sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Co se děje v Černčicích

Napsala Markéta a Markéta z Duhy Čolci Černčice dne 21.září 2023

Vypadá to, že se u nás nic neděje, ale to jen my nestíháme napsat, co je nového. Každou středu jsme v závěru školního roku měli tak moc na pilno. V květnu Čolci dokončili vlastní políčko, kačky vyvedly z hnízda 18 malých káčat, starali jsme se i o oslíky, morčata, slepičky, králíčky a konečně přišel také čas vyprávět příběh vlny.

Duhová brána se blíží

Napsala Stanislava Kantorová dne 20.září 2023

Letošní Duhová brána se kvapem blíží. Již tento víkend, od pátku 22.9. do neděle 24.9.2023, se sjedou vedoucí, instruktoři a dobrovolníci na celoduhovou vzdělávací akci Duhová brána. Letos proběhne ve Žďáře nad Sázavou pod taktovkou Duhy Alternativní zóna.

Discgolf akademie

Napsala Duha Husot dne 19.září 2023

Duha Husot ze Strakonic pořádala ve spolupráci s discgolfovým klubem Hunters Strakonice discgolfovou akademii s několikanásobným mistrem ČR Lukášem Filandrem. Akademii absolvovalo 20 lidí, kteří se mimo jiné dozvěděli, co je discgolf a jak s ním začít. Akademie byla povedenou akcí a disk si odnesl každý hráč na památku.

Z Kašperských Hor na sever Moravy

Napsala Duha Králováci dne 19.září 2023

Na konci srpna jsme si naplánovali v rámci projektu Jít k duhu výjezd z Kašperských Hor do Ostravy a okolí. Zajeli jsme také do Polska. Na sever Moravy nás vyrazilo 12 a akci jsme si, jak se patří užili.       

Proměna časopisu pro dětské domovy Zámeček

Napsal Vladislav Sobol, Duha Zámeček dne 9.srpna 2023

Časopis Zámeček mění osudy dětí z dětských domovů. Teď se proměnil, aby uspěl v konkurenci sociálních sítí Od roku 1997, kdy do schránek dětských domovů přišlo první číslo Zámečku, změnil časopis osudy mnoha opuštěných dětí. Některé inspiroval ke studiu na vysoké škole, další naučil finanční gramotnosti a pro stovky kluků a holek se stal dutou vrbou, které se svěřili se svým životním příběhem.

Duha Kopretina a Šmoulové

Napsala Duha Kopretina Plzeň dne 8.srpna 2023

Tábor Duhy Kopretiny z Plzně začal 16. 7. 2023 na Dobčickém tábořišti. Celotáborová hra byla na téma Šmoulové. Děti byly rozděleni do 4 týmů–Siláci, Koumáci, Velcí taťkové a Fešáci. Během tábora se hrála spousta her, např. Kolo štěstí, Šmoulobal, Hledání taťky šmouly apod.

Legendy Žirovnice

Napsala Duha Častoboř dne 28.července 2023

Děti Duhy Častoboř se na letošním prvním turnusu přenesly do říše legend. Nebylo to schválně, ale tak trochu se nám nepovedl kouzelný rituál. Společně s pohádkovými bytostmi a dalšími legendami, které se historicky vyskytovali v okolí našeho tábora, se vydaly hledat bájného jednorožce, který zmizel z erbu města Žirovnice.

Duha Paprsek na výletě

Napsala Duha Paprsek dne 23.června 2023

Duha Paprsek ve spolupráci se ZŠ Krnov uspořádala dne 20. 6. 2023 turistický vycházkový výlet, jehož cílem bylo blíže se seznámit s historií a krásami přírody v okolí města Jeseník.

Hypoxické symposium

Napsala Duha Studánka dne 9.června 2023

Do hypoxie, tedy nedostatku kyslíku ve tkáních organismu, se může lidské tělo dostat při různých situacích. Od potápění se do hlubin jezer a moří se zadrženým dechem až po výstupy do výšin nejvyšších hor světa, kde klesá atmosférický tlak a tím i množství kyslíku pro dýchání.

Karneval s Dlažkou

Napsala Duha Klub Dlažka dne 27.dubna 2023

Tradici jsme dodrželi i letos a opět jsme pro děti z Přerova a okolí připravili karneval. Odpoledne patřilo dětem a večer pak následně patřil dospělým, kteří mohli zavítat na ples Dlažky.

Pod kotlem

Napsala Duha Alternativní zóna dne 15.dubna 2023

Tenhle nápad se zrodil už asi před 2 lety při naší první účasti brněnské šifrovačky „Tmou!“. Než jsme to všechno dali dohromady, stihli jsme ještě celý další ročník „Tmou!“, ale po měsících příprav a včerejší probdělé noci se zrodila i naše vlastní duhová šifrovačka – „Pod kotlem“!

Nová přírodní zahrada v Miřetíně

Napsal Radan Kukal dne 30.března 2023

V duhovém prázdninovém areálu v Miřetíně jsme nedávno dokončili realizaci projektu „přírodní zahrady. Jeho cílem je zkvalitnění výchovy a výuky a rozvoj environmentálního vzdělávání dětí a mládeže ve venkovním areálu Duhy v Miřetíně, v tzv. Táboře Barrandov.

Březnový bazárek na salaši

Napsala Duha Čolci Černčice dne 27.března 2023

I letos se maminky malých Čolků z přírodovědného kroužku pustily do zorganizování dobročinného bazárku oblečení a prodejního bazárku všeho možného na základně Čolků – přírodní ukázkové zahradě v Černčicích. Cílem dobročinného bazárku je nejen možnost ulevit vlastnímu šatníku od věcí, které už jen zabírají místo, ale je nám třeba líto vyhodit ho do šatního kontejneru.

Ohlédnutí za vánočním přespáním

Napsala Duha Křišťál dne 24.března 2023

I když tady máme jaro, ohlédli jsme se za naší tradiční akcí, na kterou pokaždé rádi vzpomínáme. V pátek 16.12. jsme se sešli v klubovně. Každý sebou měl trošku cukroví nebo jiných dobrot od maminky. A taky dárečky. Jeden pro konkrétní osobu a pak jeden "noname", protože obvykle přijdou i kamarádi, co bydlí jinde a schůzky nestíhají.

Duha Králováci v Regenu

Napsala Duha Králováci dne 21.března 2023

V sobotu 4. 3. 2023 naše dužina Duha Králováci z Kašperských Hor podnikla první letošní zahraniční výpravu do nedalekého Německa. Naším cílem byla návštěva města Regen. Po příjezdu do Regenu jsme prošli Lázeňským parkem se zajímavými sochami s naučnou rybí stezkou.

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data