sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Další víkendovka s Káťou v Kopretině

Napsala Kačka Hostašová, Duha Kopretina Plzeň dne 26.února 2020

I když nám nevyšel výlet za sněhem, náhradní program jsme si parádně užili. Nejenže jsme si stihli večer zahrát Bingo a promítnout film, ale hned ráno jsme se vypravili do Prahy. Navštívili jsme Galerii ocelových figurín a byla to parádní podívaná.

Duha Zelený vítr, zimní tábor 2020

Napsal Mirek Wisner, Duha Zelený vítr dne 20.února 2020

O tom, že kousek za Ostravou má Duha svou základnu jsme věděli. Dokonce jsme Myšinec před více než 10ti lety navštívili. Nicméně stav v jakém Myšinec byl a vlastně i jeho poloha nás nelákali k nějaké další návštěvě. Shodou neskutečných náhod a okolností jsme Myšinec opět navštívili na konci loňského roku. Po příjezdu jsme si nebyli jistí, jestli jsme přijeli na správné místo, protože v našich pamětích ona základna vypadala poněkud jinak.

Black Mirror

Napsala Duha Klub Dlažka dne 18.února 2020

V čase 19:19 dne Valentýnského roku 2020 byl oficiálně spuštěn virtuální projekt Dobrosvět pro nově příchozí adeptstvo. 21 odvážných entit se vrhlo do neznámého světa, mimo jiné navrženého dle jejich přání a tužeb, který jim zprostředkovali 4 Goodies–průvodci sestavení samotným velkým Dobrodějem, zakladatelem Dobrosvěta.

Kopretina na bowlingu

Je neděle 9.2. a sjíždíme se na bowlingu v Třemošné v počtu 40 účastníků. Rozdělili jsme se na dráhy a začal turnaj ve třech kategoriích, kdy u mrňat (tzn. do 8 let) byl na 1. místě Kuba Vostracký, na 2. místě Andrejka Kojzarová a na 3. místě Eliška Trnková.

Zimní článek

Napsal Jaroslav Biolek "Mussur" Duha Klub Dlažka dne 7.února 2020

První letošní víkend Dlažky proběhl na Domašově. Klasické Zimní rodeo mělo letos klasické zimní, ale i jarní prvky. Led a sníh kolem chaty pod přívalem jižního fénu postupně mizel a nastupovalo jaro. Užili jsme si obou! Víkendovku jsme rozjeli od čtvrtka, kdy dorazila dvacítka účastníků, později najížděli další. Hry pro děti i celé rodinné týmy venku provětraly všechny, stejně tak vycházky krajinou.

Lasergame s Kopretinou

Je neděle před desátou a scházíme se u lasergamu. I když je hra jen pro 12 hráčů, nás se sešlo 24. Rozdělili jsme hráče do dvou skupin a mohlo se začít hrát. V 1. zápase vyhrála Hanka Václavovičová a její Ohnivý tým, v 2. zápase Tonda Moravec se svým týmem, ve 3. zápase naše vedoucí Kačka Dobiášová se svým Týmem, ve 4. a 5. zápase vyhrál Matěj Duchek, 6. zápas měl více vítězů a v 7. zápase vyhrál Tomík Jokl.

Lednová víkendovka v klubovně s Káťou

Napsala Kačka Hostašová, Duha Kopretina Plzeň dne 29.ledna 2020

Takže přátelé...moc krásná víkendovka je bohužel už za námi, ale že jsme toho stihli...nejenže jsme zjistili, že největší herecký dětský talent má Adélka, ale že máme naší Kopretinu vůbec plnou talentů. Hlasování proběhlo spravedlivě, kdy kromě dospělácké poroty, hlasovaly i samy děti.

Tvoření v klubíku

Napsala Kačka Hostašová, Duha Kopretina Plzeň dne 25.ledna 2020

V klubíku se pěkně tvoří. Tak jako každé pondělí se sešla naše parta v klubíku. Kromě her a soutěží jsme se vrhli na zvířátkování. Dílo se nám povedlo, máme radost a těšíme se na další pondělí. Na fotkách vidíte, jak se nám to povedlo.

Vzpomínka na prošlou třicítku

Napsal Jroslav Biolek "Mussur", Duha Klub Dlažka dne 23.ledna 2020

Třicet let–to je doba! Vzpomínáme na akce minulé, léta uplynulá a zežloutlé fotky. Kdo si ještě teď vzpomene na diáky a promítání. Na zažloutlé cyklostylové propozice! Na pevné telefony a faxy. Na první fotoalba! Na první Dlaždiče tisknuté na kopírce a skládané ručně! Na narvané akce pro mládež! Na tělocvičny a hřiště, kde se sešlo i přes třicet lidiček! Na první tábory rodičů s dětmi, kde pivo se pilo potajmu za chatkou!

V Mirakulu zářily děti nadšením. Díky Deníku

Napsal Deník, Jiří Macek dne 23.ledna 2020

Článek, který vyšel před třemi měsíci v Deníku, autor Jiří Macek. O čem je řeč? Děti ze Správné pětky, pěti moravských dětských domovů, za kterou stojí nezisková organizace Duha Zámeček, prožily část prázdnin velice netradičně. Utábořily se ve velkém tábořišti Zámostí – Blata u Prachovských skal. I proto se k nim připojily děti z dalších tří dětských domovů.

Regionální kolo uzlařské regaty v Olomouci

Napsala Jitka \ dne 17.ledna 2020

Olomouc 11. 1. 2020 Již po mnoho let organizujeme v Oomouci regionální kolo uzlařské rgaty. Letos se v Olomouci sešel rekordní počet soutěžících uzlařů. Nejmladšímu účastníkovi bylo 6 roků a nelehkého úkolu zavázat 6 uzlů se malá Hanka zhostila ve velmi dobrém čase 1:09,930. Soutěž je organizována v šesti kategoriích (nejmenší jsou potápky a nejzkušenější jsou veteráni).

Z roku 2019 skokem do roku 2020

Napsala Olga Palová, Duha Tuláci dne 16.ledna 2020

To je období tradic, které se spojují s vánočními svátky a začátkem nového kalendářního roku. A pro Tuláky je to prosincová akce „Na Kopečku u stromečku“ a „Regionální uzlařská regata“ pořádaná Duhou Rysi Olomouc. Tradiční akce už po mnoho let. A nejinak tomu bylo i loni a letos.

PF 2020

Napsala Stáňa Kantorová dne 31.prosince 2019

Přejeme celé Duze mnoho sil, energie, duhových zážitků, štěstí, zdraví, spokojenost, lásku a pohodu do nového roku 2020. 

Vánoční oddílová besídka s přespáním

Napsala Duha Rysi dne 28.prosince 2019

Jako každý rok, tak i letos jsme hledali vhodný termín na vánoční besídku s přespáním v klubovně. Nakonec se jako nejvhodnější termín vybral poslední víkend před Štědrým dnem. Sešli jsme se ve velmi vysokém počtu. Chyběli jen marodi a všichni ostatní se dostavili. Návštěvou nás poctila Beruška, kterás sebou přinesla i malou dcerku Sofii.

Andělská nadílka s vánoční pohádkou

Napsala Ivana Čagánková, Duha Klub Rodinka dne 27.prosince 2019

Poslední akcí roku 2019, kterou Duha Klub Rodinka uspořádala pro své příznivce, byla Andělská nadílka, která se konala ve čtvrtek 12. prosince od 16 hod v Klubu Teplo na Horním Náměstí v Přerově. Ačkoliv tento den byl vyhlášen dnem, kdy se konalo nejvíce kulturních a jiných akcí po celé České republice, na tu naši přišlo 109 lidiček, z toho 48 dětí včetně nejmenších miminek. Za to, že si ze široké nabídky vybrali právě naši akci, jim tímto děkujeme.

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data