sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Oslavy 30. výročí založení Husotu

Napsal Milan Hankovec, Duha Husot dne 4.prosince 2015

24.-25. října 2015 Pod vedením Ládi Hroudy a Milana Hankovce se v červenci roku 1985 uskutečnil týdenní putovní tábor osmi dětí, na kterém se převáželo vybavení na kárkách.  Trochu  připomínal husitské panské jízdy a tak jsme si dali podobný název – Husot. A tento název vlastníme dodnes, kdy je nám 30 let. Jednotlivá písmena vlastně značí činnosti, kterými se zabýváme: historie, umění, sport, ochrana přírody a turistika. (více)

Létáme v tom společně

Napsala Oliška Palová, Duha Tuláci dne 1.prosince 2015

Létáme v tom společně... to bylo motto letošní CVVZ v Chrudimi, která proběhla ve dnech 13. až 15. listopadu 2015 s účastí skoro šesti stovek vedoucích a instruktorů  pracujících s dětmi a mládeží. (více)

Lezecký oddíl Duhy Bartoňka

Napsala Lucie Rýdlová, Duha Bartoňka dne 23.listopadu 2015

Tábory jsou již dávno za námi, a protože letošní léto bylo na zážitky velmi vydařené, rozhodli jsme se, že se s vedoucími a mládeží  budeme setkávat i v průběhu roku. A protože máme rádi adrenalin a schůzky jsme chtěli mít akční, domluvili jsme se, že budeme chodit na lezeckou stěnu. Sejdeme se, zalezeme si, uděláme něco pro svá těla…Takový byl náš plán. A víte, jak to dopadlo? (více)

Duhové oslavy aneb proč mám rád Duhu

Napsal Jaroslav Biolek, Duha klub Dlažka dne 12.listopadu 2015

Letos slavila Duha 25 let činnosti. Tak trochu jsem byl původcem oslav – tak dlouho jsem se ptal, zda a kdy budou, až nakonec byly! Kdo chtěl, mohl přijet už v pátek a tak jsme vyrazili. Sešlo se nás zde Dlažkařů vícero (i když trochu méně než jsem čekal). Již od pátečního večera to stálo za to – sešli jsme se v přírodě, v táboře na skvělé základně a to vše jen čtyři zastávky tramvají od hlavního nádraží! Již v pátek jsme se setkali s dobrým duhovým jádrem a skromně přiznám, naše moravská delegace se neztratila. (více)

Podzimní prázdniny na hájence Písařov

Napsal David Gajdošík, Duha Arnika dne 11.listopadu 2015

Letošní podzimní prázdniny (28.10. až 1.11.2015) trávilo 13 lidiček z Arniky na hájence Písařov na pomezí Orlických hor a Jeseníků. Náš pobyt byl zasvěcen turistice. Nejnáročnější byl hned první výstup, kdy jsme se vydali z Ramzové v Jeseníkách přes Vražedný potok a Obří skály na Šerák. Ten dělal čest svému jménu a byl dokonale zahalen do „šera“. Výstup byl opravdu náročný. Opět se potvrdilo heslo: „čím blíž vrcholu, tím to je prudší“. (více)

Oslava 25 let Duhy

Napsal Jaroslav Biolek, Duha klub Dlažka dne 10.listopadu 2015

Napsala Majlinka Oslava založení Duhy byla v Praze a zároveň nebyla. Místo kde se celá akce odehrávala, bylo natolik skryto před zraky tramvají, mrakodrapů a všeho Pražského, že člověk chvilkami ani nevěřil, že je v Praze. Všechno vypuklo už v pátek, kdy jsme hned po příjezdu začali zapojovat přístroje na čepování pitiva, a rozpalovali grill s vynikajícími klobásami. V pozdních hodinách se vytáhli už i kytary a zpívalo se. (více)

Jak vycvičit draka aneb podzimní prázdniny s Duhou AZ

Napsala Duha Alternativní zóna dne 10.listopadu 2015

Miroslav Kadlec, Michal Freiwald, Pavel Havelka, Petr Glajc ml. Čtvrtek 29. 10. 2015 Je čtvrtek ráno. Přicházím na sraz a zdravím ostatní. Drobně mrholí. Naposledy si vduchu procházím seznam věcí, jestli jsem na nic nezapomněl... (více)

Eldorádo 2015 – The Walking Dead

Napsala Duha klub Dlažka dne 9.listopadu 2015

Na mapě základny Rajnochovice je vidět, že zombie hrozba byla opravdu obrovská a všechny týmy udržely zombie od svých laboratoří jen s maximálním úsilím a velkým množstvím peněz, které si vydělávaly za umístění v soutěžích a poté za ně financovaly výzkum antiviru a nákup zbraní a dalších vymožeností proti zombiím. (více)

Den NATO 2015

Napsal David Gajdošík, Duha Arnika dne 9.listopadu 2015

V sobotu 19. 9. 2015 se ještě před půl šestou ráno sešlo 16 kamarádů, aby se vydali do Ostravy, na každoroční přehlídku vojenské techniky – tedy na Dny NATO. Cesta probíhala v pohodě. Vystoupili jsme ve Studénce. Odtud následoval pěší přesun na letiště Leoše Janáčka. (více)

Duha Paprsek oslavila 10 let činnosti

Napsal Michal a Karolína Brunclíkovi dne 19.října 2015

Duha Paprsek z Krnova oslavila na konci září 10 let své činnosti pro děti a mládež, a to jak jinak než prodlouženou víkendovkou. Zázemí nám poskytl oblíbený a dobře vybavený kemp ve Frenštátě pod Radhoštěm. (více)

Duhový den v Kopretině

Napsala Martina Václavovičová, Duha Kopretina dne 14.října 2015

28. 9. 2015 Plzeň Dnes je sice pondělí, ale i tak si užíváme skvělou akci s Kopretinou. Je totiž státní svátek, a tak „všichni“ mají volno a mohou do Škoda sport parku přijít za námi a vyzkoušet si lezeckou věž, střílení z luku, vyrobit si krásný náramek či náhrdelník nebo si nechat namalovat na obličej či další části těla krásné obrázky a ti menší pořádně zaskotačit v kuličkovém světe, na skákacím hradě, trampolíně či na velké nafukovací skluzavce.  (více)

Z TZ Budišovice

Napsala Jana Kozílková dne 14.října 2015

Zasláno do kanceláře Duhy Vážené dámy a vážení pánové, chtěla bych touto cestou vyslovit velké poděkování paní Ivaně Sobolové, vedoucí programu Zámeček. O předešlém víkendu jsme využili TZ Myšinec v Budišovicích pro setkání nejstarších členů našeho turistického oddílu Fotoblesk a jeho přátel u příležitosti 80. narozenin jeho zakladatelky paní Jany Dvořáčkové. (více)

Tuláci oslavili třicetiny

Napsala Oliška Palová, Duha Tuláci dne 12.října 2015

Je to už dávno, hodně dávno, kdy jsme poprvé vyšlápli na „Tuláckou stezku“... Je to už dávno, hodně dávno, kdy ze „Stezky“ se stala „CESTA“ ...  pro některé z nás takřka celoživotní ... Na té „Cestě“ zůstala spousta stop. Patří lidem, kteří ze sebe vydali to své nejlepší „JÁ“, s velkou obětavostí a nadšením předávali svůj um, znalosti a dovednosti, velký kus sebe, svým nástupcům. Bylo jich za ta léta už mnoho a otisk jejich jmen se navždy stal součástí našeho „Tuláckého znaku“. Nebýt těch prvních, nebyl by začátek „Stezky“, nebýt těch dalších, nebyla by „Cesta“, nebýt těch současných, nebylo by pokračování... (více)

Místo víkendovky ztroskotali na pustém ostrově. Přežili jen díky balíčkům vyplaveným z moře!

Napsala Štěpánka Štrajtová dne 30.září 2015

Pocheň - Nečekané dobrodružství zažili účastníci i vedoucí, kteří se v termínu 18. – 20. 9. 2015 vypravili na víkendovou akci na Pocheň, kam je mělo dopravit letadlo společnosti ZtroskoTravel. Z počátku poklidný let byl náhle narušen nečekanou bouří, pilot ztratil nad strojem kontrolu a nepodařilo se mu nouzově přistát. Letadlo tak ztroskotalo a účastníci a vedoucí, kteří jen zázrakem pád letadla přežili, se ocitli osamocení na pustém ostrově. (více)

Motokáry ve Lhotě

Napsala Alenka Nováčková, Duha Kopretina dne 22.září 2015

Je sobota 19. 9. 2015 a od 10 hodin se pomalu všichni scházíme v  prostoru Motokár ve Lhotě. Jezdíme, bavíme se někdo i popíjí a pojídá v místním bufetu.  Atmosféra úžasná. Všichni si užívají závody. Někdy to byl pořádný boj, přeci jen vidina toho, že mohu získat pohár nebo medaili je pro každého lákadlem. Zábava je v plném proudu, jezdíme v několika kategoriích: děti, rodiče s dětmi a dospěláci. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data