sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Iqlandia a Liberec z pohledu hlavní vedoucí výpravy

Napsala Petra Novotná, Duha Klub Dlažka dne 11.prosince 2018

Je pondělí 29. října 2018 4.40 ráno a můj budík zvoní. Nemám ho ráda, je na mě moc brzy. Vstát ale musím, i když se mi moc nechce a počasí je děsné, mrholí.  Nakonec se ale přemluvím, vstanu, nachystám se a v 5.30 vyrážím směr Přerov. Vyzvednu pečivo na snídani a vyrážím na sraz k Parníku. Jsem první, ale po chvíli se kolem mě začnou rojit děti se svými rodiči. Přijíždí i autobus, nakládáme věci a před 7.00 vyrážíme… Kam? No přece na dva dny do Liberce!!!

Duha Králováci v Liberci

Napsala Miroslav Vrhel, Duha Králováci dne 4.prosince 2018

Duha Králováci z Kašperských Hor vyrazila o víkendu 16. – 18. 11. 2018 na druhou výpravu v rámci projektu Jít k duhu. Ubytovali jsme se v penzionu IWO v Liberci a hned v sobotu dopoledne jsme vyrazili tramvají do Horního Hanychova. Lanovkou jsme se vyvezli na Ještěd. Z mlhy jsme vyjeli na slunce a obdivovali zdejší přírodu.

Duha Rysi v přírodním parku Velký Kosíř

Napsala Jitka Vokurková, Duha Rysi dne 16.listopadu 2018

Cíl naší listopadové výpravy zněl jasně: vrátit se po pěti letech na místo činu a zkontrolovat, jestli duhová skrýš Velký Kosíř odolala zubu času. Autobusem jsme se dopravili do Čech pod Kosířem, doplnili zásoby na cestu v místní sámošce, do navigace naťukali souřadnice a vyrazili. Se slovy pamětníků „joo, tady někde to tehdy bylo“ začalo naše pátrání.

Duha Králováci a Jít k duhu

Napsal Miroslav Vrhel, Duha Králováci dne 13.listopadu 2018

Ve dnech 2. 11. 2018 až 4. 11. 2018, naše dužina Duha Králováci z Kašperských Hor, vyjela na víkendovou výpravu v rámci projektu Jít k duhu. V pátek v 16.00 hodin jsme vyjeli z Kašperských Hor. Ubytování jsme měli zajištěno v penzionu Styl v obci Drmoul. Čekal nás bohatý program, spousta zážitků a hledání skrýší.

Rytířská příloha Dlaždiče aneb vzpomínky na tábor

Napsala Duha Klub Dlažka dne 22.října 2018

Tak a je to zase tady. Tábor je za námi a po nás se chce, abychom mu věnovali ještě alespoň kratičký článek. Jenže, jak má člověk vměstnat všechny ty zážitky (ať dobré, či zlé) do pár krátkých vět. A jak pomocí těch vět něco předat ostatním? Ti, co tam byli, tak vědí, a ti, co nebyli, jen těžko pochopí tu euforii a melancholii, s jakou se z táborů vracíme. No za zkoušku nic nedám, tak pojďme na to.

Tulácké slunečné podzimní výpravy

Napsala Olga Palová, Duha Tuláci dne 19.října 2018

Je sobota 13. října a my máme  plánovanou výpravu, tentokrát vyrážíme vláčkem. Ale jedeme jenom chvilku, skoro ani paní "Štíplístková" (průvodčí) nestihla štípnout naše  lístky a už vystupujeme. Malé nádražíčko. No, ani to nádraží není, jen nějaká autobusová budka. Ještěže je tu cedule, protože ti, co nestihli předem kouknout na naše webové stránky, tak ti by ani nevěděli, kdepak to jsme.

Příměstský tábor Z pohádky do pohádky

Napsala Duha Klub Dlažka dne 8.října 2018

V pondělí 30. července se stalo něco nečekaného. Země pohádek byla zakleta zlým čarodějem Zababou. Pohádkové bytosti, které byly dřív veselé, hodné a pořád si zpívaly, se najednou usmívat přestaly a zpívat se jim nechtělo. Královna Petronella to ale nechtěla nechat jen tak…!!! A tak začal náš příměstský tábor. V pondělí ráno se v Klubu Dlažka sešlo 35 dětí, kde na ně už čekaly pohádkové bytosti (Královna Petronella, Sněhurka, Červená karkulka, víla Eliška, rytíř a princezna Terezka), které byly velmi smutné a prosily všechny děti, aby jim pomohly se záchranou Země pohádek.

Čtrnáctiletý klučina z děcáku porazil dospělé a vyhrál Zlatého Myšelína

Napsal Vladislav Sobol, Duha Zámeček dne 19.září 2018

Charitativní běh O zlatého Myšelína v lesích kolem volnočasového areálu Myšinec v Budišovicích vyhrál čtrnáctiletý Petr Eltner z Dětského domova Čeladná, který v hlavní běžecké kategorii porazil všechny dospělé závodníky. Druhý doběhl Petr Pospíšil (39 let), třetí skončil Lukáš Lesniak (31 let). Starosta Budišovic Petr Uvíra, který převzal nad během záštitu, doběhl v druhé desítce. Výtěžek závodu, který podpořila zaměstnaneckým grantem společnost Hyundai, použijí organizátoři z Duhy Zámeček na další aktivity s dětskými domovy.

U Budišovic se poběží pro dětské domovy O zlatého Myšelína

Napsal Vladislav Sobol, Duha Zámeček dne 13.září 2018

Okolí volnočasového areálu Myšinec nedaleko Budišovic u Hrabyně bude v sobotu 15. září patřit sportu, zábavě pro malé i velké a zároveň charitě. Spolek Duha Zámeček chystá charitativní běh, koncerty, výtvarné dílny, soutěže pro děti, autogramiádu fotbalistů MFK Vítkovice a zábavu v režii klaunů z Cirkusu trochu jinak.

Rozloučení

Napsala Duha dne 12.září 2018

Poslední rozloučení s kamarádem a dlouholetým členem Duhy, Dušanem "Danem" Sedláčkem, proběhlo 11. 9. 2018 v Moravské Třebové. Zavzpomínali jsme na něj při písních Jarka Nohavici. Nezapomeneme.

Duha Rysi a Duha Křišťál v ZOO Olomouc

Napsala Jitka Vokurková, Duha Rysi dne 11.září 2018

Dne 9.9.2018 Duha Rysi za výpomoci Duhy Křišťálu organizovali v Zoo Olomouc akci na podporu projektu „Kukang“, který má za cíl chránit outloně váhavé na ostrově Sumatra. Tato noční velmi zajímavá poloopice je v místě původu ohrožována jednak nelegálním lovem a vývozem do dalších asijských zemí,  případně je držen jako domácí mazlíček v indonéských domácnostech. Dále jej ohrožuje mizející životní prostředí díky vysazování palmy olejné. Do projektu jsou zapojeni čeští ochranáři, kteří na Sumatře zřídili záchranné centrum, kam jsou umisťováni zabavení outloni a připravováni na vypouštění zpět do přírody.

Laškov letos úplně jinak

Napsala Olga Palová, Duha Tuláci dne 10.září 2018

Příjezd na naše tábořiště byl letos trochu netradiční. Vyrazili jsme z Olomouce vláčkem do Náměště a pak jsme si to pěkně vyšlápli  po chodníčku Terezským údolím... Místo podsaďáků tady stály kopule, jídelnička mini a uprostřed  zbytky Tébijského tábora jakoby se tu prohnal uragán... (pozn. Tébiové = indiánský kmen, který zde už mnoho let sídlí vždycky v době našeho tábora).

Měli jste to také tak?

Napsala Helena Štrofová, Duha Arabela dne 4.září 2018

S dětmi pracuji od svých 18 let a řekla bych, že už mám dostatečně velkou pedagogickou praxi. Většinou po prázdninách jsem vyčerpaná a přemýšlím, zda do další sezony opět půjdu. Ale to co se mi stalo letos, to se nestalo žádný předchozí rok.

Duha Tangram na školení zdravého životního stylu

Napsala Duha Tangram dne 27.srpna 2018

Zástupce Duhy Tangram se koncem června zúčastnili víkendového školení s názvem „Gut drauf“. Školení proběhlo v Bavorsku  ve školicím středisku Jugendsiedlung Hochland Königsdorf.  Téma bylo  aktuální–Zdravý životní styl. Kurs byl organizován Tandemem Plzeň ve spolupráci s Tandemem Regensburg. Účastníci prošli řadou zajímavých workshopů, kde se seznamovali se správnou výživou, s nutností zdravého pohybu a také s potřebnou relaxací.

Ohnivý pohár

Napsala Duha Kopretina dne 23.srpna 2018

Tak je to tady po roce zas. Jsme na táboře, který pořádá Duha Kopretina Plzeň a hlavně dobrá parta nadšenců. Přijeli jsme vše připravit již v sobotu dopoledne a do večera měl každý plné ruce i nohy práce, aby se vše uzpůsobilo k obrazu našemu.

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data