sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Kdo nebyl na Expedici Apalucha, může jenom závidět

Napsala Štěpánka Štrajtová dne 13.července 2013

Prázdniny sotva začaly, když se skupina účastníků a vedoucích z Duhy Velké Medvědice vydali na Expedici Apalucha. Dobu od 3. do 7. 7. 2013 tak strávili v Náchodě a jeho blízkém okolí nejen objevováním krásné přírody a turistických zajímavostí podhůří Orlických hor, ale také dalším bohatým aktivním programem. (více)

Workcamp opravdu mezinárodní

Napsal Jaroslav Mussur Biolek, Duha Klub Dlažka dne 10.července 2013

V sobotu 29. 6. 2013 jsme skončili již sedmý týdenní International workcamp v Rajnochovicích. Opravdu mezinárodní – vždyť zde byli účastníci z celého světa. Z Evropy dva páry Maďarů a Finů, Belgičanka, Francouzka, Irka a Ukrajinka. Nejvzdálenější účastníci byla Kanaďanka z Vancouveru a mladík z Tchaj-wanu. Od nás z České republiky zde byli dva účastníci a camp vedli tři zkušení vedoucí. (více)

Znáte ten pocit?

Napsala Světlana Baumruková, Duha klub Dlažka dne 18.června 2013

Znáte ten pocit, když vyhraje outsider nad Rafaelem Nadalem? Tak já a moje děti, celý náš tým LHOŤÁCI, ten pocit zažil! Vyhráli jsme Malé Dláždění, které bylo 7.–9. 6. 2013 v Rajnochovicích. A tak se tým Lhoťáci zapsal do historie Dlažky. Jsme vítězi 8. ročníku Malého Dláždění pořádaného Dlažkou. Stále tomu nemůžu uvěřit. A jak se to vše událo? V pátek jsem s dětmi přijela mezi prvními do sluníčkem prozářených Rajnochovic, kde se cítím já i děti opravdu jako doma. (více)

Malé Dláždění 7. - 9. 6. 2013

Napsala Majlinka (Marie Koppová), Duha klub Dlažka dne 18.června 2013

Na Malé Dláždění se letos sjelo pět úžasných a hlavně nadšených týmů, s chutí si pořádně zahrát a zasoutěžit. Byli tu Lhoťáci, Mandelinky, Fans, Draci, Pokémoni a k nim velká banda pomocníků praktikantů. Začalo se už v pátek večer stolními hrami, a pak to jelo až do neděle dopoledne. Střídala se spousta stolních her, sportů, her venku, nošení dřeva a na programu byla taky recesní scénka. (více)

Dětské dny aneb budoucnost je v našich rukou?

Poslední květnové dny proběhly dva dětské dny v rámci projektu Skok, zrealizované naší organizací Dlažkou. Z důvodů různých již pár let ubývá dětských účastníků táborů, dětské dny tudíž představují jednu z posledních možností, jak nalákat děti, respektive přesvědčit jejich rodiče pro účast na táborech. Zároveň tyto akce reprezentují zajímavý vhled do sociální problematiky, možná ovlivňující nízkou účast na dětských táborech. Jelikož jsem se na obou dnech podílel jako organizátor, rád bych sdílel své pocity z těchto akcí, včetně úvahy o budoucnosti nejen Dlažky, ale i dalších podobných, volnočasových institucí. (více)

Tábory pro rodiče s dětmi

Napsala Jana Nevtípilová, Duha klub Dlažka dne 12.června 2013

Tábory pro rodiče s dětmi jako zdroj inspirace a jako skvělý způsob trávení volného času, na který je Dlažka odbornice. Tento článek píšu, protože mám to štěstí studovat na vysoké škole obor, který mě baví, a který teoreticky pokrývá i oblast mých zájmů – tedy volný čas. Letos jsem v rámci bakalářské práce nazvané Tábory pro rodiče s dětmi jako způsob trávení volného času prováděla výzkum, který měl dva hlavní cíle. V první řadě měl za úkol objasnit, jaké důvody mají rodiče, již se účastní táborů R + D, k trávení své dovolené s dětmi na táboře. Druhým cílem práce pak bylo popsat tábory pro rodiče s dětmi z teoretického hlediska a přiblížit jejich fungování širší veřejnosti. (více)

Spálovské hrátky a další…

Napsala Hanka Menšíková , Duha klub Dlažka dne 12.června 2013

Už třetí víkend za sebou pokračovala naše aktivita s Dlažkou. První květnový týden jsme strávili jako účastníci zájezdu do Francie, následující víkend jako dobrovolníci na Velkém Dláždění a další víkend na trojakci ve Spálovském mlýně, kde jsme byli trochu obojím. Výjimečně jsme jeli sami dva s Michalem, ale přijela i ségra Martina s děckama, takže pro potřeby soutěží byli kluci k dispozici.   (více)

Vzpomínky na Velké Dláždění

Vzpomínky na Velké Dláždění – největší akci Dlažky Je to měsíc, co skončilo Dláždění, a když se podívám z okna nebo na zprávy, tak si říkám, krásný bezstarostný víkend, který jsem si naplno a v pohodě užila. Být v týmu  Dlažky bylo pro mne velkou ctí. Díky Jardo. Přijeli jsme ve čtvrtek, a tak jako každý rok jsme byli srdečně přivítáni. V pátečním slunečném počasí jsme se pustili do boje o první bodíky. Slunila jsem se u abalone, následně pak na ringu a výsledkem byla spálená záda (více)

Mafie 2013 v Praze skončila

Napsal Ondřej Horák, Duha Gymnazion klub dne 3.června 2013

Osmý ročník Mafie Praha skončil 15. dubna 2013. Poprvé v historii ale nebyl příčinou uplynulý čas. Důvod byl daleko přirozenější: poslední žijící mafián, Dimitrii, osiřel a neměl již koho lovit. Návrh na spáchání sebevraždy však s noblesou odmítl... (více)

Workcampy

Milí velcí příznivci Duhy, přípravy na léto vrcholí všude kolem nás a snad všichni přemýšlí, co dělat jinak, jak lépe nalákat další příznivce aktivit, které pořádáme, a  jak se lépe "prodat"... JAK??? Zkuste nabídnout účast na zahraničních workcampech, na kterých se všichni mohou stát nepostradatelnými dobrovolníky při práci na jedinečných veřejně prospěšných projektem dle jejich výběru. Navíc, pro členy Duhy, za skvělých podmínek:) (více)

Pár tonů

Napsal Mussur, Duha klub Dlažka dne 28.května 2013

Takže... Tak ty myslíš, že umíš rozeznat nebe od pekla? Modrou oblohu od bolesti? Umíš rozeznat zelené pole od chladné ocelové kolejnice? Úsměv od úšklebku? Myslíš, že to umíš rozeznat? A už tě přinutili vyměnit tvé idoly za přízraky? Horký popel za stromy? Žhavý vzduch za chladivý vánek? Bezva pohodlí za drobné? A vyměnil jsi statování v této válce za hlavní roli v kleci? Jak já si přeji, jak já si přeji, abys tu byl …Jsme jen dvě ztracené duše plující v akváriu, léta letoucí, bloudíme stejným územím. A co jsme našli? Stále stejné obavy. Přeji si, abys tu byl!!! (více)

Bambiriáda v Sokolově

Napsal Václav Srb, Duha KSKD dne 28.května 2013

I v tomto roce jsme DUHU reprezentovali na Bambiriádě. Letos jsme pozvali i nově vzniklý oddíl TNT Březová a spojili své úsilí. Přes nepříliš vydařené počasí se Bambiriáda opět povedla. Myslím, že se náš stánek líbil. Tentokráte jsme ke hře pozvali i dospělé a oni se bavili jako malí. Také prostředí chebského hradu bylo nádherné. Ještě zpráva z tisku: http://chebsky.denik.cz/zpravy_region/bambiriadu-si-chvalily-take-kluby-a-organizace-20130527.html

Propršené Velké Dláždění

Napsal Duha klub Dlažka dne 27.května 2013

Této akci by se dalo přezdívat jako jedna z největších akcí Dlažky. A to samozřejmě je, téměř 300 účastníků se sešlo na víkend plný sportu a zábavy. Začalo se v pátek ve 12:00 turnajem dvojic v ringu. Pro mě začalo Dláždění ve vlaku, kde jsem zjistil, že jen tak si do první třídy sednout nemůžu. (více)

Doškolení praktikantů a vedoucích

Napsal Ondřej Macík, Duha klub Dlažka dne 27.května 2013

Dne 24.-26.5.2013 se konalo v Přerově doškolení praktikantů a  vedoucích. Celé to začalo v pátek, kdy jsme okusili pár nových stolních her. Následně jsme se dostali díky přednášce o herectví do hereckého světa. Vše bylo započato scénkou školících vedoucích. (více)

Duhový most a Duhový závod

Napsala Stáňa Kantorová dne 17.května 2013

Součástí Duhového mostu v Přerově, který proběhl o víkendu 26. 4. – 28. 4. 2013 byl Duhový závod. Tady je celkový přehled a malé shrnutí z této skvělé duhové akce. O programu a o tom, jak jsme si na Duhovém mostě žili, napsal článek Michal Novosad z Klubu Dlažka a je umístěn na webu Duhy. Já přikládám souhrn a výsledky z Duhového závodu. Celkem se sešlo 147 duháků z 13 dužin. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data