sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Co je nového v projektu OurSpace – The Virtual Youth Space?

Napsala Jana ©oupalová dne 19.října 2011

Dominika Pudilová, koordinátorka projektu Our Space: Ve dnech 22.-23. září 2011 se v Athénách uskutečnilo setkání partnerů se zástupci Evropské komise, které mělo za cíl zhodnotit dosavadní fungování projektu Our Space. Vzhledem k tomu, že webový portál je stále v procesu tvorby, hodnocení Evropské komise se týkalo zejména naší přípravy na to, až bude web spuštěn. (více)

Na workcampech v roce dobrovolnictví

Napsala Jana ©oupalová dne 17.října 2011

Duha, projekt Workcampy: Na konci léta se ptáme dobrovolníků, kteří se rozhodli, že léto prožijí na workcampu (ať už na workcampech Duhy v ČR nebo u partnerských organizací v zahraničí), jak se jim v mezinárodní skupině dařilo a jaké zážitky si s sebou přivezli: Každý z nás má nějaký důvod, proč jede na workcamp. Ten můj byl obrovská touha jet pryč z města, kde bydlím, touha jet sama a dokázat si, že se nebojím světa, a touha poznat nové lidi a kultury. A tak jsem opravdu jela. (více)

Příští rok se určitě zase vydám na nějaký workcamp!

Napsala Jana ©oupalová dne 17.října 2011

Martina Kotková, letošní dobrovolnice Duhy trávila léto na dvou mezinárodních workcampech: "Nejdřív jsem byla v  Turecku (TR-GEN 5.6) učit děti anglicky a bylo to super. Děti byly hrozně nadšené a pro naprostou většinu z nich to bylo poprvé, co se potkaly s nějakým cizincem. Moc si nás tam všichni vážili a neustále nás zvali na čaj :) Co se týká samotné práce, tak to bylo docela náročné, protože každý z nás 6 hodin denně učil (skupiny kolem 15 studentů) a pak jsme večer ještě připravovali program na další dny. Úroveň angličtiny u  dětí nebyla moc velká, ale vždycky jsme se nějak domluvili–a když bylo nejhůř, tak zabralo jméno Milan Baroš :D. (více)

Čokodelky a Čokodelíci na rekordním víkendu pro rodiče a děti

Napsala Jana ©oupalová dne 17.října 2011

Duha Klub Dlažka, Jaroslav Mussur Biolek: Pár dní před akcí jsem v letním počasí klasicky v trenkách a tričku připravoval víkend. Lehce zapatlaný od čokolády a spolu se mnou naše skvělá veselá a hravá Dlažka s plnou náručí Deli! A na tento supervíkend rodičů s dětmi se chystal taky Dědeček Čoko a babička Deli! Byl unikátní mimo jiné tím, že: - tolika lidiček na akci pro rodiče s dětmi v Rajnoškách bylo naposled v  minulém tisíciletí (bylo nás osmdesát–což je takový běžný tábor velikosti Hati Pati), (více)

Maškarní Duhy Kopretina

Napsala Jana ©oupalová dne 13.října 2011

Duha Kopretina: Přes 110 účastníků si nenechalo ujít Maškarní karneval pořádaný sdružením pro děti a mládež Duha Kopretina Plzeň za finančního příspěvku České pojišťovny a.s.. Létající motýlci a berušky, líbezné kočičky a  pohádkové princezny, tygříci a opice, ale i hrůzostrašní ďáblíci, piráti a indiáni zaplnili v neděli 9. října v Plzni tělocvičnu 26. základní školy. (více)

Duhové ringo v Přerově

Napsala Jana ©oupalová dne 13.října 2011

Duha Klub Dlažka: Letošní Den Duhy jsme se rozhodli oslavit pohybem–tentokráte ringo turnajem. Za naprosto ideálního počasí se již od 10.00 hodin cca třicet Dlažkařů rozhodlo rozhýbat softbalem. Takřka tříhodinový mač řadu z nich vyčerpal tak, že se museli jít nakrmit a tím pádem nestihli úvodní část turnaje. Turnaj tedy začal nakonec za účasti šesti týmů. A na další část dvojice jich bylo celkem osm. Všichni hráči předváděli skvělé výkony, neuvěřitelné skoky i hody byly pravidlem. Ale stejně tak jako vždy chyby komentované s úsměvem. (více)

Mezinárodní kreativní projekt zakončuje Duha Tangram výstavou

Napsala Jana ©oupalová dne 10.října 2011

Duha Tangram zve na slavnostní vernisáž  výstavy fotografií z kreativního letního projektu (Lets be creative together), která se bude konat v pondělí 17.10. 2011 v 16 hodin v Národním informačním centru mládeže, Na Poříčí 4, Praha 1. Více už účastnice mezinárodní výměny: První týden v srpnu jsme se po roce opět sešli ve Sklenařicích na další výměně mládeže. Tentokrát k nám přijeli kamarádi z Anglie, Maďarska a  Německa. Některé jsme znali už z předchozích výměn, s ostatními jsme se rychle seznámili a užili jsme si s nimi pěkný týden. (více)

Change of Winds: všechny chutě Švábska v pěti dnech

Napsal Duha Velká Medvìdice dne 8.října 2011

Tradiční spolupráce mladých přátel přírody z jihu Německa a středu Moravy opět přinesla akci s mnoha různorodými dojmy. Pět dní strávených v neobvyklém švábském kraji umožnilo účastníkům vnímat místní přírodu a lidi všemi smysly. Účastníci prožili půlden na biofarmě, upekli si tradičním postupem vlastní slaný kynutý koláč, při návštěvě přečerpávací vodní elektrárny se seznámili s alternativními zdroji energie a ponořili se do umělé krajiny bývalého vojenského prostoru. Nechyběl celodenní výlet po stopách švábské geologické historie ani procházka současným městem. (více)

Školení hlavních vedoucích dětských putovních táborů

Napsala Jana ©oupalová dne 5.října 2011

Reakce účastníků vzdělávacího programu Hlavní vedoucí dětských táborů putovních, které realizovala Duha a školicí centrum Duhy Přerov v rámci projektu Klíče pro život. Prezenční část školení proběhla 8.-11.9.2011 v táborové základně Duhy Klubu Dlažka v Rajnochovicích: „Řekni mi a já zapomenu, ukaž mi a já si zapamatuji, nech mne to udělat a já pochopím.“ I tak by se daly shrnout moje pocity ze školení hlavních vedoucích, které proběhlo začátkem září v Rajnochovicích. Cílem této akce bylo zprostředkovat nám potřebné znalosti a dovednosti, jež využijeme při přípravě i následné realizaci putovního dětského tábora, a to se nepochybně podařilo. (více)

Dny NATO v Ostravě s Duhou Arnikou

Napsala Jana ©oupalová dne 4.října 2011

David Gajdošík, Duha Arnika: Již několik let se vždy na konci září vydáváme do Ostravy, na letecko-armádně-bezpečnostní akci „Dny NATO v Ostravě“. Program je vždy strhující a velmi atraktivní. Na ploše letiště Leoše Janáčka v Ostravě se prezentují prostředky, kterými disponuje Česká republika a  její spojenci na poli zajišťování bezpečnosti – tzn. prezentace těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, dynamické ukázky výcviku speciálních jednotek, letecké ukázky a prezentace výzbroje, výstroje a  vybavení útvarů. (více)

O Limě a dobrovolnictví v Peru

Napsala Jana ©oupalová dne 3.října 2011

Jana Doudová: Alice Vybíralová je dobrovolnicí vyslanou Duhou do hlavního města Peru, do Limy. Účastní se projektu „Inhabitants of the world“, jedná se o skupinovou dobrovolnou službu. Koordinující organizací je italská organizace INCO–INTERCULTURALITÁ A COMUNICAZIONE , která zažádala o grant přímo u Evrospké komise. Organizace hostící evropské dobrovolníky jsou z Peru, Brazílie, Mexika, Argentiny a dobrovolníci byli vysláni z Čech, Portugalska, Slovenska, Španělska a Itálie. Celkové administrativní vyřízení této skupinové dobrovolnické aktivity trvalo déle než rok. O tom, jak se Alici daří během projektu a jak vidí město tři měsíce po příletu do Limy si můžete přečíst v jejím krásném článku. (více)

Duhový den aneb Zábavné odpoledne s Duhou Kopretinou

Napsala Jana ©oupalová dne 3.října 2011

Martina Václavičová, Duha Kopretina: Přes 1000 účastníků si nenechalo ujít akci Duhový den pořádanou sdružením pro děti a mládež Duha Kopretina Plzeň. Skákací boty, lezecká věž, lanové centrum, velká nafukovací skluzavka, skákací hrad, malování na obličej, házení na plechovky, skákání v pytlích, skluzavku do míčků, lov rybiček, skládání puzzle a další disciplíny si mohli vyzkoušet malí i velcí 28. 9. 2011 ve Škoda sport parku. (více)

Duhový most 2011 očima hlavní organizátorky

Napsala Jana ©oupalová dne 30.září 2011

Šárka Zákravská, Duha Modrá Střelka: Jak to všechno začalo? Jednoho únorového večera mi volal Had, že byla naše dužina požádána, zda by se neujala pořádání Duhového mostu, tak prý jestli bych do toho šla, jako vedoucí celé akce. Proč to nezkusit, řekla jsem si a kývla na nabídku. První reakce, kterou jsem dostala na tuto zprávu, zněla: „Ty jsi se asi úplně zbláznila, kdo myslíš, že ti pomůže? Všichni mají spousty rodičovských a pracovních povinností a ty to odedřeš sama.“ To však nezkazilo moji optimistickou náladu, a tak jsem neváhala oslovit mladé instruktory a odrostlejší děcka z dužiny o pomoc. A výsledek? Vyšlo to!!! Na účastnicích bylo vidět, že si celou akci užívají (tedy pokud to jen nepředstírali :)) a od několika mi dokonce přišly děkovné emaily. (více)

Duha Alternativní zóna: Kronika z mostu. Duhovýho.

Napsala Jana ©oupalová dne 29.září 2011

Petr Big Glajc, Duha Alternativní zóna: "Nadšení z Duhového mostu v Náchodě je tak veliké, že ač nikým nenucen jsem sepsal kroniku (což u našich akcí běžně děláme) a rád bych se o ni podělil i s ostatními duháky. Třeba si vzpomenou na ty skvělé zážitky spolu s námi." Nadšení duháci z Alternativní zóny Žďár nad Sázavou: Big, Yetti, Zlesi, Lucysh, Gogo, Pitris, Havizz, Míra, Katysh, Sádlo, Poky. Pátek 23.9. – neděle 25.9. 2011. Jejejelo nás jejejedenáct. Protože jsme to trošku blbě pochopili (teda já), uspořádali jsme akci jen pro vedoucí a instíky jako jednu z možností vzdělávání. Ale příště teda bereme i děti! I když děti se z nás staly hned po zahájení. Náchodská dužina Modrá střelka pro nás připravila dokonalý, i když trochu náročný program. (více)

Dnes začíná Duhový most

Napsala Jana ©oupalová dne 23.září 2011

Šárka Zákravská, Duha Modrá střelka: Je tomu už skoro půl roku, co jsme nadšeně kývli na výzvu uspořádat Duhový most v Náchodě. Brzy se vytvořil přípravný tým složený z mladých vedoucích, instruktorů a dalších členů naší dužiny. Po prvotní explozi nápadů a ideálů, jak by měl vypadat Duhový most po „modrostřelácku“, přišla spousta práce s vymýšlením programu, zábavné natáčení videa a nekonečné čekání, zda bude dostatek účastníků na realizaci této akce. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data