sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Tulácké jaro

Napsala Duha Tuláci dne 22.května 2018

… konečně po dlouhé zimě zahajujeme jarní sezónu víkendovkou v Cakově. Natěšení a nedočkaví jsme vlítli do cakovského přírodního ráje jak vítr do chaloupky nabití nejen energií, ale také znalostmi květin a stromů, přidali jsme k tomu odvahu při zdolání lanové lávky a šikovnost při boji s mokrým terénem (klouzání a pády bez nehod), um v orientačních dovednostech (buzola, mapa, azimut, přírodní jevy, značky ...) a hlavně radost při dovádivých hrách. 

Oslava 25 let základny Dlažky v Rajnochovicích se vydařila

Napsala Duha Klub Dlažka dne 16.května 2018

Více než stovka lidu dlažkovského i přátel dorazila poslední dubnový víkend na naši základnu. Páteční brigáda lehce navodila atmosféru k následné diskusi Quo vadis, Dlažko. Část se věnovala práci, část diskutovala. Pamětníci i mládež diskusi pěkně rozvinuli. Chvílemi to nebylo příjemné, ale účel to více než splnilo (viz strana 4). Ráno jsme v diskusi pokračovali a pak rozjeli shromáždění klubu Dlažka.

VéTéKáčko aneb školení táborových vedoucích a praktikantů

Napsala Duha Klub Dlažka dne 10.května 2018

Letošních pětadvacet účastníků Velkého Táborového Konkurzu čekal zcela nabitý program od ranních do nočních hodin. Oficiální páteční večer odstartovala diskuze o povinnostech, vlastnostech a činnosti vedoucích s magickou hrou, v níž se účastníci divadelně seznamovali s až absurdními táborovými situacemi. Všichni účastníci poté museli projít rituálním aktem, při němž se zamýšleli nad jejich vlastními cíli a překážkami, které jim brání v tom, aby se stali ideálními instruktory. Ovšem díky tomuto aktu se aktivizovalo energetické pole podsvětí, čímž jsme nechtěně přilákali kupu kousavých, vedoucíchtivých zombíků.

Pozdrav do dužin

Napsala Duha Arabela dne 7.května 2018

Posíláme pozdrav z Liberce do všech dužin. Letošní jaro přišlo moc rychle a tak jsem nestihla nafotit naši „Arabelku – sakuru“ v plném květu. Nicméně, krásně přetrpěla letošní mrazivou zimu a dělá nám na zahradě jen radost. 

Víkendovka Stříbrné hory Duhy Paprsek

Napsala Duha Paprsek dne 3.května 2018

Duha Paprsek z Krnova uspořádala jarní víkendovku ve Stříbrných Horách na Rýmařovsku v termínu 27.–29. dubna. Celá víkendovka byla pohodová a prosluněná, věnovaná hrám a soutěžím. Sobota pak patřila pěší turistické vycházce v délce asi 17 km na Rešovské vodopády.

Duha Dobřejovice - Run and Help

Napsala Duha Dobřejovice dne 2.května 2018

Byla to opět skvělá akce. Dopoledne přípravy a vytyčení běžeckých tras zkontrolovat Petr Chára. jak jinak než během s celou svou rodinou. Kolem poledne všichni mistři kuchaři dorazili s připravenými dobrotami. A že jich bylo. Odpoledne se na běžeckých trasách vystřídalo mnoho účastníků.

Duze se narodilo 18 nových hlavních vedoucích

Napsal Lukáš Kotlár, Duha Zámeček dne 25.dubna 2018

Přípravy na letní tábory startují ve velkém! A bez těch hlavasů to prostě nepůjde. Takže kdo se ujme této oblíbené pozice a zároveň pojede na Broumovsko na školení? Nakonec se nás sešlo osmnáct, Gerd s Lůcou z Duhy Bartoňky svolali profi lektory a v pořadí patnácté školení hlavních vedoucích táborů mohlo odstartovat.

Víkendovka Duhy Kopretina

Napsala Duha Kopretina dne 29.března 2018

Je tady další víkendová akce a my se scházíme opět v naší klubovně, tentokrát v krásném počtu sedmi dětí. Máme celé odpoledne, tak si jdeme zahrát pinčes, seznamovací hry a užít si spousty legrace. Je tady sobota a my vyrážíme do Techmánie, kde jsme se podívali na spoustu atrakcí, experimentů a spoustu zajímavých věcí. Poté jsme se šli podívat do Planetária, kde jsme se vyfotili v obleku astronauta a podívali se na dokument o vesmíru.  

Víkendovka Duhy Kopretina

Napsala Duha Kopretina dne 29.března 2018

Je tady další víkendová akce a my se scházíme opět v naší klubovně, tentokrát v krásném počtu sedmi dětí. Máme celé odpoledne, tak si jdeme zahrát pinčes, seznamovací hry a užít si spousty legrace. Je tady sobota a my vyrážíme do Techmánie, kde jsme se podívali na spoustu atrakcí, experimentů a spoustu zajímavých věcí.  

Kopretina v Techmánii

Napsala Alena Nováčková, Duha Kopretina dne 20.března 2018

A máme tady další z akcí s Kopretinou. Počasí nám sice zhatilo plány na konání akce aquapark, ale my jsme se nedali a jen co jsme se vypotili z nemoci, šlo se do Techmánie.  

Vida Science Centrum – dvě stránky zážitků

Napsala Duha Klub Dlažka dne 18.března 2018

Když jste Dlažkaři, jedinou velkou nevýhodou je vzdálenost od vašich kamarádů. Bohužel nebydlíme všichni v jednom městě, a tak se vidíme skoro jen na akcích s Dlažkou. Naštěstí pro nedočkavce, co už se nemůžou dočkat velikonoční víkendovky, jsme zařídili menší výletek za účelem se po dlouhé době vidět, pokecat, ale hlavně se i něco dozvědět. Již brzy ráno tedy všichni nasedáme do busu a hurá do Vida centra v Brně. Cestu jsme díky úžasnému řidiči zvládli hladce. Menší komplikace nastala u vstupu, kdy jedna pokladní neuměla počítat, a tak jsme chvílemi nevěděli, jestli jsme spadli na hlavu my nebo ona.

Duha Kapka na jarních prázdninách

Napsal Petr Vaníček, Duha Kapka dne 15.března 2018

Kam se ztratila zima a s ní i sníh? :o) Tak tuhle otázku si oddíl Duha Kapka klade již několik posledních let v době jarních prázdnin. Vzpomínáme na naši první výpravu do Krásné Lípy v roce 1996, kdy v Sokolově bylo 5cm sněhu, v Ústí nad Labem, kde jsme přesedali z vlaku na vlak, chodili lidé v krátkém rukávu a my jsem šoupali boby z jednoho nádraží na druhé a byli kolemjdoucím za blázny. Avšak v Lípě na nás tenkrát čekalo skoro metr sněhu.

Zimní rodeo 2018

Napsala Duha Klub Dlažka dne 13.března 2018

Necelá třicítka zimních rodeáků si užila první víkend Dlažky mimo Přerov. Měl být zimní a taky byl – z části mrazivý. Ale také chvilkami jarní – slunečný. Ano, ze začátku bylo blátíčko, ale pak to přišlo – paní ZIMA dorazila. Mrzlo, sněhu skoro centimetr, ale pro nás dosti! Ale na akci to vliv nemělo! Co bylo? Spousta zábavy i her (za ně díky zejména Vinetúovi, Vojtovi, Lence a Davidovi–naší vedoucovské omladině).

Víkend stolních her v Dlažce

Napsala Duha Klub Dlažka dne 7.února 2018

Poslední víkend v lednu se v klubu v Přerově konala akce pro náctileté. Byl to víkend stolních her spojený se sportem, kterého se účastnilo 11 odvážných.V pátek hned po příjezdu jsme šli na Base Camp zalozit si na stěně. A pak to začalo. Strhla se nelítostná bitva ve Hře o trůny, v Activitách, a jiných různých hrách do pozdních hodin. V sobotu se pokračovalo hned od rána od 9 hodin a jediná pauza byla pauza na oběd. A poté proběhla aktivnější část víkendu v tělocvičně.

V kině na Čertoviny

Napsala Alena Nováčková, Duha Kopretina dne 31.ledna 2018

Tak jsme si to super užili. Sešlo se nás asi 25 a vyrazili jsme do kina. A na co že jsme šli? Přece na další super pohádku od režiséra Zdeňka Trošky, …. a to Čertoviny. Na co půjdeme příště? Máte na něco zálusk? Klidně pište, rádi vyrazíme znovu. Alenka Nováčková, Duha Kopretina Plzeň.

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data