sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

„Filmový festival v Cacannes“ – Víkend her Duhy Bartoňka

Napsala Duha Bartoňka dne 2.května 2016

První dubnový víkend proběhl na Vernéřovické Studánce netradiční, a o to zajímavější Víkend her s podtitulem: „Filmový festival v Cacannes“. Víkend her je vzdělávací a zážitkový víkend pro „odrostlíky“, mládež, instruktory a vedoucí. Cílem tohoto víkendu, který byl letos zaměřen na hry a aktivity s tematikou filmového festivalu, bylo nabídnout soubor převážně nových her a herních programů pro každou příležitost, které mohou účastníci využít ve svých oddílech. (více)

Dlažkaři na Duhovém mostě v Olomouci

Napsala Duha klub Dlažka dne 25.dubna 2016

Tak jako sedm statečných se nás dlažkařů sešlo na Duhovém mostě v Olomouci, který pořádala dužina Duha LepšíOddíl.cz. Vše vypuklo v pátek, kdy jsme se sešli na škole v Olomouci. Začalo to hrou po budově, kdy jsme se snažili získat schopnosti superhrdinů, a musím říct, že na to byli opravdu záludné úkoly. Například sníst oplatek a vypít kelímek vody na čas určený Thorem dalo hodně zabrat, nebo vydržet sedm minut mít zvednuté natažené ruce bylo skoro nemožné, nikdo se však nevzdával. (více)

Odborná příprava hlavních vedoucích táborů

Napsala Duha dne 21.dubna 2016

Školení hlavních vedoucích táborů proběhne v termínu 22.–24. 4. 2016 v Krkonoších. Tento vzdělávací program je schválen MŠMT ČR a splňuje veškeré podmínky jím určené. Kurz je určen pro hlavní vedoucí táborů a vedoucí škol v přírodě. Školení se mohou účastnít také ti, kteří plánují vykonávat funkci hlavního vedoucího na táboře v nejbližší době nebo se zajímají o jednotlivé okruhy kurzu.   Absolventská kvalifikace: Osvědčení  o absolvování kurzu certifikovaného MŠMT.  (více)

Velikonoce v Ádru

Napsal Gerd Weinlich, Duha Bartoňka dne 20.dubna 2016

O velikonočních prázdninách jsme s oddílem vyrazili na dva dny do skal. Po dobytí pevnosti v podobě chaty a ubytování děti hned vymyslely program, od kterého je nešlo odtrhnout. Vytvářely nové tekoucí kaskády–no znáte to, jakmile je někde potůček, hned se zabaví. A zde, i když nebyl u chaty potůček, stačilo, že byl zdroj vody a hned si poradily. (více)

Velikonoční víkendovka Duhy Paprsek

Duha Paprsek připravila pro děti prodlouženou velikonoční víkendovku na chalupě v Kamence v Oderských vrších. A opět jsme si to užívali plnými dušky. Navštívili jsme zříceninu hradu Vikštejna, zábavu a adrenalin našli v HEIPARKu Tošovice, sportovně se vyžívali při velkém turnaji v ringu a svou fantazii uplatnili při tvoření jarních věnečků. (více)

Pondělní den ve znamení příměstského tábora

Napsala Duha klub Dlažka dne 30.března 2016

Pondělní ráno, které bych jindy strávila jistě v posteli vzhledem k jedinému volnému dni v celém týdnu, jsem v osm hodin zavítala do klubu, kde se postupně se mnou sešlo osm dětí. Tyto děti zde měly prožít hravé pondělí, první den jejich jarních prázdnin. Pondělní den jsme strávili s Marťou, Andrejkou, Míšou, Luckou a také s Vojtou, Honzou, Vláďou a Honzou J A co všechno jsme podnikli a zažili, si můžete přečíst a prohlédnout níže. První část dopoledne jsme strávili v klubovně Dlažky, kde jsme hráli různé dětem známé i neznámé hry. (více)

Zimní rodeo? Ledové rodeo!

Napsala Duha klub Dlažka dne 10.března 2016

Před akcí jsem se prošel městem, mrkl na internet, zavolal na místo akce a zjistil–není ho tam dost. Zmateně to zní, ale celá tato zima je zmatená ... nebyl tam samozřejmě SNÍH v dostatečném rozsahu na běžky a nebylo ho  dost na ježdění na bobech (i když jsme hledaví a mysleli jsme si, že určitě něco najdeme, a tedy boby si vzali). Na druhé straně byla jistota, že vedro nebude -  předpověď hovořila jasně–cca kolem nuly ... takže vypadalo to tak na klouzání. K chatě se dalo dojet. (více)

Nový program „Sněžníci“ v Duze Bartoňka

Napsal Gerd Weinlich, Duha Bartoňka dne 8.března 2016

Ani nevíte, jak jsme se v oddíle těšili na pořádnou zimu a sněhovou nadílku! Těšili jsme se totiž, až budeme moct i na přání dětí rozjet novou aktivitu, tzv. Sněžníky, která je zaměřená na pravidelné schůzky na lyžích a snowboardu. Od ledna se tak téměř každý víkend vydáváme s dětmi na nejbližší zasněžené svahy. (více)

Pololetní prázdniny v Olomouci

Duha Paprsek připravila pro děti prodlouženou čtyřdenní víkendovku v  Olomouci v termínu 28.-31.1. 2016. Nezbytné zázemí nám poskytla ubytovna DDM Olomouc. Pro děti byl připraven různorodý a bohatý program. Hráli jsme hry a soutěže na základně i na přilehlé zahradě. Připravili jsme velkou hru v historických uličkách centra Olomouce, kde se děti pohybovaly podle mapy, hledaly konkrétní historické památky a plnily úkoly k nim vztažené. (více)

Lezecký výlet na Big Wall v Praze

Napsal Gerd Weinlich, Duha Bartoňka dne 1.února 2016

Lezení v oddíle se nám tak hezky rozjelo, že jsme se rozhodli v neděli 17. 1. vyrazit na jednu z největších lezeckých stěn u nás–na Big Wall v Praze.  Ač máme v Náchodě krásnou novou stěnu, tak v Praze jsme měli možnost vyzkoušet zase jiné lezecké možnosti. Děcka na boulderu dokonce hrály na „babu“ což vedlo i k tomu, že využívaly přirozeně chyty které by jinak nepoužily. (více)

Vánoční víkendovka Duhy Bartoňka

Napsala Duha Bartoňka dne 6.ledna 2016

O víkendu 11. – 13. 12. jsme s dětmi z oddílu i široké veřejnosti vyrazili na již tradiční víkendovku do hor, bez které by prostě Vánoce nemohly přijít. Vydali jsme se až do dalekých Vítkovic v Krkonoších, na chalupu na samotě, kde jsme mohli vesele řádit. Kromě her a dovádění na sněhu (jojo, jsme tak šikovní, zařídili jsme i opravdu zimní počasíJ) jsme vytvářeli drobnosti na památku, pekli cukroví, a užívali pravou vánoční atmosféru u dětmi „uhňácaných“ bramborových salátů. (více)

Projekt Cesta za zdravím

Napsala Mirka Šimarová, Duha Orion dne 21.prosince 2015

Začátkem prosince byl zahájen projekt Cesta za zdravím podpořený z prostředků Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, regionální pobočky pro MSK, OLK s ZLK Moravská Ostrava. Projekt probíhal v adventním měsíci. Hlavním organizátorem byla Duha Orion sdružení dětí a mládeže. (více)

Mikuláš je za námi ...

Napsal Mussur, Duha klub Dlažka dne 19.prosince 2015

Jako vždy musím říci–bohužel! Těžko se odjíždí z takového vydařeného víkendu. Výborná sestava akčních borců, hravých dětí i veselých dospělých, kulturně nadaných a skvěle pařících umělců–kytaristů, klavíristů, zpěváků i básníků, jídlo vychutnávajících gurmánů, labužnicky popíjejících milovníků dobrého moku, našich známých Dlažkařů i výrazných (a často jezdících) příznivců Dlažky ... To vše se nezadaří každý víkend. (více)

Vánoční víkendovka Duhy Modré Střelky

Napsal Jáchym Škoda, Duha Modrá Střelka dne 16.prosince 2015

Celoroční život dužiny Modré Střelky má své tři vrcholy, tábor, pochod Václavice-Havlovice a Vánoční víkendovku, na které se schází velká většina aktivních členů oddílu, a společně si užijí všechny prosincové veselice, které by jinak spolu nezvládli oslavit. Letos se Vánoční víkendovka uskutečnila 4. – 6. prosince už tradičně na základně náchodského Déčka na Vižňově, který se nachází v liduprázdném Broumovském výběžku. (více)

Papalucha na horách – „Čerti“

Napsal Gerd Weinlich, Duha Bartoňka dne 16.prosince 2015

4. -6. 12. 2015 Rok se sešel s rokem a jako již tradičně v tomto období jsme uskutečnili pro tatínky s dětmi akci „Papalucha na horách“.  Před pár lety nás začínalo jezdit 5 tatínků a pár dětí, letos nás už jelo rekordně 13 tátů a 22 dětí, a to kapacita chaty je 30 osob (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data