sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Shakespeare inspiruje - pozvánka Duhy divadla Expekus

Napsala Jana ©oupalová dne 17.května 2011

Duha divadlo Expekus: Vážení diváci, zveme Vás na naše květnové představení "Že by Hamlet?". Představení se koná v klubu Klamovka v Praze 5, a to 26. 5. od 19:30 hod. Naše pojetí hry je také veršované, také je na konci víc mrtvol než živol, ale pořád je to komedie... aspoň občas. Bylo poměrně náročné vytvořit z tragédie rámcově veselou záležitost a nezpronevěřit se příliš předloze. Těšíme se na Vás! Vaše Duha Divadlo Expekus

Zasaď si svou hokkaido... v Camphillu máš možnost!

Napsala Jana ©oupalová dne 13.května 2011

Zveme vás na další Tamjdem, který se bude konat v Camphillu v Českých Kopistech, a to o víkendu 20.–22.5. 2011. Camphill je nezisková organizace a první komunitní dům svého druhu v ČR. Jako obvykle se budeme věnovat práci na poli, jako například výsadbě dýní hokkaido, nějaké té okopávce a dalším srandám na zahradnické téma. (více)

Mussurova padesátka: Člověk to pořád musí hrnout dopředu!

Napsal Hynek Peèinka dne 8.května 2011

Před několika dny oslavil padesáté narozeniny Jarda Biolek – Mussur, který je je šéfem dužiny Duha Klub Dlažka z Přerova. Tři roky byl také prezidentem Duhy. Každoročně tráví stovky hodin na akcích pro děti, dospěláky s dětmi i teenagery, pořádá koncerty populárních kapel a sportovní akce, jako Mistrovství světa v ringu. Protože všechny tyto aktivity nemohl skloubit s běžným zaměstnáním, věnuje se jim profesionálně. (více)

Víkendovka Duhy Paprsek v Kamence

Napsala Jana ©oupalová dne 5.května 2011

Duha Paprsek: Víkend na přelomu dubna a května (29.4.–1.5. 2011) jsme strávili na akci Duhy Paprsek. Útočiště nám poskytla pro nás nová základna ATOM v Kamence, což je malá obec mezi Vítkovem a Odrami. Základna je po rekonstrukci a nabízí dobré podmínky k trávení volného času, neboť její součástí je i poměrně velký pozemek s hřištěm. (více)

Cześć! Jmenuji se Ania.

Napsala Jana ©oupalová dne 4.května 2011

Cześć! Jmenuji se Ania, pocházím z Polska a je mi 22 let. Loňské léto jsem se rozhodla udělat si menší, téměř roční, přestávku mezi svými studii a vycestovat do zahraničí. Hledala jsem cestu, jak uskutečnit své plány. Ve chvíli, kdy jsem se dozvěděla o Evropské dobrovolné službě (EVS), jsem se rozhodla, že to bude ta nejlepší možnost. Věděla jsem, že chci vykonávat dobrovolnickou činnost a v Duze se cítím na správném místě. Od chvíle co jsem zde, jsem poznala sdružení Duha a jeho projekty–workcampy a Tamjdemy. (více)

Duha Tangram v Anglii

Napsala Jana ©oupalová dne 4.května 2011

Duha Tangram: V dubnu (5.-15.) jsme se opět sešli s naší anglickou partnerskou organizací na společném mezinárodním projektu Disability Awareness around the European Union v Norfolku. Kromě naší třináctičlenné skupiny se zúčastnily ještě integrované skupiny z Maďarska, Bulharska, Rumunska a  Polska. Tato akce byla jako každý rok zaměřena na integraci mladých lidé s postižením, jak tělesným, sluchovým, zrakovým a mentálním a sociálním. (více)

Česko-německé Velikonoce v zemi syslů

Napsal Hynek Peèinka dne 27.dubna 2011

Letos připadly Velikonoce až na konec dubna, tedy na dobu, kdy už se všechno nalévá a pučí anebo aspoň vylézá z děr a úkrytů. Navíc bývá kolem svátků delší volno, a tak právě 21. – 25. dubna proběhl v Českém krasu nedaleko Berouna již třetí ročník česko-německého setkání mládeže s názvem „Winds of Change“. Stejně jako ročníky minulé měly i tuto akci na svědomí mladí přátelé přírody z obou zemí, konkrétně Duha Velká Medvědice a NFJ Württemberg z jihu Německa. Zemi syslů, tedy Český kras, ale i sebe poznávali ze všech stránek.   (více)

Tamjdem s lemury a velbloudicí Ájou

Napsala Jana ©oupalová dne 26.dubna 2011

Tamjdem: O víkendu 15.-17. dubna jsme zavítali do ZOO Parku v Zájezdu. Naše dobrodružství začalo už při cestě. Nejdříve jsme nestihli autobus a  pak ten další měl menší dopravní nehodu… tím se náš příjezd trochu zpozdil. Ale I tak jsme měli po milém přivítání čas si prohlédnout celou ZOO. Viděli jsme zvířata všeho druhu – od chameleonů po velblouda, od lemurů po mandrily, pidi klokany a rysy. Někteří z nás přespávali ve stanech v budoucím výběhu lam, jiní zas v malém domečku. (více)

Mafie pošesté

Napsala Jana ©oupalová dne 22.dubna 2011

Duha Gymnazion klub: Mafie je kriminální organizace s přísnou hierarchií původně operující v Itálii. Mafie je ale také vícedenní městská hra zaštítěná Duhou Gymnazion klubem, která probíhá v Praze už po tolikáté, že se o ní lidé začínají bavit jako o každoroční.   (více)

Další informace o projektu OurSpace – The Virtual Youth Space

Napsala Jana ©oupalová dne 20.dubna 2011

Projekt odstartoval 1.července 2010 a tvrat bude tři roky. Vždy jednou za čtvrt roku je pořádáno setkání všech partnerů projektu. Pro zatím proběhly setkání dvě, jedno v Athénách v červenci roku 2010 a druhé v Londýně v listopadu roku 2010. V květnu 2011 se uskuteční další setkání v rakouském městě Kremže. (více)

Katóba z Duhy Tuláci píše o šumperské RVVZ, zve na CVVZ

Napsala Jana ©oupalová dne 12.dubna 2011

8. – 10. dubna 2011 proběhla v Šumperku Regionální vzájemná výměna zkušeností (RVVZ), na kterou jsem vám před pár týdny posílala pozvánku. Za Duhu (z dužin Duha Tuláci OlomoucDuha Křišťál Lutín) se letos účastnilo 10 lidí, z toho 4 jako lektoři, což je úspěch. Škoda jen, že to jsou pořád ti samí. Věřím tomu, že každý z nás má co učit druhé a  zároveň co naučit sám sebe a RVVZ je ideální příležitost. Program začínal už v pátek. Nabídka byla na takhle „malou“ akci poměrně velká a rozhodně zajímavá. (více)

Scrabble turnaje v Přerově

Napsala Jana ©oupalová dne 12.dubna 2011

Duha Klub Dlažka uspořádala kvalifikační turnaj na mistrovství republiky ve scrabble jednotlivců, konal se 27.3.2011 v jídelně Prechezy Přerov. Za účasti takřka celé české špičky scrabblových hráčů včetně loňského mistra republiky Pavla Podbrdského se turnaje zúčastnilo 64 hráčů. Po osmi kolech si vítězství odvezl Michal Sikora se sedmi vítězstvími. O den dříve proběhl za účasti pěti týmů na stejném místě turnaj dvojic a zde si vítězství odvezli po tuhém boji Pavouci.

Ahoj, tady Školicí centrum Přerov a Duha Klub Dlažka

Napsala Jana ©oupalová dne 6.dubna 2011

Ahoj, tady Školicí centrum Duhy Přerov a Duha Klub Dlažka, víme, že stěžejní akcí Duhy na jaře je Duhová brána, kde samozřejmě nebudete chybět. Ale i my chystáme pár akcí, které by vás mohly zajímat. Už o  nich určitě víte, ale přece jen jedno z vzdělávacích hesel zní "Opakování je matkou moudrosti".  A tak zveme na (klikni na název kurzu) ... (více)

Duha Zámeček připravuje Expedici Mukačevo 2011

Napsala Jana ©oupalová dne 1.dubna 2011

Děti z dětských domovů pomáhají svým ukrajinským kamarádům. Duha Zámeček připravuje „Expedici Mukačevo 2011“, ojedinělý projekt pro děti z dětských domovů z České republiky. O letních prázdninách dvacet dětí z českých ústavních zařízení pojede na tábor do sirotčince na Ukrajině. S nápadem přišly děti samy.     (více)

Ukrajina, země statečných dětí

Napsala Jana ©oupalová dne 1.dubna 2011

Reportáž byla publikována ve 100. čísle časopisu Zámeček pro děti z dětských domovů: V ukrajinském děcáku jsem byl bezmála tři týdny. V obrovském baráku žije 170 dětí. Většina kluků a holek nemá rodiče vůbec nebo, jak sami říkají: „Stojí za nic.“ „Moje máma moc chlastá vodku a fotra už nemám,“ řekl mi čtrnáctiletý Slavik. „Teď už jsem tady a mám aspoň co jíst a je tu teplo, jsem ve třetí spalni“ dodal a běžel hrát fotbal. Spalňa je velká místnost, která mi svými vysokými stropy připomínala tělocvičnu. V takové spalni spí až třicet dětí. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data