sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Bílý vlk …Laškov 2010… tábor dužiny Duha Tuláci Olomouc

Napsala Jana ©oupalová dne 26.srpna 2010

Velký sněm národů prérie, kam v létě loňského roku Tébiové také dorazili, skončil a indiánské kmeny se letošního léta vrací zpět do svých domovů, silnější a odvážnější ve svém rozhodnutí ubránit  zemi před bledými tvářemi. Bránit ji budou společně – tak rozhodl Velký sněm  2009… Náčelník Huronů, na jehož území se sněm konal, přiděluje každému kmeni jednoho ze svých zvědů. Ti znají dokonale celou prérii a povedou své rudé bratry bezpečně až k hranicím jejich území tak, aby se vyhli osadám i samotám bledých tváří. Tak, aby je nikdo nespatřil a aby po nich nikdo nenašel jedinou stopu, která by promluvila, byť sněmující kmeny byly velmi početné. Cesta k domovům povede velkými oklikami, ale huronští zvědové svůj úkol splní, tak jsou zdatní. Tébie čeká dlouhá cesta, jsou  na ni připraveni.   (více)

Od dužiny Tuláků těsně po táboře: píše Myšák Ferda

Napsala Jana ©oupalová dne 26.srpna 2010

...Slyšíte? Už zamykají. Uf. Letos to teda fakt trvalo. Nějak tu vegetili přesčas, mám ten pocit. Ty svoje mrňata už dávno odvezli a oni, staří, se tu furt plantají, všecko čistí jak pominutí, přenášejí, odnášejí, zaskládávají nám naše únikové cestičky krámama, které nejsou k  jídlu...fakt už to trvá nějak dlouho a taky je jich jaksi víc než loni.   (více)

Duhová štafeta pro Mussura (Jardu Biolka)

Napsala Jana ©oupalová dne 25.srpna 2010

Dnešní rozhovor je s Jaroslavem „Mussurem“ Biolkem, nositelem Duhové štafety z roku 2008, bývalým prezidentem Duhy a  šéfem Duhy Klub Dlažka, dužiny, která je co do počtu jednoznačně největší dužinou. Rozhovor je ze srpnaloňského roku, publikován byl v Duhovém listí. Ahoj Mussure, jak se ti vede na konci srpna? Výborně. Jako po celý rok. Tuším, že lepší už to nemůže být. Akorát ty vedra bych přesunul někam na jih. Ale v tom mám většinou smůlu, přitahuji hnusné slunečné počasí. A když už to vypadá na krásný deštivý den, tak odpoledne zase vyleze slunce ... (více)

Duhová štafeta pro Álu Čápovou

Napsala Jana ©oupalová dne 24.srpna 2010

Pokračujeme v seriálu o Duhové štafetě, ocenění, které začalo jako nová tradice na Velké Duze 2008. Duhou se rozběhla Duhová štafeta – pět členů Duhy bylo oceněno za svůj přínos organizaci, v dalším roce to budou zase oni, kdo předají pomyslný štafetový kolík dalšímu–ocení někoho, o kom vědí, že je přínosem pro své okolí a celou Duhu. Následuje rozhovor s  Álou Čápovou – předsedkyní Duhy VTS, bývalou koordinátorkou duhového programu Trochujinak, ex-viceprezidnetkou IYNF a autorkou projektu Doduhy. (více)

Tajemství Kamelotu na táboře Duhy Křišťál

Napsala Jana ©oupalová dne 20.srpna 2010

Petr "Hryzal" Doseděl, Duha Křišťál: Letos  počtrnácté pořádal náš oddíl letní stanový tábor a již podvanácté na kouzelném místě nedaleko obce Hoštejn, Na Německých lukách. Také letos byla pro děti nachystána celotáborová hra, tentokrát jsme se ocitli ve středověku, v říši zvané Avalon a prožili jsme lehce pozměněnou, přesto dech beroucí legendu s králem Artušem, hradem Kamelotem a Svatým Grálem.   (více)

Duhová štafeta pro Jitku Želvu Vokurkovou

Napsala Jana ©oupalová dne 18.srpna 2010

Rozhovor s držitelkou Duhové štafety byl publikován v Duhovém listí v dubnu 2009. Dnes se představuje Želva–Jitka Vokurková – předsedkyně olomoucké dužiny Duha Rysi, dobrá duše duhové Pyramidy březových lístků, netradičního ocenění lidí, kteří vytvářejí dětem a mládeži podmínky, prostředí a  programy pro hezké a prospěšné trávení jejich mimoškolního času. Ahoj Želvo, jak dlouho už jsi Želva a kde se tato přezdívka vzala? Přezdívku jsem získala již jako malé dítko někdy před 30 lety tehdy v pionýrském tábornickém oddíle na jedné výpravě, kdy jsme šplhali do nekonečně velkého kopce  a já měla na zádech velký batoh. (více)

Duhová štafeta pro Stáňu Kantorovou

Napsala Jana ©oupalová dne 17.srpna 2010

Rozhovor s nositelkou Duhové štafety 2008,  Stáňou Kantorovou z Duhy Wings, členkou Malé Duhy, vznikl v únoru 2009 a byl publikován v Duhovém listí. Ahoj Stáňo, jak se ti dnes, uprostřed února, vede? Ahoj Jani, vede se mi dobře. Mám pořád co dělat, jsem v jednom kole a to je pro mě důležité. V únoru bývá většinou zima, tak se těším na jaro a  hlavně na léto. Mám ráda teplo a slunečno. V zimě pracuji na 100%, ať mi to čekání rychleji utíká. (více)

Dobrovolníci Duhy ocenění Duhovou štafetou

Napsala Stáňa Kantorová dne 17.srpna 2010

Na Velké Duze v roce 2008 byla poprvé rozdána ocenění dobrovolníkům Duhy. Duhou se rozběhla Duhová štafeta – prvních pět členů Duhy bylo symbolicky odměněno za svůj přínos organizaci, v dalším roce to byli oni, kdo předávali pomyslný štafetový kolík dalšímu členovi Duhy a vyslovili uznání někomu, o kom vědí, že je inspirací pro své okolí, vyjádřili úctu k jeho či její dobrovolnické práci a rozvoji hodnot sdružení. Členové Duhy se Duhovou štafetou vzájemně povzbuzují k dalším aktivitám a radují se z duhových úspěchů. (více)

Prahou pěšky, metrem, vodou i vzduchem

Napsal Hynek Peèinka dne 12.srpna 2010

PRAHA, OLOMOUC – Olomoucké sdružení pro volný čas dětí a mládeže Duha Velká Medvědice a jeho němečtí partneři Fahrten-Ferne-Abenteuer uspořádali v prvním srpnovém týdnu zážitkovou akci pro více než dvacítku českých a německých teenagerů. Cílem mezinárodní akce s názvem „City Bound Prague“ bylo poznat obě tváře Prahy – v menší míře místa celoročně přeplněná turisty, hlavně pak neobyčejná místa a neobvyklé možnosti, které česká metropole nabízí. (více)

Pirátský tábor Duhy Paprsek

Napsala Jana ©oupalová dne 9.srpna 2010

Vyvrcholením celoroční činnosti dětského sdružení Duhy Paprsek z Krnova byl v měsíci červenci čtrnáctidenní letní tábor. Letos jsme pro jeho pořádání vybrali turistickou základu v Těchoníně-Celném v podhůří Orlických hor, kde je v pěkném areálu hlavní budova a 10 dřevěných chatek. (více)

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na redakční radu Duhového listí

Napsal Jan Kratky dne 22.července 2010

Nedávno proběhla v konferenci dužin diskuze na téma vydávání interního časopisu Duhového listí, který má za cíl informovat členy naší organizace DUHA o činnosti jednotlivých dužin, ale i jejich volených orgánů. (více)

První společný projekt FoS ČR a Duhy - dobrovolníci pomohou ve Valašském muzeu v přírodě

Napsala Jana ©oupalová dne 11.července 2010

Letos poprvé Folklorní sdružení ČR a občanské sdružení Duha zahajují spolupráci na konkrétním projektu. Duha už 11 let organizuje dobrovolnické workcampy pro mladé lidi z různých zemí, kteří se chtějí poznat a také pomoci něčemu užitečnému. V termínech od 12. do 25. července a od 26. července do 8. srpna se uskuteční díky spolupráci Duhy a FoS ČR dva workcampy ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. (více)

Duhově na Rock for People v Hradci

Napsala Jana ©oupalová dne 8.července 2010

Na hudebním festivalu Rock for People v Hradci Králové (3.- 6. 7. 2010) připravila Duha pro návštěvníky, většinou ve věku 16 až 35 let,  festivalovou hru, duhové palačinky, prostor k hraní a žonglování a při té příležitosti představila projekty dobrovolnických příležitostí programu Trochujinak .   (více)

Zakončení školního roku s Rodinkou aneb bubnování pro radost

Napsala Jana ©oupalová dne 7.července 2010

Duha Klub Rodinka: Ve středu 30. 6. jsme se sešli na hřišti za Klubem Rodinka na Želátovské ulici v Přerově, abychom oslavili konec školního roku. Na každém stanovišti jsme se potkali s pohádkovými bytostmi, které si pro děti vymyslely zajímavé úkoly, jako navlékání korálků pro princeznu, lovení rybiček a přeskakování potůčku u vodníka, trefování do terče u indiána, přenášení kouzelného míčku u Hermiony, vyhledání správných dárků pro babičku u Karkulky, slalom u Šaška, pak jízda na koloběžce nebo na odrážedle a ručkování na laně. Pro ty nejmenší byl připravený  bazének s vodou, ve kterém se mohly vyřádit. (více)

Ještě Mafiánský Duhový most - tentokrát od Husotů

Napsala Jana ©oupalová dne 2.července 2010

Členové Duhy Husot ze Strakonic popsali po jednotlivých dnech, zážitky z Duhového mostu v Olomouci. 4.ČERVNA: Sešli jsme se čtyři na vlakovém nádraží. Ale stal se zádrhel, že to stálo víc peněz, protože za mě to platilo jako za dospělého. Tak Milan platil víc. Nastoupili jsme a ve vlaku hráli karty. V Brně jsme přestupovali a do Olomouce jsme dorazili v 15 hodin. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data