sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Účastníci Expedice Bosko objevili kus jižní Moravy i sami sebe

Napsal Duha Velká Medvìdice dne 28.srpna 2012

Předposlední týden prázdnin jsme s klukama a holkama z Duhy Velké Medvědice vyrazili na expedici do Boskovic. Kromě her a zábavy bylo hlavním cílem poznat okolí tohoto malého jihomoravského městečka. Proto jsme hned druhý den vyrazili na výlet do Moravského krasu. Jen jsme mrkli na dno propasti Macochy a už jsme „po červené“ spěchali objevovat historii Sloupsko-šošůvských jeskyní. (více)

Duha Křišťál Lutín na táboře

Napsala Jana ©oupalová dne 24.srpna 2012

Petr Hryzal Doseděl, Duha Křšťál: To byla jííízda! Česká republika, Anglie, Japonsko, Grónsko, Chile, Austrálie, Transylvánie, Egypt, Španělsko, Mongolsko a  nakonec Itálie. Na našem čtrnáctidenním táboře jsme obkroužili celý svět–možná i několikrát. (více)

Duha Jasmín získává Svatý grál

Napsala Jana ©oupalová dne 24.srpna 2012

Duha Jasmín: Od začátku srpna do jeho poloviny nebylo možné na televizních obrazovkách ani ve videopůjčovnách zahlédnout postavu Indiana Jonese. Vysvětlení je však zcela prozaické, až úřednicky strohé – Indiana Jones spolu s dětmi z Duhy Jasmín pátrali na Vysočině po Svatém grálu. V době od čtvrtého do osmnáctého srpna probíhal již tradiční tábor Duhy Jasmín ve spolupráci s Pedagogicko-psychologickou poradnou (PPP pro Prahu 7 a  8) a Orgánem sociálně-právní ochrany dětí (nejen Prahy 7); to vše s podporou MŠMT v rámci projektu Inkluze v Duze 2012, jehož spolutvůrcem je také Duha Jasmín. (více)

WOHANPI TATANKA SAPA aneb „Jak začala celotáborovka Duhy Tuláci...“

Napsala Jana ©oupalová dne 23.srpna 2012

Olga Oliška Palová, Duha Tuláci: Kouzlo „noci převtělení“ opět zafungovalo a první ráno prvního dne nového týdne přicházejí k poradní skále indiáni rozlehlé prérie zvané Meziolomoucíaprostějovem… Je tu sice náčelník Tébiů, je tu i stará vědma a další náčelníci a  náčelnice, ale nedočkáme se obvyklých rituálů, nemluví se o Tébiích, ale jen o indiánech…? Většinou jsme už o tomto čase dávno vytušili celotáborovku…! Jenže letos nechtějí po nás ani bojové pokřiky…? (více)

Duha Zámeček připravila tábor pro děti z ukrajinského sirotčince a českých domovů

Napsala Jana ©oupalová dne 20.srpna 2012

Duha Zámeček, Havířov – Dobrovolníci z havířovské Duhy Zámeček pokračují ve svých aktivitách pro opuštěné děti z Ukrajiny. Zatímco loni se vypravili do sirotčince v Mukačevu spolu s třicítkou dětí z českých dětských domovů, letos přivítali 30 dětí ze stejného zařízení na táboře v Česku. Akce, která proběhla v duhovém volnočasovém areálu Myšinec v Oderských vrších, se zúčastnila také desítka dětí z místních dětských domovů. (více)

Staré pověsti české na letním táboře Duhy Paprsek

Napsala Jana ©oupalová dne 16.srpna 2012

Duha Paprsek, Vižňov, 29.7.–11.8. 2012: V pořadí sedmý letní dětský tábor uspořádala Duha Paprsek na turistické základně v malebné podhorské obci Vižňov na Broumovsku. Počasí k nám bylo nejpřívětivější za poslední léta, a tak jsme si pobyt opravdu užili. Celotáborová hra byla inspirována Jiráskovými Starými pověstmi českými. (více)

Má EVS = Mé (E)experimentální (V)vídeňské (S)sebepoznávání

Napsala Jana ©oupalová dne 3.srpna 2012

Monika Ticháčková, dobrovolnice EVS: Vždy mě lákalo cestování, odjet někam daleko od domova, pryč z České republiky, poznávat jiná místa a kultury. Pokaždé mi ale něco stálo v cestě. Jednou to byl nedostatek finančních prostředků, jindy mi chyběl nějaký kumpán na cesty a kuráž odjet sama. Jelikož jsem se v rámci svých studií nemohla zúčastnit Erasmu, ukázala se možnost, odjet jako dobrovolník v rámci Evropské dobrovolnické služby (EVS), jako jedinečná příležitost. Tak jsem se rozhodla strávit téměř rok v hlavním městě bývalé Rakousko-Uherské monarchie. (více)

Workcamp Rajnochovice 2012: Máme rádi Čechy a Českou republiku a chtěli jsme ji poznat

Napsala Jana ©oupalová dne 31.července 2012

Duha Klub Dlažka: Letošní Workcamp byl jako vždy skvělý. K němu by seděl i název mini, středoevropský či viszegrádský (Češka, Polka, Maďarka a Němka jako účastnice a já s Michalem Mrnuštíkem a  Dzherrym jako vedoucí). Kromě toho nám pomohli i účastníci Pravé Ořechovky a  zejména malíř Rosťa Hanzlík (díky, Rosťo, za skvělé vymalování kuchyně). Práce se odvedla jako vždy poctivá. (více)

Dobrovolní vedoucí z Duhy Klubáci analyzovali aktivity mezi stovkou mladých lidí

Napsala Jana ©oupalová dne 11.července 2012

Duha Klubáci: Víte, že nejlákavější aktivitou ve volném čase je pro děti a mládež ve Frenštátě pod Radhoštěm a okolí paintball, naopak nejméně lákavé jsou deskové hry? Že kromě osobního nebo kamarádova doporučení tuto věkovou skupinu účinně osloví také barevný leták a video? Že i obyčejná SMS zpráva či klasický dopis je účinnější než černobílý leták? Nebo také, že většina dětí a mládeže by ráda pozměnila trávení volného času a byla více se svými kamarády. To vše zjistil náš frenštátský oddíl Duha Klubáci. (více)

Mezinárodní sociální síť OurSpace je spuštěna

Napsala Jana ©oupalová dne 10.července 2012

Dominika Pudilová, Jana Šoupalová: Dne 7. 7. 2012 odstartovala veřejná debata na webové stránce www.ourspace.cz a nyní se kdokoliv může přihlásit a zapojit se do diskusí. Duha je partnerem mezinárodního projektu Evropské komise OurSpace -The Virtual Youth Space. OurSpace vzniká jako nová online sociální síť pro mládež a organizace mládeže, která umožňuje spojení s přáteli, nové kontakty napříč Evropou, diskuse s dalšími lidmi o aktuálním dění na národním a evropské úrovni, sdílení idejí, nápadů a informací a vzájemné formování názorů s dalšími účastníky diskusí včetně politických představitelů. Pokud máte facebook, OurSpace Vás snadno přihlásí pomocí něj (http://www.facebook.com/OurSpace.eu). Můžete samozřejmě využít i přihlášení bez facebooku. (více)

Víme, které dužiny jdou k duhu

Napsala Jana ©oupalová dne 14.června 2012

Do konce dubna se dužiny na základě výzvy v emailové konferenci Duhy přihlašovaly do projektu Jít k duhu, který je součástí projektu čtyř spolků s názvem „Činy mluví aneb Cesta k odpovědnosti". Moc nás potěšil veliký ohlas a zájem dužin o náš projekt. V průběhu května jsme vybrali deset dužin, které od září půjdou k duhu. (více)

Pozvánka k ukončení divadelní sezóny 2011-2012

Napsala Jana ©oupalová dne 12.června 2012

Duha Divdalo Expekus: Vážení diváci, sezónu 2011–2012 uzavíráme komedí Že by Hamlet?, kterou hrajeme na Klamovce dne 14. června od 19:30. Více informací je v  příloze. Těšíme se na Vás! Vaše Duha Divadlo Expekus

Pražská Bambiriáda s duhovými klukem a holkou

Napsala Jana ©oupalová dne 7.června 2012

Markéta Votavová: Duhový kluk a duhová holka jako omalovánky pro nejmenší, indiánské čelenky pro odvážné, výroba prstýnků pro parádivé siláky, deskové hry a  obří autoportrét pro všechny. Tohle všechno jste mohli shlédnout ve stánku Duhy na pražské Bambiriádě, která se letos konala na Vítězném náměstí ve dnech 24.- 27. května 2012. (více)

Kde koně pomáhají a Tamjdem s nimi!

Napsala Jana ©oupalová dne 7.června 2012

Markéta Votavová, Tamjdem: Ptáte se, jak je to možné? S Tamjdemem! To máte skupinu lidí, velké plány, hodně jídla a spoustu zábavy a hlavně nějakou prima neziskovou organizaci, jako jsme měli během druhého květnového víkendu my. Ve skupině 7 dobrovolníků jsme se vydali na expedici do obecně prospěšné společnosti ALKA. (více)

Bambiriáda v Chebu s Duhou KSKD

Napsala Jana ©oupalová dne 7.června 2012

Duha KSKD, Sokolov: Letos jsme se účastnili (25.-27.5. 2012) na Bambiriádě v Chebu. U našeho stánku si mohly děti vyrobit vírníky nebo zahrát dřevárny. Největší zájem však byl o  vyzkoušení sedmimílových bot neboli jak my často říkáme "skákaček". Václav Srb, Duha KSKD

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data