sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Adventní laser game se Skaláky

Napsala Duha Skalní město dne 27.ledna 2019

Druhou adventní neděli jsme se setkali se Skaláky v centru Mercuria v pražských Holešovicích, abychom se zde utkali ve hře zvané laser game. S ohledem na to, že kapacita arény byla více než dostatečná, zahráli si s námi i mladší sourozenci některých našich Skaláků.

Uzlařská regata v Olomouci

Napsala Duha Rysi dne 14.ledna 2019

I v letošním roce jsme poměřili zdatnost v uzlování s Tuláky a Šavany. Soutěž probíhala v přátelské atmosféře a všichni soutěžící podali maximální výkony ve všech 6-ti věkových kategoriích. Nejmladším účastníkem byl šestiletý Mates z Rysů a nejlepším časem 0:15,280 se může pochlubit vedoucí Šavanů Mičkinikwa.

Duha Klub Dlažka jede

Napsala Duha Klub Dlažka dne 8.ledna 2019

První týden roku máme za sebou. První tři dny se na Dlažce hrály šachy – klasického novoročního turnaje se zúčastnilo 17 šachistů. Po nich dorazila třináctka hráčů na víkend stolních her. První tělocvičny máme za sebou, ať to je florbal či volejbal. První kondiční cvičení proběhlo na Dlažce. V neděli jsme vyrazili na první běžky.

Vánoční víkendovka Duhy Bartoňka

Napsala Duha Bartoňka dne 5.ledna 2019

Na vánoční víkendovku jezdíme s oddílem poměrně dlouho a po opětovném rozjetí projektu Jít k Duhu nás napadlo, že bychom mohli po našich oddílových mlaďácích seznámit s tímto projektem i naše mladší oddíláky ve věku 6 – 15 let. A jaká jiná podzimně-zimní akce by se hodila lépe, než vánoční víkendovka, kterou máme už několik let vždy hodně dopředu zaplněnou.

Konec roku 2018 u Tuláků

Napsala Olga Palová, Duha Tuláci dne 30.prosince 2018

Je to tak, za pár dní otevřeme nové kalendáře, rok 2018 končí. Pro Tuláky je prosinec tradičně ve znamení Mikulášské víkendovky na Cakově a poslední tečkou každého kalendářního roku předvánoční setkání "Na Kopečku u stromečku" (Kopečkem se rozumí Svatý Kopeček u Olomouce).

Levá Ořechovka 2018

Napsal Jaroslav Biolek, Duha Klub Dlažka dne 29.prosince 2018

Jako každý rok je Levá ořechovka táborem pro velké nad patnáct let a také pro mírně mladší. Velcí se střídali (část je na pár dnů), menší tu byli ve větším počtu a skoro všichni na celou dobu akce. Sportovní i hraví, prostě levoořechoví.  Vedoucí připravili náročnější program, dařilo se, ale někdy to byl boj.

KPZKA

Napsala Duha Bartoňka dne 20.prosince 2018

KPZKA – kurz pestrých, zajímavých a krutědobrých aktivit pro všechny mladé lidi, kteří chtějí pracovat s dětmi a hledají inspiraci do svých oddílů, kroužků, na tábory. Naše víkendy her a akce pro starší většinou spojuje nějaké téma, které se prolíná všemi aktivitami, nebo na pozadí probíhá nějaká celovíkendová hra. Nejinak tomu bylo i na podzim, kdy jsme si připravili pro účastníky program zaměřený na orientaci.

Vánoční víkendovka Duhy Paprsek

Napsala Duha Paprsek dne 18.prosince 2018

Ve dnech 14.-16.12. 2018 se uskutečnila na turistické základně v Bolaticích Vánoční víkendovka Duhy Paprsek. A byly to skutečně jakési Vánoce "nanečisto"–nechyběla vánoční jedlička s dárky pro všechny, koledy, prskavky, klasická štědrovečerní večeře i s přípitkem, odpolední zdobení venkovních smrků na kraji lesa mrkvičkami a jablíčky, aby se i zvířátka měla dobře.

Výprava za duhovou skrýší a večerní deskovky

Napsala Duha Štít dne 13.prosince 2018

Cíl naší prosincové výpravy jsme všichni matně znali – najít duhovou kešku na Hostýně. V pátek v podvečer jsme tedy společně vyrazili z Olomouce směr Hostýnské vrchy. Chatu jsme si rychle zabydleli a po polštářové bitvě o místa na spaní jsme se sešli u petrolejky nad deskovými a karetními hrami.

Vánočně čertovská víkendovka

Napsal Dendy Brož, Duha Jasmín dne 12.prosince 2018

Co se stane, když se omylem do pekla dostane čistá duše bez hříchu? § 8 odst.1 Pekelného zákona říká: „Co peklo jednou schvátí, to už více nenavrátí.“ Ledaže …… ledaže by si dotyčná osoba čertův omyl sama v pekle odpracovala … a nebo vyhrála nad všemi čerty v pekelném casinu.

Iqlandia a Liberec z pohledu hlavní vedoucí výpravy

Napsala Petra Novotná, Duha Klub Dlažka dne 11.prosince 2018

Je pondělí 29. října 2018 4.40 ráno a můj budík zvoní. Nemám ho ráda, je na mě moc brzy. Vstát ale musím, i když se mi moc nechce a počasí je děsné, mrholí.  Nakonec se ale přemluvím, vstanu, nachystám se a v 5.30 vyrážím směr Přerov. Vyzvednu pečivo na snídani a vyrážím na sraz k Parníku. Jsem první, ale po chvíli se kolem mě začnou rojit děti se svými rodiči. Přijíždí i autobus, nakládáme věci a před 7.00 vyrážíme… Kam? No přece na dva dny do Liberce!!!

Duha Králováci v Liberci

Napsala Miroslav Vrhel, Duha Králováci dne 4.prosince 2018

Duha Králováci z Kašperských Hor vyrazila o víkendu 16. – 18. 11. 2018 na druhou výpravu v rámci projektu Jít k duhu. Ubytovali jsme se v penzionu IWO v Liberci a hned v sobotu dopoledne jsme vyrazili tramvají do Horního Hanychova. Lanovkou jsme se vyvezli na Ještěd. Z mlhy jsme vyjeli na slunce a obdivovali zdejší přírodu.

Duha Rysi v přírodním parku Velký Kosíř

Napsala Jitka Vokurková, Duha Rysi dne 16.listopadu 2018

Cíl naší listopadové výpravy zněl jasně: vrátit se po pěti letech na místo činu a zkontrolovat, jestli duhová skrýš Velký Kosíř odolala zubu času. Autobusem jsme se dopravili do Čech pod Kosířem, doplnili zásoby na cestu v místní sámošce, do navigace naťukali souřadnice a vyrazili. Se slovy pamětníků „joo, tady někde to tehdy bylo“ začalo naše pátrání.

Duha Králováci a Jít k duhu

Napsal Miroslav Vrhel, Duha Králováci dne 13.listopadu 2018

Ve dnech 2. 11. 2018 až 4. 11. 2018, naše dužina Duha Králováci z Kašperských Hor, vyjela na víkendovou výpravu v rámci projektu Jít k duhu. V pátek v 16.00 hodin jsme vyjeli z Kašperských Hor. Ubytování jsme měli zajištěno v penzionu Styl v obci Drmoul. Čekal nás bohatý program, spousta zážitků a hledání skrýší.

Rytířská příloha Dlaždiče aneb vzpomínky na tábor

Napsala Duha Klub Dlažka dne 22.října 2018

Tak a je to zase tady. Tábor je za námi a po nás se chce, abychom mu věnovali ještě alespoň kratičký článek. Jenže, jak má člověk vměstnat všechny ty zážitky (ať dobré, či zlé) do pár krátkých vět. A jak pomocí těch vět něco předat ostatním? Ti, co tam byli, tak vědí, a ti, co nebyli, jen těžko pochopí tu euforii a melancholii, s jakou se z táborů vracíme. No za zkoušku nic nedám, tak pojďme na to.

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data