sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Duha Křištál se na Bambirádě podělila o zábavu i o prasátko

Napsala Jana ©oupalová dne 3.června 2011

Duha Křišťál: Jako každý rok, i letos se náš oddíl, Duha Křišťál, zúčastnil celorepublikové akce Bambiriáda, a to 27. a 28. května v Zábřehu na Moravě. Evropská unie vyhlásila letošní rok jako rok dobrovolnictví a  celá Bambiriáda, která je postavena na práci dobrovolníků, nesla podtitul „Máme se o co podělit“. A to my opravdu máme! (více)

Dobrovolnice z Duhy je tváří lucemburské propagační kampaně k Evropskému roku dobrovolnictví

Napsala Jana ©oupalová dne 2.června 2011

Vzpomínáte na Belizu? Beliza Mendes Marto byla po dobu jednoho roku zahraniční dobrovolnicí v Duze. Během projektu Evropské dobrovolné služby (EVS) se naučila dobře česky a v ČR nakonec zůstala déle. Pracovala v zahraniční firmě a volný čas i nadále věnovala dobrovolnictví v Duze. Beliza, spolu s dalšími šesti ‘EVS’ lucemburskými dobrovolníky, se stala tváří propagačních materiálů, které mají zvýšit zájem o dobrovolnictví. (více)

Duha Tangram v programu Grundtvig

Napsala Jana ©oupalová dne 2.června 2011

V březnu tohoto roku uspořádala Duha Tangram mezinárodní workshop v rámci programu celoživotního vzdělávání Grundtvig. Téma našeho workshopu byla románská a gotická architektura a umění v Praze. Všechny naše aktivity v rámci Duha Tangram jsou zaměřeny pro skupinu osob jak s handicapem, tak i bez handicapu . Také pro tento workshop jsme vytvořili integrovanou skupinu účastníku. Workshopu se zúčastnilo 16 osob starších 18 let, z 8 různých zemí Evropské unie. 6 účastníků bylo nevidomých nebo  se zbytky zraku. Jeden účastník byl nevidomý i neslyšící současně. (více)

Děti z dětských domovů pomáhají svým ukrajinským kamarádům

Napsala Jana ©oupalová dne 30.května 2011

Duha Zámeček spolupracuje s dětmi z dětského domova v Jemnici, které připravují charitativní koncert Úsměv ukrajinským dětem, akce se uskuteční pod záštitou MŠMT, Duhy, Nadace Terezy Maxové a dalších 1. června 2011 v Jemnici. (více)

Duháci v evropském projektu pro mládež ohroženou násilím

Napsal Hynek Peèinka dne 29.května 2011

Spojit organizátory volnočasových aktivit z šesti různých zemí Evropy, aby si mohli předávat zkušenosti a vytvořit co možná nejlépe použitelné metody pro práci s dětmi ohroženými násilím, především ve venkovských oblastech – to je cílem projektu „Move it“, který probíhá v rámci programu Evropské unie DAPHNE. Prostředkem, který má pomoci k odbourání sociálně patologických jevů v cílové skupině mládeže ve věku 13 – 18 let, jsou výchova prožitkem a outdoorové aktivity.   (více)

Duhoví Tuláci na lanech

Napsala Jana ©oupalová dne 25.května 2011

Duha Tuláci: Lanové centrum PROUD Olomouc nabízí svým návštěvníkům řadu překážek, k jejichž zdolání je občas zapotřebí překonat sám sebe. My, Duha Tuláci, jsme si už nějaký ten pátek říkali, že bychom se tam mohli jít někdy mrknout, že bychom si jako mohli dokázat, jací jsme machři a také trochu posílit toho našeho týmového ducha. Jak to už tak bývá, slova jsou pouze slova, ale skutek utek. Proto nás zpráva, že si to konečně jednou můžeme jít vyzkoušet, velmi potěšila. (více)

Evropský rok dobrovolnictví a Bambiriáda

Napsala Jana ©oupalová dne 24.května 2011

Rok 2011 je vyhlášen Evropským rokem dobrovolnictví. Činnost členských států EU je v tomto roce zaměřena na zviditelnění a podporu dobrovolnických činností a na výměnu zkušeností a osvědčených postupů v  této oblasti. (více)

Šéfreportér Zámečku Gracián Svačina z DD Jemnice získal cenu Zlatá litera

Napsala Jana ©oupalová dne 24.května 2011

Duha Zámeček: PRAHA (20. května 2011) – Jednadvacetiletý Gracián Svačina, který žije v Dětském domově v Jemnici a studuje žurnalistiku v Praze, vyhrál cenu Zlatá litera v celostátní soutěži firemních i neziskových tiskovin Zlatý středník. Zlatá litera byla v letošním ročníku zcela novou kategorií, hodnotící nejzajímavější texty z jednotlivých časopisů. V oceněném článku Gracián s lehkou nadsázkou popisuje týdenní přípravy na návštěvu Livie Klausové v jemnickém dětském domově. Celý článek k přečetení zde. (více)

Multikulturně v zámeckých komnatách

Napsala Jana ©oupalová dne 20.května 2011

Ahoj! My tam jdem a doufáme, že jdeš s námi! O víkendu 27. – 29. května vyráží Tamjdem po půl roce opět do zámku v Rakovicích, kde občanské sdružení InBáze Berkat buduje komunitní centrum pro cizince žijící v naší zemi. Budeme zvelebovat zámecké komnaty i okolí, zejména nás pak čeká bílení stěn, broušení a natírání oken, dveří, podlah, pokocháme se pasoucími ovcemi, budeme si užívat krásného jarního počasí, a dozvíme se toho spoustu jak o historii rakovického zámku, tak o činnosti InBáze Berkat a komunitního centra jako takového. Večerní posezení a zábava u táboráku je zajištěno.  (více)

Shakespeare inspiruje - pozvánka Duhy divadla Expekus

Napsala Jana ©oupalová dne 17.května 2011

Duha divadlo Expekus: Vážení diváci, zveme Vás na naše květnové představení "Že by Hamlet?". Představení se koná v klubu Klamovka v Praze 5, a to 26. 5. od 19:30 hod. Naše pojetí hry je také veršované, také je na konci víc mrtvol než živol, ale pořád je to komedie... aspoň občas. Bylo poměrně náročné vytvořit z tragédie rámcově veselou záležitost a nezpronevěřit se příliš předloze. Těšíme se na Vás! Vaše Duha Divadlo Expekus

Zasaď si svou hokkaido... v Camphillu máš možnost!

Napsala Jana ©oupalová dne 13.května 2011

Zveme vás na další Tamjdem, který se bude konat v Camphillu v Českých Kopistech, a to o víkendu 20.–22.5. 2011. Camphill je nezisková organizace a první komunitní dům svého druhu v ČR. Jako obvykle se budeme věnovat práci na poli, jako například výsadbě dýní hokkaido, nějaké té okopávce a dalším srandám na zahradnické téma. (více)

Mussurova padesátka: Člověk to pořád musí hrnout dopředu!

Napsal Hynek Peèinka dne 8.května 2011

Před několika dny oslavil padesáté narozeniny Jarda Biolek – Mussur, který je je šéfem dužiny Duha Klub Dlažka z Přerova. Tři roky byl také prezidentem Duhy. Každoročně tráví stovky hodin na akcích pro děti, dospěláky s dětmi i teenagery, pořádá koncerty populárních kapel a sportovní akce, jako Mistrovství světa v ringu. Protože všechny tyto aktivity nemohl skloubit s běžným zaměstnáním, věnuje se jim profesionálně. (více)

Víkendovka Duhy Paprsek v Kamence

Napsala Jana ©oupalová dne 5.května 2011

Duha Paprsek: Víkend na přelomu dubna a května (29.4.–1.5. 2011) jsme strávili na akci Duhy Paprsek. Útočiště nám poskytla pro nás nová základna ATOM v Kamence, což je malá obec mezi Vítkovem a Odrami. Základna je po rekonstrukci a nabízí dobré podmínky k trávení volného času, neboť její součástí je i poměrně velký pozemek s hřištěm. (více)

Cześć! Jmenuji se Ania.

Napsala Jana ©oupalová dne 4.května 2011

Cześć! Jmenuji se Ania, pocházím z Polska a je mi 22 let. Loňské léto jsem se rozhodla udělat si menší, téměř roční, přestávku mezi svými studii a vycestovat do zahraničí. Hledala jsem cestu, jak uskutečnit své plány. Ve chvíli, kdy jsem se dozvěděla o Evropské dobrovolné službě (EVS), jsem se rozhodla, že to bude ta nejlepší možnost. Věděla jsem, že chci vykonávat dobrovolnickou činnost a v Duze se cítím na správném místě. Od chvíle co jsem zde, jsem poznala sdružení Duha a jeho projekty–workcampy a Tamjdemy. (více)

Duha Tangram v Anglii

Napsala Jana ©oupalová dne 4.května 2011

Duha Tangram: V dubnu (5.-15.) jsme se opět sešli s naší anglickou partnerskou organizací na společném mezinárodním projektu Disability Awareness around the European Union v Norfolku. Kromě naší třináctičlenné skupiny se zúčastnily ještě integrované skupiny z Maďarska, Bulharska, Rumunska a  Polska. Tato akce byla jako každý rok zaměřena na integraci mladých lidé s postižením, jak tělesným, sluchovým, zrakovým a mentálním a sociálním. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data