sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Našli, moji rádcové? Našli? Nenašli!

Napsala Helena Štrofová, Duha Arabela dne 22.září 2015

Aneb jak Arabela hledala kešku. Tuto neděli jsme se vydali do Prahy hledat kešku. Nebyla to jen tak ledajaká výprava, protože jsme se rozhodli projet Prokopské údolí na koloběžkách. Tato oblast nás učarovala již na jaře, kdy jsme zde byli s mládeží, na první výpravě. Když vyslovíme slovo Praha, vybavíme si především staré památky, spoustu lidí a přeplněné dopravní prostředky, ale nenapadlo nás, že je zde také krásná příroda. (více)

Víc pro děti než pro sebe

Napsala Martina Václavovičová, Duha Kopretina dne 21.září 2015

Projekt „Víc pro děti než pro sebe“ je společným 3letým projektem Plzeňského kraje a Plzeňské krajské organizace Pionýra, jehož cílem je podpořit dobrovolnickou práci s dětmi a mládeží a zvýšit její celospolečenskou prestiž. V rámci tohoto projektu převzala z rukou hejtmana Václava Šlajse a předsedy Plzeňské krajské organizace Pionýra Martina Mlynáříka děkovný list za práci s dětmi a mládeží dlouholetá vedoucí Duhy Kopretina Jitka Draská.   (více)

Letní tábor Duhy Husot

Napsal Milan Hankovec, Duha Husot dne 21.září 2015

Letní tábor Husotu proběhl ve dnech 25. července až 2. srpna v Heřmanově Městci. Naší základnou byla budova místního domu dětí a mládeže, pro hry jsme využívali i blízký les a hřiště. Po většinu tábora probíhala etapová hra Rumburak, uskutečnila se soutěž v obratnosti a samozřejmě se plnily husotské stuhy. (více)

Tábor WUSTROW 2015

Napsala Helena Štrofová, Duha Arabela dne 3.září 2015

Tábor je umístěn v nádherné krajině obklopen lesy a převážně nádhernými jezery, která skýtají zátoky jako v amazonském pralese. Je to jedinečná zkušenost propojit rodilý český jazyk a sousedský německý jazyk, případně zkusit konverzovat v angličtině. Kombinace nádherného prostředí a možnosti seznámit se s dětmi z jiných zemí dělá tábor ideální volbou pro prázdninové vyžití. Tábor začal v neděli ráno na Libereckém vlakovém nádraží. Těšili jsme se, ale věděli jsme, že nás čeká dlouhá cesta vlakem a na konci německá skupina. Jaká asi letos bude? (více)

Arabela na lovu (kešek)

Napsala Helena Štrofová, Duha Arabela dne 2.září 2015

Poslední prázdninový týden jsme se rozhodli vydat na dobrodružnou výpravu po Vysočině. Cílem výpravy bylo nejen setkat se s dužinou SVČ Nové Město na Moravě, ale také ulovit co nejvíce „kešek“. Do Nového Města na Moravě jsme dojeli celkem bez problému, cestu jsme měli vyzkoušenou z loňského Duhového mostu, kde se nám velice líbilo, a i po roce na něj vzpomínáme s nadšením. Mnohem horší bylo obstarat potraviny a donést je na zádech až na Buchtův kopec. Přesto se nám podařilo cestou ulovit první „kešku“. (více)

Duha má 25 let

Napsal Mussur, Duha klub Dlažka dne 2.září 2015

Ano je to tady – čtvrt století naší Duhy! Milá Duho, přeji ti vše nejlepší! My Duháci i Duhyně, členky a členové Duhy, kamarádi i příznivci, my ti tu pravou ořechovou oslavu uděláme! Oslavíme tě, Duho, pokropíme živou vodou i jinými skvostnými moky, pozvedneme tě do duhových výšin, přivezeme duhové dárky a hlavně sebe! (více)

Tébiové (Tuláci) v Laškově po dvacáté

Napsala Oliška Palová, Duha Tuláci dne 25.srpna 2015

Z laškovské „Boudy“ Tuláků se ozývá ostrý hvizd. Následuje upištěný pokyn: „Tak, už můžete vylézt, hoši a děvčata! Myslím, že už je čistý vzduch!“ -Hmmm, čistý. Pěkně to tu všude smrdí savem, chloraminem, octem, či co to je... „Tak rozchod, prošmejdit všechny kouty. Za deset minut návrat. Pak podáte hlášení. A na nic nesahat. Jen se koukat. A ne, že něco sami sežerete. Jen kouknout a nahlásit, jasné?“ (více)

Tábor Xapatan- Duha Rysi

Napsala Jitka Vokurková, Duha Rysi dne 24.srpna 2015

30.7.–8.8.2015 Letos jsme vyrazili na nám zcela neznámé místo, které se však nachází téměř za humny. Tábořiště zapůjčené od olomouckých skautů cca 25 km od Olomouce na okraji vojenského prostoru Libavá v Údolí řeky Bystřice. Toto romantické místo jsme si hned po příjezdu všichni oblíbili. Vlak, který tudy sice projíždí relativně často, tu však zastavuje pouze 2x denně. Místo je velmi špatně dostupné i pro auta, neb cesta vede po lesní cestě přímo vedle řeky. Druhou možností je přijet skrze vojenský prostor, kde si však předem musíte vyjednat povolení průjezdu. (více)

První zprávy ze Země vycházejícího slunce

Napsala Duha klub Dlažka dne 18.srpna 2015

V pátek v podvečer se do Země vycházejícího Slunce sjeli bojovníci ze všech koutů světa, aby této říši pomohli znovu získat její zašlou slávu. V dávných časech totiž na tomto území probíhaly lité boje mezi obyvateli, při kterých bylo zničeno mnoho měst a všechna úrodná pole lehla popelem… (více)

Workcamp očima účastníka a Camp Leadera

Napsala Soňa Mikešková, Duha klub Dlažka dne 18.srpna 2015

Spousta práce, přesčasy a záda mě bolí ze židle jak pořád koukám do počítače. Ve městě člověk pořád spěchá a na přírodu a příjemné chvíle už nezbývá moc času. Po delší době, kdy se snažím dělat vše proto, abych se měla dobře, je čas začít dělat něco pro druhé. Ano, můžu vydělat prachy a poslat to na Unicef nebo pro uprchlíky, ale občas člověku chybí trocha tvrdé práce, kdy stres a  problémy hodíte za hlavu a jedete se uvolnit někam do lesů ... (více)

Věnujeme čas dětem

Napsal Vašek Kantor, Duha Wings dne 23.července 2015

Duha Wings se dlouhodobě věnuje cílové skupině ve věku od 6 do 15 let ze sídliště Pískové Doly a přilehlého okolí. Desátým rokem provozujeme otevřený klub Ulice. Za podpory Statutárního města Ostrava, Úřadu městského obvodu Ostrava–Jih a MŠMT jsme v klubu Ulice uspořádali v letních prázdninových dnech 14. a 15. července Duhové hry. (více)

Inkluzivní aktivity Duhy Tangram

Napsala Marie Wolfová dne 20.července 2015

Stejně jako v minulých letech Duha Tangram připravuje a realizuje řadu aktivit. Mezi nejzajímavější zatím jistě patří mezinárodní projekt CIRCUS pro integrované skupiny, který se uskutečnil v lednu. Skupiny ze Španělska a Rumunska spolu s českou mládeží nacvičily cirkusové představení. (více)

Sázava 2015 všemi smysly

Napsala Jana Rosecká, Duha Alternativní zóna dne 22.června 2015

Splutí řeky Sázavy z Rataji nad Sázavou do Chocerad 12.-14.6.2015 – Duha AZ Údajně má člověk pět smyslů, kterými vnímá svět kolem sebe. Podle mě má vodák (stejně jako třeba lyžař, horolezec, archeolog, skalničkář a vlastně každý, kdo dělá něco s nadšením) ještě smysl šestý. Stačí totiž, když na jaře Zlesi napíše e-mail, že v červnu bude voda, a ve mně (jako ve vodákovi) se okamžitě rozlije ten slastný pocit, že už je to zase tady, že se můžu už zase těšit (pokud mě teda moji kluci neřeknou: „Mamko, už jseš na to dost stará, už bys měla sedět doma“. Ale doufám, že jednak jsou slušně vychovaní a jednak jim snad tak nevadím...) (více)

Duha SVČ pokračuje v hledání duhových kešek

Napsala Marie Mertlíková, Duha SVČ dne 11.června 2015

Přišlo nám totiž líto, že mnohé, založené v dobré víře v závěrečné fázi projektu Jít k duhu, zůstaly neobjevené. Ve dnech 15.-17. května jsme se proto vydali za tou u Hranické propasti. Sice fotky, které jsme pořídili, nakonec vyšly velice špatně, takže je nelze umístit na web, ale podělíme se o   "v kešce ulovený" obrázek propasti. (více)

Malé Dláždění 2015 je za námi

Napsal Jaroslav Biolek, Duha klub Dlažka dne 10.června 2015

Mohli jsme vidět všechny malé i velké Malodlaždiče neustále v pohybu po celý první červnový víkend! Bylo vidět zaujetí i soutěživost na jedné straně, ale také fair play i kamarádství na straně druhé! Sluníčko po celý víkend umocnilo celkovou náladu a tak vše klapalo–jak to na Malém Dláždění má být! Dva dny soutěží, zápasů her i klání pro osm našlapaných týmů a celkem padesátku soutěžících!!! (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data