sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Karibik

Napsala Duha Klub Dlažka dne 31.října 2022

Ano, stalo se–ano–Karibik–tábor Duha Klubu Dlažka pro rodiče s dětmi skončil. Džeryho vynikající program za přispění Danči, Adélky, Agátky i Michala nadchl každého. Dopolední Růžoví delfínci i Karibská prasátka pro děti–dost dobré! Karibik byl na suchu i na vodě. Karibik na rozcvičce–chodili takřka všichni. Karibik na přehradě Pastviny. Karibický turnaj v šimbalu na hřišti u pašeráka! Výlety po kraji. Sportování na hřišti.

Jak se stát dračím jezdcem za jedenáct dní

Napsala Duha Klub Dlažka dne 30.října 2022

Když děti přijely na tábor Duha Klubu Dlažka, byly to obyčejné děti. Z tábora jsme se ale všichni vrátili jako ostřílení Vikingové a dračí jezdci. Nebylo to jen tak jednoduché. Čekalo nás několik nelehkých zkoušek a spousta úsilí při hledání společné řeči s tvrdohlavými draky. Jak to tedy všechno bylo?

Duhový most

Napsal Jaroslav "Mussur" Biolek, Duha Klub Dlažka dne 26.září 2022

Ahoj účastníci Duhového mostu! Ahoj Duho! Ahoj ti, co na nás mysleli! Ahoj ostatní dužiny! Po více než třech letech to úspěšně proběhlo! Duhové setkání bylo vřelé, milé, hravé, veselé, dobrodružné a zábavné! Neříkám to jen já, slyšel jsem to z mnoha stran.

Prázdniny s bonusem, Cirkus Myšinec

Napsal Vladislav Sobol, Duha Zámeček dne 20.září 2022

Celotáborovou hru, bodování a další „povinné“ táborové záležitosti nahradil na letošním táboře Duhy Zámeček nový cirkus a streetart. Kluci a holky z pěti dětských domovů i z rodin celý tábor žonglovali, trénovali artistické dovednosti, učili se sprejovat graffiti a za všechny aktivity vydělávali táborové peníze „chechtáky“. Nakonec vyrazili do domovů pro seniory, aby se naučili nejen brát, ale i dávat.

Nečekaný průběh dražby na narozeninách Heidelbergu vynesl 400 tisíc pro dětské domovy

Napsal Vladislav Sobol, Duha Zámeček dne 14.září 2022

Společnost Heidelberg, prodejce prémiových tiskových strojů, uspořádala na narozeninové oslavě u příležitosti 30. výročí působení na českém a slovenském trhu dražbu obrazu. Ten měl připadnout tomu z hostů, který za něj nabídne nejvíce peněz. Majitelé největších tuzemských tiskáren ale v průběhu vytvořili „kartel“ a částku, kterou měli na nákup obrazu připravenou, nakonec darovali všichni. Díky tomu se vybralo 400 tisíc korun pro spolek Duha Zámeček, jehož dobrovolníci se věnují dětem z dětských domovů.

Chystá se Duhový most v Rajnochovicích

Napsal Jaroslav "Mussur" Biolek, Duha Klub Dlažka dne 13.září 2022

Po letech covidu jsme se v Duze setkali jen na vloni na Velké Duze. Pár odvážlivců přijelo dokonce o den dříve. A tak jsme zkusili letos udělat Duhový most. Akci pro členy Duhy. V plánu je 23.-25.9.2022. A věříme, že proběhne. Odezvu máme. Ale přesto máme ještě pár míst volných. Co je to Duhový most? Co je to Duha? Co jsou tyto dva pojmy pro vás – odpovězte si sami. Pro mne je to historie, zážitky, přátelská setkání a hlavně vytváření něčeho dobrého pro druhé.

35. ročník Mistrovství světa v ringu

Napsala Duha Klub Dlažka dne 8.září 2022

Letošní Mistrovství světa v ringu týmů proběhlo za nádherného počasí – v sobotu slunce, v neděli 3 hodiny déšť a deštíček, poté zataženo a pár paprsků slunce bylo také. Duha Klub Dlažka připravila kvalitní akci a účastníce i účastnice si to užili! Stovka účastníků si dala celkem 5 turnajů – dvojice a smíšené trojice se započítaly do celkové kvalifikace týmů, jednotlivkyně i jednotlivci si dali jen za sebe.

Jít k duhu tentokráte do Mostu

Napsala Duha Králováci dne 25.srpna 2022

Duha Králováci z Kašperských Hor je pravidelně zapojuje do projektu Duhy Jít k Duhu. Naposledy jsme se zapojili letos v srpnu a vyrazili jsme do Mostu. Autobusy a vlakovými spoji jsme do Mostu úspěšně dorazili v odpoledních hodinách

Karibik jede

Napsala Duha Klub Dlažka dne 12.srpna 2022

Další dny na Karibiku, na táboře v Orličkách pro rodiče s dětmi. Zažili jsme toho spoustu. Lodní výpravu na přehradu Pastviny. Skvělá divadla obou oddílů. Turnaj v šimbalu a drtivé vítězství Markéty a jejího týmu! Karibské kuželky. Táborák s Džeryho kytarovým a pěveckým sólem i skvělým doprovodem sboru.

Duha Paprsek na Dolní Moravě

Napsal Michal Brunclík, Duha Paprsek dne 20.května 2022

V polovině května navštívila skupinka 40 dětí volnočasový areál na Dolní Moravě. Díky skvělému počasí jsme měli možnost obdivovat krásné výhledy ze Stezky v oblacích či tajit dech při velmi rychlé jízdě na Mamutí horské dráze. Na své si přišli také milovníci trampolín a skákání vůbec.

Míle pro mámu se letos nesla v duchu cestování – S Honzou po Česku

Napsala Duha Klub Rodinka dne 16.května 2022

Naše tradiční akce pořádaná u příležitosti mezinárodního Dne matek se letos konala v sobotu 7. 5. 2022 v městském parku Michalov v Přerově. Přestože nám počasí rána příliš nepřálo, ve 14 hod, kdy byl plánován start celé akce, vysvitlo sluníčko a nic tak nebránilo tomu, aby se účastníci vydali putovat po krásách České republiky.

Na Tuláckých cestách

Začátek letošního roku byl stále ještě hodně ovlivněn covidem a tak jsme se na naše „Tulácké cesty“ vydali zatím jen třikrát. To první putování „ ZA POKLADY“ bylo 22. ledna a cílem byly Smetanovy sady v našem městě. Sešli jsme se všichni (rod Soviček, rod Sov a dospěláci Kiváci) letos poprvé.

Karneval na sněhu - akce pro veřejnost

Napsala Duha Arabela dne 1.dubna 2022

Po jednoroční pauze se nám opět podařilo uspořádat velkou akci pro veřejnost, a to Karneval na sněhu. Tuto akci pořádáme každoročně, vždy na závěr zimní sezony. Kromě toho, že se všichni můžeme předvádět v různých zajímavých maskách a kostýmech, tak někteří jednotlivci předvedli i sportovní výkony. Slalom na lyžích jezdí děti již od 3 let. Dospívající mládež skáče na skokanském můstku. Zahanbit se nenechají ani dospěláci, protože někteří poprvé jedou na lyžích, odvážný závod dovednosti. O zábavu bylo postaráno, letos nám vyšlo i počasí. Na závěr si každý účastník odnesl malou odměnu.

Jarní prázdniny na sněhu s Duhou Arabela

Napsala Duha Arabela dne 1.dubna 2022

Přestože jsme letos v Liberci neměli sníh, naše stálé zimní tábořiště nezklamalo a jarní prázdniny jsme měli opět na sněhu. Pobývali jsme jen dvacet kilometrů od Liberce a krajina úplně změnila ráz. Vše bylo pokryté sněhem a zasněžené byly nejen sjezdovky, ale i stromy a chaloupky. Jenom to počasí bylo jak na houpačce. Děti říkaly: „je to jako v té pohádce – O pejskovi a kočičce“ když sušili prádlo.

Kluci a holky z dětských domovů si užili Vánoce na horách a zpestřili svátky seniorům

Napsal Vladislav Sobol, Duha Zámeček dne 27.prosince 2021

Štědrý den a vánoční svátky společně na horách – jinak si to už ani neumí představit. Kluci a holky z dětských domovů Čeladná, Fulnek, Příbor a Liptál prožili ve volnočasovém areálu Myšinec v Oderských vrších dny plné zábavy a vánočních tradic – od pečení cukroví a zdobení stromečku přes štědrodenní půst ukončený večeří až po rozdávání dárků. Na svatého Štěpána se vypravili do nedalekých Kyjovic, aby koledami, cukrovím i dárečky potěšili seniory, kteří žijí v Domově Na Zámku.

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data