sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Pohádkový les s Duhou Arabela

Napsala Duha Arabela dne 7.prosince 2021

Arabela ani v těchto sychravých dnech nezahálí. Využili jsme jednodenní volno a zorganizovali akci pro rodiče a děti. Počasí nám ještě přálo, a tak jsme přímo v lese soutěžili se Sněhurkou a sedmi trpaslíky. Na akci přišlo celkem hodně děti, které vytvořily různorodou věkovou skupinu. I když tam byly malé i velké děti, nikdo se nenudil.

Učíme se s Arabelou

Napsala Duha Arabela dne 9.listopadu 2021

V rámci snižování pandemie Covid 19 a propojování formálního a neformálního vzdělávání Duha Arabela realizovala vydařenou akci. V době podzimních prázdnin jsme uspořádali pobytovou akci v Praze. Cílem bylo zopakovat si učivo základní školy. Účastníci byli ve věku od 9 do 13let. Rozsah učiva byl rozdílný a rozmanitý.

Mezigenerační dialog

Napsala Duha Klub Dlažka dne 25.října 2021

Několik článků, postřehů a fotek z Duhy Klubu Dlažka na téma Mezigenerační dialog. Akce pro rodiče i prarodiče byly skvělé a rozhodně v nich chceme pokračovat.

Hledání skrýší v Jeseníkách

Napsala Duha Kaška dne 6.října 2021

I v letošním náročném roce jsme poslední víkend v září opět navázali na naši tradiční myšlenku a to GeoKeška pobyt a výlety pro děti a mládež. V okolí naší základny u Staré Vsi v Jeseníkách jsme se vydali na netradiční pouť za logováním pokladů.

Rysi pomáhají spolku "Chráníme mořské želvy"

Napsala Duha Rysi dne 30.září 2021

Letošní tábor byl zaměřený na „Piráty z Karibiku“ a v jedné hře se děti měly přemisťovat po krunýřích želv (obrázky na kartonu) na ostrov–podobně jako to bylo ve filmu. Během této hry se děti dozvěděly spoustu informací o mořských želvách a i tom jak jim alespoň trochu pomoci.

Letní tábor a ostatní důležité věci

Napsala Duha Křišťál dne 21.září 2021

V sobotu, 24.8.2021, odjelo 26 dětí z Duhy Křišťál z Lutína na tábor do Naloučan, kde procestovaly čas za účelem nalezení Kompasu, který zachrání svět. V průběhu 14 dní se setkaly s Caesarem, Kleopatrou, Leonardem Da Vinci a dalšími historickými osobnostmi, které jim pomohly porazit zápornou organizaci Kermit.

V rytmu swingu, za vůní bábovky aneb Když Modřany tančí IV.

Napsala Duha Střelka dne 16.září 2021

Již tuto sobotu 18. září se v areálu Viničního domku uskuteční 4. ročník akce Když Modřany tančí, inspirovaný duchem a sousedskou pospolitostí tzv. První republiky. Jednou ze zakladatelek je i Michaela Franková, které jsme položili několik otázek. Míša Franková je z Duhy Střelka z Prahy.

Tuláci v Bradavicích

Napsala Duha Tuláci Olomouc dne 15.září 2021

Je poslední červencový týden, v Olomouci ještě čeká děti víc jak měsíc prázdnin–v Bradavicích začíná nový školní rok. Škola čar a kouzel čeká na nové studenty! Rod Soviček, (nejmladší členové našeho oddílu) vyráží směr Laškov. Napřed vláček a pak pěkně po svých až na "tulácké" tábořiště. Vše vypadá v pohodě.

Duha Králováci na akci Jít k duhu

Napsala Duha Králováci dne 14.září 2021

Dužina z Kašperských hor, Duha Králováci, v srpnu vyrazila v rámci duhového projektu Jít k duhu za keškou Skalní město. Kromě úspěšného nalezení skrýše si děti a vedoucí užili zábavu v Prachovských skalách, v Adršpachu a plavili se lodí mezi skalami. Nálada byla báječná, počasí slunečné, příroda krásná. Co více si přát? Další akce, úspěšné zahájení školního roku a už žádná omezení volnočasových aktivit.

Dočkali jsme se

Napsala Duha Tuláci Olomouc dne 24.června 2021

Tak jsme se přece jen dočkali! Po strááááášně dlouhém odloučení a až na konci školního roku (ani se tomu skoro nechce věřit) se náš oddíl mohl vydat společně na jednu z "Tuláckých cest". Vyrážíme do Slavonína, na naše oblíbené místečko pod košatými stromy místního lesíka. Spousta cestiček, křovin, louček s vysokou trávou–prostě ideál pro všechny druhy skrývaček.

Duha Křišťál a dětský den

Napsala Duha Křišťál dne 16.června 2021

Duha Křišťál se konečně začala scházet na schůzkách oddílu. A zúčastnili jsme se jako spolupořadatelé i účastníci Dětského dne pro Naše malá farma v Ludéřově. Akce to byla velmi povedená.Všichni jsme byli převlečení za nějakou pohádkovou postavu.

Duha Štít v parku

Napsala Duha Štít dne 14.června 2021

Poslední rok byl na akce pro děti z důvodu vládních opatření chudý, a proto, když nás oslovili z nového Regionálního informačního centra Olomouc, neváhali jsme ani minutu a vydali se za novým dobrodružstvím. S Dášou z RIC jsme se na konci května potkali v novém krásném stánku v Olomouckých Smetanových sadech a dali se do vymýšlení programu.

Duha Křišťál, konečně zase spolu

Napsala Duha Křišťál dne 3.června 2021

Konečně!!! Oddílová schůzka Duhy Křišťál z Lutína. Nemohli jsme se dočkat. Je to jako včera. Všichni máme malá oddílová trika. Nestačilo nám to. Užili jsme si to a proto musíme přijít příští středu zase.

Ohlédnutí aneb vydařené příměšťáky Duhy Klubu Dlažka

Napsala Duha klub Dlažka dne 26.února 2021

Příměstské tábory Duhy Klubu Dlažka z Přerova se velice vydařily. Posíláme Vám ohlédnutí za létem 2020 a za příměšťáky. Chceme věřit, že se v létě zopakují. Začátkem prázdnin proběhl první dlažkařský příměstský tábor na téma Lovci mamutů. Pod vedením Alice, Hanky a Martiny si děti užily spoustu legrace. Účastníci malovali mamutky, lovili potravu, stavěli příbytky, hráli, soutěžili, tančili i odpočívali.    

Duha Klub Dlažka a kultura v roce 2020

Napsala Duha klub Dlažka dne 28.ledna 2021

Kultura jako každý rok probíhala po celý rok–s „nepatrnou“ výjimkou takřka půlročního kulturního zákazu. Škoda. Letošní kulturní Dlažka byla nabitá krásnými akcemi, byl by to opravdu krásný 26. ročník. Během roku se nám podařilo uspořádat 26 oficiálních kulturních akcí, i když plán byl dvojnásobný. Kromě toho bylo nespočetně večerů s kytarou i jinými nástroji, taneční aktivity, vystoupení divadelní a hromady uměleckých výtvorů. Kultura je přítomna na každé naší akci! 

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data