sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Dvacetiny Duhy Rysi

Napsala Jana ©oupalová dne 8.února 2011

Duha Rysi: V termínu 4.- 6. 2. 2011 oslavil oddíl Rysi na Pohořanech své 20. narozeniny. Na akci byly rozeslány pozvánky i bývalým členům. Věřte, nevěřte sehnat některé kontakty bylo hodně těžké. Někteří jsou v  různých koutech republiky a někteří i v zahraničí. (více)

Na Kopečku u stromečku aneb o vánočních tradicích Tuláků

Napsala Jana ©oupalová dne 8.února 2011

Duha Tuláci: Stojí tam už mnoho let. Napřed byl maličký, že jsme mohli nazdobit všechny jeho větve, teď už zavěšujeme ozdoby jen na ty spodní, jinak by na ně lesní zvěř nedosáhla... Řeč je o tuláckém vánočním stromku na Svatém Kopečku u Olomouce. Tam, věrni oddílovým tradicím, každoročně společně vyrážíme. Není to žádný krasavec, ale snad už patří k nám, roste s námi a trpělivě na nás čeká. (více)

RVVZ v Šumperku

Napsal Duha Tuláci dne 7.února 2011

8.–10. dubna 2011 proběhne v Šumperku "Regionální výměna zkušeností"–RVVZ. Pořádá oddíl T.O. Kamarádi–více na www.rvvz.tokamaradi.cz  

Dominion Tour a jeho cesta po Čechách pokračuje druhým ročníkem

Napsal Duha Dìsír dne 4.února 2011

Duha – dužina Děsír (sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi) a dobrovolníci z nejrůznějších klubů deskových her vás i v letošním roce zvou na turnaje ve společenské hře Dominion. V rámci série akcí nazvané Dominion Tour se uskuteční možná i ve vašem městě. Navštíví více než 25 měst celé České republiky. Termíny a místa konání všech turnajů naleznete na webových stránkách www.dominiontour.cz. (více)

Víkendovka Duhy Paprsek

Napsala Jana ©oupalová dne 3.února 2011

Duha Paprsek: Poslední lednový víkend strávili členové Paprsku na víkendovce v Bolaticích. Zázemí nám poskytla oblíbená turistická základna Vesmír. V sobotu dopoledne jsme navštívili aquapark v Kravařích, kde jsme se vyřádili na tobogánu, v divoké řece, vířivce i na jiných atrakcích. Odpoledne jsme nejprve vytvářeli ozdoby na tužky s pomocí malých polystyrénových kuliček a na vzduchu tvrdnoucí hmoty Fun Clay, která je podobná plastelíně. (více)

Večer o dobrovolnictví aneb Dobrovolně v ČR a zahraničí Trochu jinak

Napsala Jana ©oupalová dne 26.ledna 2011

Že už jste byli na Tamjdemu, workcampu nebo na evropské dobrovolné službě? Co vás tam potkalo a co se vám líbilo? Během společného večera  se dozvíte, kam je nejlepší jet na workcamp, v jaké české neziskovce se dobře vaří a co se dá během projektu naučit – štípat dříví, malovat zdi a… znáte to! Přijďte sdílet své zkušenosti, nezapomenutelné zážitky, typy a rady s bývalými dobrovolníky našich projektů a nebo se dozvědět, JAK se zapojit do dobrovolnických projektů Trochu jinak. Rok 2011 je Evropským rokem dobrovolnictví, zapojte se i vy. (více)

Duháci, duháci, duháci...

Napsala Jana ©oupalová dne 19.ledna 2011

Tak jsem to zase já, Hryzal z dužiny Duha Křišťál Lutín, kdo vyhrál v soutěži Duhové cesty, a tak mám doma další úžasné tričko :). Mám z  toho velkou radost, ale větší radost by mi udělalo, kdyby jste se i vy, ostatní duháci zapojili. No tak, zabere vám to jen pár minut a to už za to přece stojí, no ne? Tady v blízkém okolí Olomouce jsme to pojali jako takovou další menší soutěž–zkrátka nám jde o to, která dužina bude mít v  jednotlivých kolech nejvíce soutěžících. (více)

Zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže v roce 2010

Napsala Jana ©oupalová dne 19.ledna 2011

Zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže (NPDM) za účasti osmdesáti zvolených dětí a mládeže z krajských a  městských parlamentů dětí a mládeže z 11 krajů ČR se konalo 13.–17. listopadu 2010 v Praze. Národní parlament dětí a mládeže pracuje již od roku 1998 a pravidelně se na podzim schází ke svému zasedání, které má svá stěžejní témata. Pro rok 2010 si mladí zvolili za svá témata volby a občanská společnost, mezilidské vztahy a státní maturita. (více)

Duha Arnika - Den NATO na letišti v Ostravě

Napsala Jana ©oupalová dne 19.ledna 2011

Duha Arnika: Den NATO, spojený se Dnem vzdušných sil Armády ČR, je velká mezinárodní akce na letišti Leoše Janáčka Ostrava-Mošnov. Koná se vždy třetí sobotu v září (naposledy 18. 9. 2010) a  prezentují se na ni prostředky pro zajištění bezpečnosti jednotlivých členů NATO. Hlavní důraz je dán na leteckou techniku, ale široce jsou zde zastoupeny i prezentace těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, vč. prezentace výzbroje, výstroje a vybavení útvarů. (více)

Dominion Tour hledá další organizátory po celé republice

Napsal Duha Dìsír dne 13.ledna 2011

Výzva pro všechny kluby, volnočasová centra či jen fajn party hráčů her: Staňte se součástí Dominion Tour – pomůžeme vám přilákat nové spoluhráče a seznámíme vás s pěknou hrou. Organizátory hlavních turnajů hledáme do 15. ledna, organizátory místních turnajů kdykoli do naplnění kapacity. (více)

Deskové hry, vánoce a vyhodnocení roku s Duhou Kopretina

Napsala Jana ©oupalová dne 21.prosince 2010

Duha Kopretina: A už je tu poslední akce v tomto roce. Stromeček už předem nazdobila Jíťa, dárečky pod ním připravila Kačka a já jsem pro všechny připravila trička a pro nejlepší z nejlepších žluté kvítky a březové lístky. V klubovně se postupně scházíme jako šváby na pivo. Vzhledem k tomu, že předávání dárečků a celkové vyhodnocení roku je vyhlášeno až od páté hodiny odpolední, je opravdu na každém, kdy se dostaví, jak dlouho si chce před touto slávou přijít zahrát nebo jen tak poklábosit u cukroví.   (více)

Konference, koalice, korupce

Napsala Jana ©oupalová dne 21.prosince 2010

Duha Klub Dlažka: Konference, koalice, korupce - kolonizace Koule, která koluje kolem kolosálnější koule. Kandidáti kolonizace konečně kolonizují Kouli. 10.-12.12. kolektiv kolonizátorů konal konferenci. Kolem krásná krajina Koule. Každý kritizoval každého. Korporace křížily krok. Každý konglomerát klamal každým kouskem kebule. (více)

Že je ve městě v zimě nuda? No tak to vůbec!

Napsal Hynek Peèinka dne 18.prosince 2010

Každý měsíc se Duha Velká Medvědice z Olomouce snaží uspořádat zajímavou víkendovou anebo vícedenní akci pro mládež od 12 do 18 let. Poslední letošní víkendovka proběhla ve velkém stylu a právě v Olomouci. Přitom nelze říct, že by ve městě byla v zimě nuda. Když najdete ten správný program, jde všechno samo. Aneb, když je člověk talent, je všechno brnkačka. Na akci s názvem Medvědí víkend jsme lákali pod heslem „Rozjeď to s námi v Olomouci“! Výzvy vyslyšelo „jen“ osm účastníků, ale ti stáli za to. Po celou dobu bylo vidět, jak si akci užívají, a přispívali tak ke všeobecné pohodě. (více)

Sousedé se stávají přáteli - ocenění aktivit Duhy Kopretina

Napsala Jana ©oupalová dne 10.prosince 2010

Tisková zpráva v plném znění je k přečtení zde. V pátek 3. prosince 2010 byla v Mnichově podruhé udělena prestižní cena „Jugend für Bayern“ (Mládež Bavorsku), kterou je oceňováno mimořádné nasazení mládeže pro demokracii a společnost v Bavorsku. K oceněným tento rok patří česko-německý projekt „Sousedé se stávají přáteli“. Z široké palety projektem organizovaných aktivit byla vyzdvižena rovněž česko-německá setkání  Duhy Kopretiny z Plzně . Blahopřejeme!   (více)

Připravujte Duhové vánoce s Duhou Zámeček pro děti z dětských domovů

Napsala Jana ©oupalová dne 9.prosince 2010

Duha Zámeček: Některé děti z dětských domovů mají to štěstí, že jezdí na Vánoce ke svým příbuzným nebo známým. Někteří kluci a holky zůstávají v dětských domovech. A Správná pětka prožívá vánoční svátky společně na táborové základně Duhy v Budišovicích, na Myšinci. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data