sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Ourspace pomáhá tvořit Strategii vzdělávání 2020

Napsala Dominika Pudilová a Jana Votavová dne 5.září 2013

Je české školství zastaralé? Nevyhovující? Nyní jej můžete změnit! Ourspace, mezinárodní sociální síť pro mládež www.ourspace.cz Tisková zpráva Praha, 2. září 2013 – Mladí lidé z celého Česka se mohou od dnešního dne zapojit do diskuze o podobě českého školství. (více)

Prázdniny Z Ahlbecku – 2 turnus 2013

Napsala Duha Arabela dne 3.září 2013

Plánované setkání bylo v 10 hodin na Hlavním nádraží v Praze. Liberecká skupina přijela do Prahy společností Student Agency na Černý Most a pak pokračovala metrem na společný sraz. Vyjížděli jsme z Prahy a cílová stanice se jmenovala Ahlbeck Seebad. I když jsme jeli vlakem deset hodin, docela nám to uteklo. Měli jsme sice místenky do vlaku, ale vlak byl nacpaný tak, že jsme nemohli ani nastoupit, natož si sednout na svá místa. Jak se později ukázalo, přidělená místa nám nakonec přála, neboť jsme si já a moje kamarádka sedly do kupé ke dvěma klukům ze Španělska. (více)

Perské listy

Napsal Duha klub Dlažka dne 28.srpna 2013

(zápisky z tábora Princ z Persie 29.6.-13.7.2013 v Rajnochovicích) Pohřeb krále Sharamana– Včera navečer proběhl dle všech tradic před Babylonským palácem velkolepý pohřeb našeho milovaného panovníka krále Sharamana. Zúčastnili se ho jeho nejbližší–nevlastní syn Dastan, Vezír a jeho dvorní léčitelka Tahereh. Samozřejmě také nemohli chybět všichni uchazeči o královský trůn princezna Rabiah s princeznou Parwanou, princ Khorsand a princezna Mahirimah a princezna Ghamar  v doprovodu svého osobního strážce Soyryho.  Přednes královy poslední vůle, ve které se dědicové dozvěděli, že o následníkovi našeho krále má v nejbližší době rozhodnout jeho adoptovaný syn Dastan, byl nejspíše poslední poklidný okamžik před tím, než započnou boje o moc, intriky a než se dědicové budou snažit za každou cenu dokázat, že zrovna oni jsou pro perský trůn ti praví a že právě jim náleží právo nosit královskou korunu. Dá se očekávat, že Persie má před sebou nejisté časy a můžeme jen věřit, že se mladému princi a královskému vezírovi podaří tuto nelehkou situaci vyřešit. (více)

Novinky v projektu Jít k duhu aneb pojďte s námi lovit duhové skrýše

Touto cestou nabízíme všem mimopražským dužinám (v souladu s podmínkami zadavatele projektu) zapojit se do projektu Jít k duhu. Pojďte s námi lovit duhové skrýše po celé republice. Účast na projektu podporuje geografické a přírodopisné znalosti, umožňuje dužinám uskutečnit výpravu i do nejvzdálenějších, geologicky a přírodopisně atraktivních lokalit. Na výpravách za duhovými skrýšemi mají účastníci výjezdů plně hrazené jízdné. (více)

Zpátky do pohádky aneb strašidla na zámku

Napsal Michal Brunclík, Duha Paprsek dne 20.srpna 2013

Pozvánka na akci: Zpátky do pohádky aneb strašidla na zámku. Tato akce, kde se uskuteční každoroční řádění strašidel proběhne 24.8.2013 ve 20hod. na zámku ve Sl. Rudolticích. Připravte se na strašidelnou prohlídku zámeckého parku a zámeckého sklepení, kde na Vás budou čekat strašidla.  

Setkání s prastarým tureckým uměním

Napsala Marie Wolfová, Duha Tangram dne 20.srpna 2013

Skupina studentů z Duhy Tangram se těsně před prázdninami zúčastnila společného mezinárodního projektu se skupinou tureckých studentů. Projekt se konal v Krkonoších, ve vesničce Sklenařice, kde máme možnost jak ubytování, stravování, tak i tvůrčí výtvarnou dílnu. A to jsme právě v tomto projektu nutně potřebovali. (více)

LT Budišovice 2013

Již osmý letní dětský tábor uspořádala Duha PAPRSEK pro děti z Krnovska a Osoblažska na turistické základně sdružení dětí a mládeže Duha Myšinec v Budišovicích v Nízkém Jeseníku. Počasí bylo slunečné a stabilní, ani jednou nepršelo, takže jsme si tábor náležitě užili. Škoda jen, že to tak rychle uběhlo. Celotáborová hra byla inspirována knihou Eduarda Štorcha Lovci Mamutů. Děti byly rozděleny do šesti "tlup", které bojovaly v jednotlivých etapách hry o barevné oštěpy. (více)

Kdo nebyl na Expedici Apalucha, může jenom závidět

Napsala Štěpánka Štrajtová dne 12.srpna 2013

Prázdniny sotva začaly, když se skupina účastníků a vedoucích z Duhy Velké Medvědice vydali na Expedici Apalucha. Dobu od 3. do 7. 7. 2013 tak strávili v Náchodě a jeho blízkém okolí nejen objevováním krásné přírody a turistických zajímavostí podhůří Orlických hor, ale také dalším bohatým aktivním programem. „V průběhu letních prázdnin probíhá spousta táborů a jiných akcí. V čem byla Expedice jiná? I když byla kratší než většina letních táborů, o program rozhodně ochuzena nebyla!“ popsala akci Štěpánka Štrajtová, hlavní vedoucí Expedice. (více)

Kdo nebyl na Expedici Apalucha, může jenom závidět

Napsala Štěpánka Štrajtová dne 13.července 2013

Prázdniny sotva začaly, když se skupina účastníků a vedoucích z Duhy Velké Medvědice vydali na Expedici Apalucha. Dobu od 3. do 7. 7. 2013 tak strávili v Náchodě a jeho blízkém okolí nejen objevováním krásné přírody a turistických zajímavostí podhůří Orlických hor, ale také dalším bohatým aktivním programem. (více)

Workcamp opravdu mezinárodní

Napsal Jaroslav Mussur Biolek, Duha Klub Dlažka dne 10.července 2013

V sobotu 29. 6. 2013 jsme skončili již sedmý týdenní International workcamp v Rajnochovicích. Opravdu mezinárodní – vždyť zde byli účastníci z celého světa. Z Evropy dva páry Maďarů a Finů, Belgičanka, Francouzka, Irka a Ukrajinka. Nejvzdálenější účastníci byla Kanaďanka z Vancouveru a mladík z Tchaj-wanu. Od nás z České republiky zde byli dva účastníci a camp vedli tři zkušení vedoucí. (více)

Znáte ten pocit?

Napsala Světlana Baumruková, Duha klub Dlažka dne 18.června 2013

Znáte ten pocit, když vyhraje outsider nad Rafaelem Nadalem? Tak já a moje děti, celý náš tým LHOŤÁCI, ten pocit zažil! Vyhráli jsme Malé Dláždění, které bylo 7.–9. 6. 2013 v Rajnochovicích. A tak se tým Lhoťáci zapsal do historie Dlažky. Jsme vítězi 8. ročníku Malého Dláždění pořádaného Dlažkou. Stále tomu nemůžu uvěřit. A jak se to vše událo? V pátek jsem s dětmi přijela mezi prvními do sluníčkem prozářených Rajnochovic, kde se cítím já i děti opravdu jako doma. (více)

Malé Dláždění 7. - 9. 6. 2013

Napsala Majlinka (Marie Koppová), Duha klub Dlažka dne 18.června 2013

Na Malé Dláždění se letos sjelo pět úžasných a hlavně nadšených týmů, s chutí si pořádně zahrát a zasoutěžit. Byli tu Lhoťáci, Mandelinky, Fans, Draci, Pokémoni a k nim velká banda pomocníků praktikantů. Začalo se už v pátek večer stolními hrami, a pak to jelo až do neděle dopoledne. Střídala se spousta stolních her, sportů, her venku, nošení dřeva a na programu byla taky recesní scénka. (více)

Dětské dny aneb budoucnost je v našich rukou?

Poslední květnové dny proběhly dva dětské dny v rámci projektu Skok, zrealizované naší organizací Dlažkou. Z důvodů různých již pár let ubývá dětských účastníků táborů, dětské dny tudíž představují jednu z posledních možností, jak nalákat děti, respektive přesvědčit jejich rodiče pro účast na táborech. Zároveň tyto akce reprezentují zajímavý vhled do sociální problematiky, možná ovlivňující nízkou účast na dětských táborech. Jelikož jsem se na obou dnech podílel jako organizátor, rád bych sdílel své pocity z těchto akcí, včetně úvahy o budoucnosti nejen Dlažky, ale i dalších podobných, volnočasových institucí. (více)

Tábory pro rodiče s dětmi

Napsala Jana Nevtípilová, Duha klub Dlažka dne 12.června 2013

Tábory pro rodiče s dětmi jako zdroj inspirace a jako skvělý způsob trávení volného času, na který je Dlažka odbornice. Tento článek píšu, protože mám to štěstí studovat na vysoké škole obor, který mě baví, a který teoreticky pokrývá i oblast mých zájmů – tedy volný čas. Letos jsem v rámci bakalářské práce nazvané Tábory pro rodiče s dětmi jako způsob trávení volného času prováděla výzkum, který měl dva hlavní cíle. V první řadě měl za úkol objasnit, jaké důvody mají rodiče, již se účastní táborů R + D, k trávení své dovolené s dětmi na táboře. Druhým cílem práce pak bylo popsat tábory pro rodiče s dětmi z teoretického hlediska a přiblížit jejich fungování širší veřejnosti. (více)

Spálovské hrátky a další…

Napsala Hanka Menšíková , Duha klub Dlažka dne 12.června 2013

Už třetí víkend za sebou pokračovala naše aktivita s Dlažkou. První květnový týden jsme strávili jako účastníci zájezdu do Francie, následující víkend jako dobrovolníci na Velkém Dláždění a další víkend na trojakci ve Spálovském mlýně, kde jsme byli trochu obojím. Výjimečně jsme jeli sami dva s Michalem, ale přijela i ségra Martina s děckama, takže pro potřeby soutěží byli kluci k dispozici.   (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data