sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Čolci z Černčic jedou na vlně VLNY

Napsala Duha Čolci Černčice dne 25.ledna 2023

Každou středu se malí Čolci setkávají v přírodní ukázkové zahradě „U Lánské cesty“ v Černčicích, kde mají své zázemí. Majitelé zahrady zde (mimo jiné – ale o tom třeba zase příště) chovají staré pobaltské plemeno ovcí Skudde. Každý Čolek ví, jak se o ovce starat, pravidelně pomáhají i s krmením. Dlouhé roky vlnu odvážel střihač, když se stalo, že už ji ani střihač nechtěl a měla skončit jako odpad, přišel nápad.

Výlet za lesní pedagogikou

Napsala Duha Klub Rodinka dne 24.ledna 2023

Duha Klub Rodinka zorganizovala na úterý 20. 12. 2022 výlet do zimní přírod. Na bývalé bažantnici v Bochoři na ně čekaly lesní pedagožky, které pro děti měly připravený program s vánočně laděnou tematikou. Této akce se zúčastnily děti z 2. a 4. třídy Základní školy Břest spolu s dětmi z Dětské skupiny Jasínka.

Výlet do Tábora na historické vánoční trhy

Napsala Duha Krounka dne 20.ledna 2023

Druhá prosincová sobota se opravdu povedla, protože po dvouleté přestávce způsobené pandemií bylo možné zpříjemnit si předvánoční čas a zorganizovat výlet za krásami vánočně vyzdobeného jihočeského města. Finální destinací našeho výletu byl tentokráte Tábor, jedno z měst spojených s historií České republiky téměř nejvíce. Historie tohoto krásného města sahá až do začátku 15. století, kdy bylo založeno Husity.

Deskové a logické hry v Sokolově

Napsala Duha KSKD Sokolov dne 7.ledna 2023

V rámci snahy o snižování dopadu pandemie na děti a mládež Duha KSKD ze Sokolova uspořádala pravidelné víkendové akce klubu logiky a deskových her. Děti hrály deskové hry a soutěžily v logických hrách. Učili se kódování při hře s elektrickými vláčky nebo programování ve Scratchi a 3D tisku.

Mezigenerační dialog v Duze Kopretina

Napsala Duha Kopretina Plzeň dne 7.ledna 2023

V rámci specifických aktivit, tentokrát konkrétně v rámci mezigeneračního dialogu, se nám během roku podařilo uspořádat mnoho aktivit s našimi seniory. Vycházky do přírody, společné tvoření, ale i menší besídky. Na závěr roku jsme našim seniorům šli popřát krásné vánoční svátky, zazpívat písničky a předat vyrobené dárečky našich dětí.

Duha Husot pomáhá

Napsala Duha Husot dne 28.prosince 2022

Duha Husot ze Strakonic v čele s Jiřím Paškem organizoval devátý ročník charitativního turnaje O zlatou vánočku. Turnaje se zúčastnilo sedm družstev a výtěžek z akce putoval do Dětského centra Jihočeského kraje. Články z regionálního tisku v odkazech níže.

Zelená udržitelná Evropa - výroba z odpadového materiálu

Napsala Duha Kopretina Plzeň dne 12.prosince 2022

Při tvořivých činnostech jsme se věnovali recyklotvoření inspirovanému zimním obdobím. Z víček od nápojů jsme tvořili ozdoby na vánoční stromeček–sněhuláky. Odpadový materiál jsme využili i na další tvorbu. Z prázdných petlahví a starých vařeček či klacíků jsme vytvořili krmítka pro ptáčky, která jsme si pak vzali domů k zavěšení. Tvoření jsme propojili i s popovídáním si o správném přikrmování ptactva, tedy čím krmítka naplnit.

LEZEČKIÁDA v Náchodě plná napětí, super výkonů a skvělé atmosféry

Napsal Gerd Weinlich, Duha Bartoňka dne 9.prosince 2022

O víkendu v listopadu proběhl druhý ročník Lezečkiády, lezeckých dětských závodů. Akci jsem před třemi lety navrhl proto, že máme oddíl, kde je jedna skupina zaměřená na lezecké aktivity a zároveň je v Náchodě a okolí plno dalších lezeckých nadšenců. Také další oddíly by se rády touto formou setkávaly. Lezečkiádu jsem tedy za Duhu Bartoňku navrhl a do spolupráce jsem přizval HO Náchod, který se o stěnu stará.

Udržitelné dárky vyráběli v Kopretině

Napsala Duha Kopretina Plzeň dne 9.prosince 2022

Před Vánocemi jsme se rozhodli vyrobit pro naše blízké dárek, který souvisí s udržitelností a vlastně i s ochranou životního prostředí. Látková taška s vlastnoručně namalovaným motivem se jistě stane oblíbenou pomůckou na opakované nákupy.

Velká Duha očima Mussura

Napsal Jaroslav "Mussur" Biolek, Duha Klub Dlažka dne 8.prosince 2022

Velká Duha je tu potřicáté? Kolikrát jsem na ní byl? Která ve mně nechala zářez? Jaká bude letos? Pojede na ni se mnou pár dalších Dlažkařů či Dlažkařek? Dám to na celý víkend či jen na část? Bude změna v Duhovce? Dostanu řízek? To vše mi létalo hlavou týden před duhovou akcí roku … létalo nebo spíše poletovalo.

Návrat do Bradavic

Napsala Duha Klub Dlažka dne 7.prosince 2022

Do Bradavic jsme se vydali znovu. Tentokrát to bylo jen na říjnový víkend, ale i to stačilo. Naši studenti nezklamali a ukázali, co si pamatují. Během celého víkendu jsme si zopakovali, co všechno se studenti naučili. Kouzla, péče o kouzelné tvory, bylinkářství. Mají dobrou hlavu. Skoro vše měli na jedničku.

MAŠKARNÍ REJ aneb ÚSMĚV UZDRAVUJE

Napsala Ivana Čagánková, Duha Klub Rodinka dne 25.listopadu 2022

Milí přátelé, máme za sebou velmi krásnou a úspěšnou akci MAŠKARNÍ REJ aneb ÚSMĚV UZDRAVUJE, kterou jsme uspořádali v neděli 20. 11.2022 s "Fantomasem", jako charitativní akci se sbírkou pro děti na dětské onkologii FN OLOMOUC. Všichni interpreti vystoupili bezplatně na této dobročinné akci a za to jim patří velké poděkování!

Sportovní akce RIO LAGUNA

Napsala Duha Klub Rodinka dne 21.listopadu 2022

Další tradiční akcí Duha Klub Rodinka je sportovně zaměřená akce RIO LAGUNA, která se letos konala v sobotu 10. 9. 2022. Při registraci dostaly děti, jako každý správný sportovec, závodní čísla a kartičku na sbírání razítek za splnění úkolů na stanovištích. Pak už se mohly vydat na cestu, kde je čekaly rozličné sportovní disciplíny.

Ovocná alej Slezské Rudoltice 2022

Napsala Duha Paprsek dne 15.listopadu 2022

Ve dnech 28. a 29.10. 2022 realizovala Duha Paprsek výsadbu ovocných stromů v rámci projektu "Ovocná alej Slezské Rudoltice 2022". V náročném terénu vysadili členové spolku z Krnova, Města Albrechtic a Slezských Rudoltic celkem 12 kusů stromů. Realizaci podpořila v rámci malých grantů do 30 tis. Kč Nadace Partnerství, které tímto děkujeme.

Blíží se jednání Velké Duhy

Napsala Stanislava Kantorová, ÚKD dne 4.listopadu 2022

Na sobotu 26. 11. 2022 je do Prahy svoláno 35. jenání Velké Duhy. Nejvyššího orgánu Duhy. Do Prahy se sjedou delegáti z celé ČR a budou jednat o dění v Duze. Kromě samotného jednání nás čeká páteční diskuze v Duze na celoduhová témata, co nás zajímá, co nás pálí, o čem se potřebujeme poradit. Po jednání delegátů Velké Duhy nás čeká párty v oblíbeném VendaBaru na Žižkově.

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data