sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Vyhodnocení výtvarné soutěže

Napsala Duha dne 5.listopadu 2019

Na Duhovém mostě v Praze kromě jiného proběhla výtvarná soutěž. Všechny dužiny a každý z účastníků měli možnost zapojit se do této soutěže. Téma nebylo zadáno, přesto se sešlo nejvíce obrázků, kreseb a koláží na téma "duha". Aby bylo vyhodnocení spravedlivé, byla soutěž rozdělena do třech kategorií. Soutěžilo se hlavně o duhová trička. Porota neměla vůbec jednoduché rozhodování. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a těšíme se na další výtvarné počiny.

Petr Páta inaugurován děkanem Fakulty elektrotechnické ČVUT

Napsala Duha dne 1.listopadu 2019

Dlouholetý předseda Duhy Jasmín a bývalý několikanásobný prezident Duhy prof. Mgr. Petr Páta, Ph.D. byl jmenován na funkční období 1. 7. 2019 až 30. 6. 2023 děkanem Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze.

Lasergame a Duha Kopretina

Napsala Duha Kopretina Plzeň dne 29.října 2019

Dne 19.10. jsme pro děti přichystali akce lasergame. Přihlásilo se 17 účastníků. Protože mohlo v jedné hře hrát pouze 14 hráčů, bylo zapotřebí střídat, ale i přes velké zapálení jsme se dokázali domluvit. Hráli jsme tři hry na dva týmy. 

Koncert na Dlažce

Napsala Duha Klub Dlažka dne 25.října 2019

Úterní koncert Samsona Lenka na Dlažce byl jedinečným zážitkem. Posel dobré zábavy a pohody přinesl fůru svých písní, řadu zážitků kolem nich a úsměvy pro všechny. Většinu písní si s ním zazpíval celý sál. Po představení pokračovala zábava dále v sále i venku. Náměstí jsme opouštěli kolem jedné hodiny ranní. Díky Samsone, díky diváci! Mussur

A je tady podzim

Napsala Olga Palová, Duha Tuláci dne 1.října 2019

A je tu podzim. S ním každoročně přichází také to pro nás velice významné datum: 26. září... Je to tak, letos slavíme 34. narozeniny našeho oddílu... Jak jinak–vyrážíme do Laškova na naše tábořiště. Tady zahájíme ten třícátý pátý rok tuláckého žití (a tím také nový školní rok) a samozřejmě oslavíme společně narozeniny oddílu TULÁCI.

Charitativní běh O zlatého Myšelína

Napsala Stáňa Kantorová dne 10.září 2019

V sobotu 28. 9. 2019 se uskuteční druhý ročník charitativního běhu O zlatého Myšelína. Akce proběhne na TZ Duhy v Budišovicích, pořádájící dužinou je Duha Zámeček, pod záštitou starosty Budišovic Petra Uvíry. Trasa závodu měří 5 km. Součastí budou lesní běžecké závody pro malé i velké, fotbalový turnaj pro děti, dětský den se soutěžemi a zábavou pro děti.

Rajnošské hrátky

Napsala Duha Klub Dlažka dne 5.září 2019

I malý tábor může být velký! Letošní závěrečný týdenní tábor v Rajnoškách není velký počtem dětí (9), ale programem určitě ano. Velký Rajnoch bdí nad námi a velká Káťa nám sděluje vše podstatné! Její legendy a vyprávění vždy navodí tu pravou atmosféru.

Zlatokopové z Duhy Zámeček vyrazili tábořit do Prachovských skal

Napsal Lukáš Kotlár, Duha Zámeček dne 3.září 2019

Děti z dětských domovů zažili letní tábor v tábořišti u Prachovských skal v Českém ráji. Tradiční “Správná pětka”, tedy kluci a holky z 5 dětských domovů, se nám na letní tábor speciálně rozrostla a přijely děti z DD Příbor, DD Fulnek, DD Čeladná, DD Melč, DD Lichnov, DD Liptál, DDŠ Býchory a DD Praha-Klánovice. Celý tábor s námi prožili také zástupci duhové kanceláře -  šéfová Stáňa Kantorová společně s ředitelem Duhového závodu a šéfem sociálních sítí Jirkou Košťalem :-)

Australská Dlažka

Napsala Duha Klub Dlažka dne 29.srpna 2019

Je šestý den tábora Australská Dlažka. Tábora rodičů s dětmi plného sportu a her, hudby i tance, divadla i dobrodružství, turistiky i příjemných setkání. Tábora na skvělé základně Duhy Častoboř (díky) na Vysočině. Tábora s rozmanitým počasím–od australského slunečního žáru až po proudy deště s bouřkou, měsíc v úplňku i hvězdy a samozřejmě duha–ta tu musí být. Tábora australského se vším všudy–klokani, kam se podíváš, koaly i koalice, hravé i dravé, plejtvák obrovský na moři i na pláži, hadi i obrovská žába.

Duha Paprsek v Beskydech

Napsala Duha Paprsek dne 27.srpna 2019

Na přelomu července a srpna jsme uspořádali pro děti další z řady zajímavých akcí. Tentokrát padla řada na Beskydy. Zázemí nám poskytl krásný dřevěný srub v Horní Čeladné. K relaxu na horách patří vycházky do přírody, typická architektura, hry a soutěže, koupaní, lesní plody, prostě vše, co umí v takto krásném prostředí léto nabídnout.

Malá Duha na návštěvě táborů

Napsal Martin Köhler, Malá Duha dne 8.srpna 2019

Středou 10. července jsme v Malé Duze zahájili návštěvy duhových táborů. Jednou z funkcí MD je i poradní orgán pro dužiny a tak jsme naše návštěvy koncipovaly. Ráno jsme vyrazili z Olomouce a o hodinu a půl později jsme se již kochali nádhernou krajinou Hostýnských vrchů, kde má svoje tábořiště Duha Klub Dlažka–jedna z největší dužin. V Rajnochovicích se tou dobou pod taktovkou Petry Novosadové odehrávaly dva tábory.

Léto s Duhou Klub Dlažka

Napsala Duha Klub Dlažka dne 6.srpna 2019

Sedmdesátka těch nejlepších táborníků si užila týdne v Džungli. Mauglí, Bálů i Raksáší všechny provedli nástrahami džungle, naučili je potřebné pro život a užili si hrátky všeho druhu. Nádherná džungle kolem představila to nejlepší, co má. Zvířata všeho druhu, kamarády veselé, ale i zlého Šérchána. Navíc jsme se vydali do skal na horolezecké odpoledne snů a pod vedením místních horolezců jsme zdolali, co se dalo!

Školení táborových vedoucích a praktikantů aneb Velký táborový konkurz

Napsala Jaroslav Biolek, Duha Klub Dlažka dne 17.června 2019

Letošní školení bylo již 22. ročníkem této akce pod názvem Velký táborový konkurz. Letošní účast byla slušná – čtyřicítka zúčastněných – to je dobré číslo. Přijeli z velké části již ve čtvrtek, zbytek v pátek. A do neděle do všech naše desítka lektorů „nacpala“ to nejlepší a nejpotřebnější pro táborovou činnost. Aktivity byly opravu aktivní, jak vevnitř tak i venku. V pohybu i myšlenkově se všichni dopracovávali k vysněnému cíli – úspěšnému absolventu akce.

Duha Paprsek v Železné

Napsal Michal a Karolína Brunclíkovi, Duha Paprsek dne 15.května 2019

Ve dnech středa, 8.5. 2019, až sobota, 11.5. 2019, uspořádala Duha Paprsek další akci pro děti, tentokráte na turistické základně v Železné u Vrbna pod Pradědem. Ačkoli nám příliš nepřálo počasí–bylo chladno a dost deštivo–rozhodně jsme se nenudili. Pro děti jsme připravili výlet do termálního parku ve Velkých Losinách, prošli jsme si blízké Vrbno pod Pradědem a navštívili místní bobovou dráhu ve Sportparku.

Duha Rysi se vypravili za duhovou skrýší do Liberce

Napsala Jitka Vokurková, Duha Rysi dne 13.května 2019

Ve dnech 3.-5.5.2019 jsme se vydali po pěti letech do Liberce. Při naší poslední návštěvě jsme tu založili duhovou skrýš poblíž Ještědu a tak mimo jiné bylo naším cílem skrýš znovu najít a zkontrolovat. Skrýš jsme po krátké době našli, ale naším velkým zklamáním bylo, že za celých pět let ji nikdo z duháků nenašel a nezapsal se do logbooku.

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímává vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data