sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Kde koně pomáhají a Tamjdem s nimi!

Napsala Jana ©oupalová dne 7.června 2012

Markéta Votavová, Tamjdem: Ptáte se, jak je to možné? S Tamjdemem! To máte skupinu lidí, velké plány, hodně jídla a spoustu zábavy a hlavně nějakou prima neziskovou organizaci, jako jsme měli během druhého květnového víkendu my. Ve skupině 7 dobrovolníků jsme se vydali na expedici do obecně prospěšné společnosti ALKA. (více)

Bambiriáda v Chebu s Duhou KSKD

Napsala Jana ©oupalová dne 7.června 2012

Duha KSKD, Sokolov: Letos jsme se účastnili (25.-27.5. 2012) na Bambiriádě v Chebu. U našeho stánku si mohly děti vyrobit vírníky nebo zahrát dřevárny. Největší zájem však byl o  vyzkoušení sedmimílových bot neboli jak my často říkáme "skákaček". Václav Srb, Duha KSKD

7. ročník Mafie Praha

Napsala Jana ©oupalová dne 28.května 2012

Duha Gymnazion Klub: Opět se Prahou nesly výstřely, které nikdo neslyšel a na které nikdo nezemřel. S výjimkou těch, co měli dost živou představivost a stali se v rámci netradiční, ale již pravidelné městské hry, jedním z mnoha mafiánů, jejichž úkolem je vystopovat svou oběť a sám přežít. Letošní ročník byl pro Mafii v Praze rokem změn. Ačkoli se na její tvorbě podílí nemalý počet lidí, vždy stojí v čele jeden Capo di tutti capi a tato pozice se poprvé přesunula. (více)

Medvědí víkend v buši i v duši

Napsal Duha Velká Medvìdice dne 23.května 2012

Třetí květnový víkend pořádala Duha Velká Medvědice společně s Malou Liškou – klubem přátel přírody další akci pro mládež s názvem Do buše/do duše. Jak název akce napovídá, cílem akce bylo nejen objevovat buš Rychlebských hor, ale také vypadnout z města, trochu se zastavit a zamyslet. Chata Pavučinka téměř na konci světa u městečka Žulová k takovému zamyšlení přímo vybízí, takže jsme vyjeli právě tam.   (více)

Školení hlavních vedoucích 18.-20.5.2012

Napsala Jana ©oupalová dne 23.května 2012

Školicí centrum Duhy, Přerov: Školení proběhlo nakonec v Přerově. Jedenáctka účastníků se prodrala náročnými vyhláškami a zákony, mrkla na jídelníček,  projela si povinnosti a práva všech pracovníků tábora, seznámila se s bezpečnostními a proti požárními zásadami a probrala zásady jak udělat akci ke spokojenosti účastníků. K tomu navíc bylo i hospodaření s rozpočtem i všemi doklady, hygienické a zdravotní zásady. Trocha psychologie i motivace k tomu byla samozřejmostí. (více)

Duha Divadlo Expekus v květnu

Napsala Jana ©oupalová dne 22.května 2012

Vážení diváci, zveme Vás na naše představení Nové Apokryfy, na nový pohled do zákulisí nejznámějších biblických příběhů, dne 23. května 2012, na Klamovku na Praze 5. Více informací je v příloze, těšíme se na Vás! Vaše Duha Divadlo Expekus

Jeden víkend, mnoho zážitků

Napsala Jana ©oupalová dne 17.května 2012

Jeden víkend, 13 dobrovolníků Čechů i cizinců, práce, hlína, plevel, kameny, vykopávky ze 13. století, vyhlídka a Albrecht z Valdštejna 100x jinak. Takový byl Tamjdem, víkendový dobrovolnický projekt, který se o víkendu 4.-6. května konal na pomoc Valdštejnské Lodžii na Jičínsku. (více)

Zámeček píše o proměnách dětských domovů, v anketě Zlatý střední získal 3. místo

Napsala Jana ©oupalová dne 17.května 2012

PRAHA (11. května 2012) – Časopis Zámeček, který pro děti ze všech dětských domovů v České republice vydává Duha Zámeček z Havířova (organizační jednotka sdružení Duha) , obsadil v prestižní anketě Zlatý středník třetí místo v kategorii časopisů státní, veřejné a neziskové sféry. Anketu vyhlašuje profesní sdružení PR Klub, podle odborníků má v záplavě podobných soutěží a anket největší kredit. (více)

Víkendovka na Kaprálově mlýně přinesla spokojenost na dvěstě procent!

Napsala Jana ©oupalová dne 14.května 2012

Tereza Dumská (organizátorka Tamjdemu): V pátek, 27. dubna jsme ve skupině 12 dobrovolníků dorazili do Kaprálova Mlýna, kde jsme se chystali strávit víkend prací pro budoucí ekologické středisko Kaprálův Mlýn, poznáváním samotné organizace, blízkého okolí, spoludobrovolníků i sebe sama. Jinými slovy do tamního mlýna zavítal Tamjdem, víkendový dobrovolnický projekt, který realizuje Duha v rámci programu Trochujinak. Tamjdem nabízí Čechům i cizincům z celé České republiky nevšední dobrovolnické zkušenosti a poznání společenských aktivit českých nevládních organizací opravdu zblízka. (více)

Co chce člověk dělat, na to si vždycky čas najde, říká Katka Palová oceněná Duhovou štafetou

Napsala Jana ©oupalová dne 11.května 2012

Na 24. Velké Duze byla oceněna pětice dobrovolníků Duhy Duhovou štafetou. Katka Katóba Palová obdržela toto duhové ocenění za její nadšení dělat něco pro ostatní, nápady a energii, kterými inspiruje své okolí. Katka Palová je místopředsedkyní olomoucké dužiny Duha Tuláci, vysokoškolskou studentkou, členkou Správní rady Galénova nadačního fondu a hlavně zapálenou oddílovou veducí. Ahoj Katóbo, v letošním roce jsi zase prvňáčkem–začala jsi studovat na vysoké škole, jak se cítíš? Jak se změnil tvůj styl života? Ahoj Jani, to, že jsem nastoupila na vysokou školu, pro mě opravdu byla docela velká změna. Studuji psychologii a moc mě to baví. (více)

Jarní úklid v klubovně Duhy Kopretina

Napsala Jana ©oupalová dne 11.května 2012

Martina Václavovičová, Duha Kopretina, Plzeň: Naše naplánovaná brigáda byla na neděli 6.5. 2012 od jedné do pěti hodin. Celý týden bylo nádherně a zrovna, když jsem odjížděla na brigádu, začalo poprchávat. Ale i tak naše pracovní nasazení to odvrátit nemohlo. Ihned po příjezdu do klubovny jsme si rozdělili práci a začali makat. Někteří se vrhli na úpravu zahrady, jiní umývali výlohu, další vytvářeli nástěnku. (více)

Duha Paprsek na pětidení výpravě v Jeseníkách

Napsala Jana ©oupalová dne 3.května 2012

Duha Paprsek: Na přelomu dubna a května (27.4.- 1.5. 2012) uspořádala Duha Paprsek Krnov prodlouženou pětidenní víkendovku v Lipové-lázních na penzionu Hanes. Po celou dobu nám přálo počasí, bylo slunečno a velmi teplo, a tak jsme mohli realizovat připravený bohatý program. Sobotu jsme věnovali celodennímu výletu. Vyrazili jsme pěšky z  Lipové-lázní nejprve na prohlídku jeskyně "Na Pomezí", tyto krasové jeskyně jsou známé svou pěknou krápníkovou výzdobou. (více)

Víkendové školení dobrovolníků Duhy Kopretina

Napsala Jana ©oupalová dne 3.května 2012

Duha Kopretina: Byl to jedinečný a naprosto úžasný víkend (27. 4. 2012 — 29. 4. 2012). Díky skvělému vedení naší školitelky Moniky Novosádové jsme měli opravdu možnost poznat více sami sebe, sebe navzájem a nad spoustou věcí se zamyslet a zapracovat. Celé školení probíhalo v hotelu Elsyn dvůr na Šumavě. Akce byla podpořena dotací z MŠMT – Klíče pro život. (více)

OurSpace: S ministrem Pospíšilem o přímé volbě

Napsala Jana ©oupalová dne 16.dubna 2012

Aneta Skřebská, Duha Participace: Návrh nového zákona o přímé volbě prezidenta vyvolává řadu otázek i mezi mladými lidmi. S nimi přijel 6. 4. 2012 do Brna diskutovat jeho spoluautor, ministr spravedlnosti, JUDr. Jiří Pospíšil. Společně s politologem Jiřím Kelnarem objasňovali výhody, nevýhody a následky přímé volby pro koordinační tým a dobrovolníky projektu Our Space (mezinárodní projekt pro vytvoření nová online sociální sítě pro mládež). K diskuzi byli přizváni členové dětských parlamentů, účastníci probíhající Parlamentní výměny zkušeností. (více)

Šmoulí vesnička pod Olympem

Napsala Jana ©oupalová dne 16.dubna 2012

Duha Klub Dlažka, Rajnochovice 5.-8. 4.2012: Neděle, brzké ráno. Sedím u krbu a dívám se do ohně. Vidím tam vše, co jsem za posledních pár dní zažil, a je mi líto, že už je to za námi. Kolem krbu nás sedí asi pět, ale je ticho, protože nikdo nemluví. Všichni ví, že za pár krátkých hodin se rozjedou domů, a tak vzpomínají, co všechno tady zažili. Těch úžasných pár dní mimo realitu všedního šedého světa. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data