sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Jarní prázdniny na sněhu s Duhou Arabela

Napsala Duha Arabela dne 1.dubna 2022

Přestože jsme letos v Liberci neměli sníh, naše stálé zimní tábořiště nezklamalo a jarní prázdniny jsme měli opět na sněhu. Pobývali jsme jen dvacet kilometrů od Liberce a krajina úplně změnila ráz. Vše bylo pokryté sněhem a zasněžené byly nejen sjezdovky, ale i stromy a chaloupky. Jenom to počasí bylo jak na houpačce. Děti říkaly: „je to jako v té pohádce – O pejskovi a kočičce“ když sušili prádlo.

Kluci a holky z dětských domovů si užili Vánoce na horách a zpestřili svátky seniorům

Napsal Vladislav Sobol, Duha Zámeček dne 27.prosince 2021

Štědrý den a vánoční svátky společně na horách – jinak si to už ani neumí představit. Kluci a holky z dětských domovů Čeladná, Fulnek, Příbor a Liptál prožili ve volnočasovém areálu Myšinec v Oderských vrších dny plné zábavy a vánočních tradic – od pečení cukroví a zdobení stromečku přes štědrodenní půst ukončený večeří až po rozdávání dárků. Na svatého Štěpána se vypravili do nedalekých Kyjovic, aby koledami, cukrovím i dárečky potěšili seniory, kteří žijí v Domově Na Zámku.

Duha Čolci Černčice a projekt 72 hodin

Napsala Duha Čolci Černčice dne 12.prosince 2021

I v letošním roce jsme se s Čolky tradičně zapojili do projektu 72 hodin, který pořádá ČRDM. Má za cíl během tří dnů udělat dobrou věc pro své blízké okolí, zapojit co nejvíce mladých lidí, naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Důležitou součástí je také posílení vztahů v místních komunitách a vytvoření hodnot a zajímavých podnětů pro smysluplné trávení volného času.

V zajetí Stroje času

Napsala Duha Klub Dlažka dne 10.prosince 2021

Vážená rado společnosti ČAS, posíláme vám krátkou zprávu z naší další cesty časoprostorem. Jak jistě víte, od naší první cesty uplynul již nějaký ten čas a technologové společnosti udělali veliký pokrok. Časostroj se tak podařilo podstatně zmenšit a je teď přenosný i jedním jediným člověkem. Dalším významným vylepšením byla stabilizace pro skoky do budoucnosti. Toho jsme se také rozhodli využít a hned první krok jsme směřovali do budoucnosti.

Duha Paprsek a akce pro rodiče s dětmi

Napsala Duha Paprsek dne 8.prosince 2021

Duha Paprsek z Krnova uspořádala ve dnech 12.11. až 14.11. 2021 akci pro rodiny s dětmi na chalupě v lokalitě Červený Potok, kousek od města Králíky. I když nám listopadové počasí příliš nepřálo, neodolali jsme svodům turisticky vysoce atraktivního prostředí a navštívili jsme přírodní park Kralický Sněžník či klášter Hedeč u města Králíky.

Pohádkový les s Duhou Arabela

Napsala Duha Arabela dne 7.prosince 2021

Arabela ani v těchto sychravých dnech nezahálí. Využili jsme jednodenní volno a zorganizovali akci pro rodiče a děti. Počasí nám ještě přálo, a tak jsme přímo v lese soutěžili se Sněhurkou a sedmi trpaslíky. Na akci přišlo celkem hodně děti, které vytvořily různorodou věkovou skupinu. I když tam byly malé i velké děti, nikdo se nenudil.

Učíme se s Arabelou

Napsala Duha Arabela dne 9.listopadu 2021

V rámci snižování pandemie Covid 19 a propojování formálního a neformálního vzdělávání Duha Arabela realizovala vydařenou akci. V době podzimních prázdnin jsme uspořádali pobytovou akci v Praze. Cílem bylo zopakovat si učivo základní školy. Účastníci byli ve věku od 9 do 13let. Rozsah učiva byl rozdílný a rozmanitý.

Mezigenerační dialog

Napsala Duha Klub Dlažka dne 25.října 2021

Několik článků, postřehů a fotek z Duhy Klubu Dlažka na téma Mezigenerační dialog. Akce pro rodiče i prarodiče byly skvělé a rozhodně v nich chceme pokračovat.

Hledání skrýší v Jeseníkách

Napsala Duha Kaška dne 6.října 2021

I v letošním náročném roce jsme poslední víkend v září opět navázali na naši tradiční myšlenku a to GeoKeška pobyt a výlety pro děti a mládež. V okolí naší základny u Staré Vsi v Jeseníkách jsme se vydali na netradiční pouť za logováním pokladů.

Rysi pomáhají spolku "Chráníme mořské želvy"

Napsala Duha Rysi dne 30.září 2021

Letošní tábor byl zaměřený na „Piráty z Karibiku“ a v jedné hře se děti měly přemisťovat po krunýřích želv (obrázky na kartonu) na ostrov–podobně jako to bylo ve filmu. Během této hry se děti dozvěděly spoustu informací o mořských želvách a i tom jak jim alespoň trochu pomoci.

Letní tábor a ostatní důležité věci

Napsala Duha Křišťál dne 21.září 2021

V sobotu, 24.8.2021, odjelo 26 dětí z Duhy Křišťál z Lutína na tábor do Naloučan, kde procestovaly čas za účelem nalezení Kompasu, který zachrání svět. V průběhu 14 dní se setkaly s Caesarem, Kleopatrou, Leonardem Da Vinci a dalšími historickými osobnostmi, které jim pomohly porazit zápornou organizaci Kermit.

V rytmu swingu, za vůní bábovky aneb Když Modřany tančí IV.

Napsala Duha Střelka dne 16.září 2021

Již tuto sobotu 18. září se v areálu Viničního domku uskuteční 4. ročník akce Když Modřany tančí, inspirovaný duchem a sousedskou pospolitostí tzv. První republiky. Jednou ze zakladatelek je i Michaela Franková, které jsme položili několik otázek. Míša Franková je z Duhy Střelka z Prahy.

Tuláci v Bradavicích

Napsala Duha Tuláci Olomouc dne 15.září 2021

Je poslední červencový týden, v Olomouci ještě čeká děti víc jak měsíc prázdnin–v Bradavicích začíná nový školní rok. Škola čar a kouzel čeká na nové studenty! Rod Soviček, (nejmladší členové našeho oddílu) vyráží směr Laškov. Napřed vláček a pak pěkně po svých až na "tulácké" tábořiště. Vše vypadá v pohodě.

Duha Králováci na akci Jít k duhu

Napsala Duha Králováci dne 14.září 2021

Dužina z Kašperských hor, Duha Králováci, v srpnu vyrazila v rámci duhového projektu Jít k duhu za keškou Skalní město. Kromě úspěšného nalezení skrýše si děti a vedoucí užili zábavu v Prachovských skalách, v Adršpachu a plavili se lodí mezi skalami. Nálada byla báječná, počasí slunečné, příroda krásná. Co více si přát? Další akce, úspěšné zahájení školního roku a už žádná omezení volnočasových aktivit.

Dočkali jsme se

Napsala Duha Tuláci Olomouc dne 24.června 2021

Tak jsme se přece jen dočkali! Po strááááášně dlouhém odloučení a až na konci školního roku (ani se tomu skoro nechce věřit) se náš oddíl mohl vydat společně na jednu z "Tuláckých cest". Vyrážíme do Slavonína, na naše oblíbené místečko pod košatými stromy místního lesíka. Spousta cestiček, křovin, louček s vysokou trávou–prostě ideál pro všechny druhy skrývaček.

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data