sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Na zkušené v uzavřené německé komunitě

Napsala Terka Čermáková, workcamp dne 22.října 2013

Na workcampu jsem poznala nové lidi, kteří přestože byli z různých částí světa, řešili podobné věci a témata jako já a vlastně až na pár věcí jsme se moc nelišili. Jazyková bariéra, které jsem se obávala nejvíce, vůbec nebyla takovým problémem. Moc mě těší, že teď už vím, že znalost jazyka nemusí být perfektní a člověk se dokáže dorozumět s druhými a kreativně s nimi tvořit a produktivně pracovat. (více)

Jasmín v Býchorech: Děti z domova jsou normální

Napsal Miloš Nguen, Duha Jasmín dne 16.října 2013

Děti z běžných rodin, které působí v pražském sdružení Duha Jasmín, podruhé přijely do Dětského domova Býchory strávit dobrodružný víkend. Užili jsme si zdejší farmu s mnoha zvířaty, poznali super domov, kde je zcela normální být sám sebou, ale hlavně se skamarádili s býchorskými dětmi a vytvořili s nimi pevné pouto. (více)

Mistrovství světa v ringu versus houbaření v Rajnoškách

Napsala Hanka M., Duha klub Dlažka dne 16.října 2013

Předpověď krásného počasí a MMS s houbařskými úlovky od Mussura mě zlákaly na víkendovou akci Dlažky. Hned přiznávám, že mistrovství světa v ringu nebyl můj hlavní cíl, ale ještě nikdy jsem se nezúčastnila, tak jsem byla docela zvědavá, jak to probíhá, kolik přijede hráčů a jestli se potkáme i se známými Dlažkaři. Nejvíc mě ale zajímalo, jestli opravdu rostou hřiby a těšila jsem se, že si užiju babího léta v krásných rajnochovických lesích, na čerstvém vzduchu a snad i v dobré náladě mezi starými známými. (více)

Z deníku velmistra řádu Templářů Baliana z Ibelinu

Napsal vedoucí z Duhy klubu Dlažka dne 16.října 2013

„Psal se 13. červenec roku 1187. Hrad Karat byl pln čilého ruchu, neb již brzy měl přivítat své nové obyvatele. Monumentální pevnost momentálně poskytovala přístřeší pouze velmistrům řádů, církevních i rytířských, kteří měli za krátkou chvíli nabrat nové členy do svých řad. Všichni přítomní trpělivě vyčkávali příjezdu budoucích rytířů a jejich trpělivost jim brzy přinesla ony pomyslné růže… a za branou se objevil plně naložený povoz…“ (více)

Příjemná práce, skvělá banda a milí lidé v Řecku

Řecko bylo úžasný. Cestou jsme se trochu báli, jak vše zvládneme, jelikož jsme měli koupené lístky jen do Bulharska a zbytek jsme museli řešit operativně až na místě. Vše ale dopadlo výborně. Do Didymoteicha jsme dorazili v pohodě a na místě jsme byli jen příjemně překvapeniJ. Připraveni jsme byli spíš na horší, než lepší podmínky, abychom potom nebyli zklamaní. Naštěstí jsme narazili na opravdu suprový workcamp. Byli jsme úplně první dobrovolnický tým v Didymoteichu, protože jeden termín byl zrušený a SCI workcamp zde předtím nebyl. (více)

Hlásíme – úkol splněn! Přesně podle dohody na Závěrečné…

Napsala Olga Oliška Palová dne 27.září 2013

Místo do země indiánského kmeneTébiů, do překrásné „prérie“ v Terezském údolí, jsme se vydali na cestovatelskou pouť křížem krážem po celém světě. Hledali jsme různé kuriozity a sestavovali sbírky pro naše české muzeum. Přesně podle odkazu Roberta Ripleyho, který jsme objevili ve starém kufru v parku právě při naší Závěrečné… (více)

Když člověk překoná strach, může zažít něco úžasného

Napsala Kristýna Šraierová dne 26.září 2013

Bylo to poprvé, co jsem vycestovala do cizí země sama. Když byl workcamp daleko, těšila jsem se, ale čím víc se blížil, tím víc jsem měla strach a říkala si, Kristýno, cos to zase udělala za hloupost. Jenže měla jsem letenky, které nešlo zrušit, a upsala jsem se Vám, a já své slovo držím. Chudák táta, který mě šel doprovodit na letiště, vypadal jsem jako hromádka neštěstí (do tohoto všeho se ještě bojím létání). Poté, co jsem přistála a nasedla do metra, se všechno změnilo. (více)

Duha PAPRSEK v Jeseníkách

Napsal Michal Brunclík, Duha Paprsek dne 25.září 2013

První víkendovka sdružení dětí a mládeže Duha PAPRSEK Krnov v novém školním roce 2013/2014 se uskutečnila v termínu 20.–22. 9. 2013 na penzionu Hanes v Lipové-lázních. Jelikož Jeseníky jsou plné turistických zajímavostí, vydali jsme se i přes nepřízeň počasí v sobotu na Ramzovou. Bylo vlhko–po dešti–a stále oblačno, ale nezmokli jsme. (více)

Je české školství zastaralé?

Mladí lidé z celého Česka se mohou od dnešního dne zapojit do diskuze o podobě českého školství. Tuto příležitost jim nabízí sociální síť OurSpace, která nyní spolupracuje s Ministerstvem školství, mládeže a těloovýchovy. Skrze on-line diskuze a následně i živou panelovou debatu tak mohou nejen studenti, ale i učitelé, rodiče a další zájemci vyjadřovat své připomínky a návrhy k připravované Strategii vzdělávací politiky ČR do roku 2020. (více)

Začátek 14. sezóny Divadla Expekus

Napsal Duha Divadlo Expekus dne 24.září 2013

Vážení diváci, Duha Divadlo Expekus začíná svou 14. sezónu a zve Vás srdečně na představení do klubu Klamovka na den 2. října 2013 od 19,00 hodin. Uvidíte vystoupení dramatického kroužku DDM Praha 2 "Prolhaný Henry" a představení divadla Expekus "Haló, taxi!". Vstupné je 50,- Kč. Těšíme se na Vás! Vaše Duha Divadlo Expekus

Duha Jasmín uspěla v turnaji beach přehazované

Napsal Daniel „Dendy“ Brož, Duha Jasmín dne 24.září 2013

V polovině září 2013 proběhla první  potáborová  činnost Duhy Jasmín. Zúčastnili jsme se akce „Ruku na to!“ pořádané Nadací Terezy Maxové pro dětské domovy v turnaji plážové přehazované. Účast byla hojná a celkem mezi sebou soutěžilo 23 tříčlenných týmů ve dvou kategoriích – do boje se pustilo až 200 účastníků. (více)

Můj první workcamp u sousedů v Německu

Napsala Petra Papřoková dne 17.září 2013

Jet na workcamp jsem se rozhodla na základě vyprávění svých spolužaček z výšky. Lákala mě představa poznat nové lidi touto zajímavou formou. Jednoduše jsem se rozhodla jet sama, vybrala si workcamp v Německu kvůli snadné dostupnosti, poslala přihlášku a vyšlo to. (více)

Dobrodružný les v Gießübelu

Napsala Helena Štrofová, Duha Arabela dne 16.září 2013

Tábor s názvem Dobrodružný les se konal 27.7.-10.8. v malebné vesničce Gießübel v Německé oblasti Durynský les. Sem jsme se dopravili vlakem. Dlouhá cesta s několika přestupy nám zabrala téměř celý den,  a tak jsme už při cestě zažívali dobrodružství, navzájem jsme se seznámili a cestu vlakem jsme si zkracovali různými hrami. (více)

Hlásíme - úkol splněn! Přesně podle dohody na Závěrečné...

Napsala Olga Oliška Palová dne 12.září 2013

Místo do země indiánského kmeneTébiů, do překrásné „prérie“ v Terezském údolí, jsme se vydali na cestovatelskou pouť křížem krážem po celém světě. Hledali jsme různé kuriozity a sestavovali sbírky pro naše české muzeum. Přesně podle odkazu Roberta Ripleyho, který jsme objevili ve starém kufru v parku právě při naší Závěrečné… (více)

První cesta do Asie – za dětmi na Tchaj-wan

Napsal Mirek Kučera dne 5.září 2013

Workcamp na Tchaj-wanu byl pro mě hodně zajímavou a hodně velkou zkušeností. Zaprvé proto, že jsem nikdy v životě v Asii nebyl a zadruhé proto, že jsem moc neznal tamní obyvatele a počasí. Hned cesta tam byla „nová“. Nejdelší dobu, jakou jsem kdy cestoval letadlem, byla 5 hodin. Na Tchaj-wan jsem letěl neuvěřitelných 26 s hodně přestupy. Cesta i tak ale nebyly vyčerpávající, protože jsem pořád a pořád spal. Na letišti jsem se dostal ke správnému gatu a tam jsem spal, dokud nenastalo odbavování. Dál jsem samozřejmě zase jen spal. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data