! Hledám posádku na svou loď, vydejte se se mnou nejen za dobrodružstvím, ale i pro převeliký poklad!“ Tak začala další víkendová akce pro mládež, kterou 5. – 7. 4. pořádala Duha Velké Medvědice v rámci projektu Get up! v Zábřehu. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data