sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

O Limě a dobrovolnictví v Peru

Napsala Jana ©oupalová dne 3.října 2011

Jana Doudová: Alice Vybíralová je dobrovolnicí vyslanou Duhou do hlavního města Peru, do Limy. Účastní se projektu „Inhabitants of the world“, jedná se o skupinovou dobrovolnou službu. Koordinující organizací je italská organizace INCO–INTERCULTURALITÁ A COMUNICAZIONE , která zažádala o grant přímo u Evrospké komise. Organizace hostící evropské dobrovolníky jsou z Peru, Brazílie, Mexika, Argentiny a dobrovolníci byli vysláni z Čech, Portugalska, Slovenska, Španělska a Itálie. Celkové administrativní vyřízení této skupinové dobrovolnické aktivity trvalo déle než rok. O tom, jak se Alici daří během projektu a jak vidí město tři měsíce po příletu do Limy si můžete přečíst v jejím krásném článku. (více)

Duhový den aneb Zábavné odpoledne s Duhou Kopretinou

Napsala Jana ©oupalová dne 3.října 2011

Martina Václavičová, Duha Kopretina: Přes 1000 účastníků si nenechalo ujít akci Duhový den pořádanou sdružením pro děti a mládež Duha Kopretina Plzeň. Skákací boty, lezecká věž, lanové centrum, velká nafukovací skluzavka, skákací hrad, malování na obličej, házení na plechovky, skákání v pytlích, skluzavku do míčků, lov rybiček, skládání puzzle a další disciplíny si mohli vyzkoušet malí i velcí 28. 9. 2011 ve Škoda sport parku. (více)

Duhový most 2011 očima hlavní organizátorky

Napsala Jana ©oupalová dne 30.září 2011

Šárka Zákravská, Duha Modrá Střelka: Jak to všechno začalo? Jednoho únorového večera mi volal Had, že byla naše dužina požádána, zda by se neujala pořádání Duhového mostu, tak prý jestli bych do toho šla, jako vedoucí celé akce. Proč to nezkusit, řekla jsem si a kývla na nabídku. První reakce, kterou jsem dostala na tuto zprávu, zněla: „Ty jsi se asi úplně zbláznila, kdo myslíš, že ti pomůže? Všichni mají spousty rodičovských a pracovních povinností a ty to odedřeš sama.“ To však nezkazilo moji optimistickou náladu, a tak jsem neváhala oslovit mladé instruktory a odrostlejší děcka z dužiny o pomoc. A výsledek? Vyšlo to!!! Na účastnicích bylo vidět, že si celou akci užívají (tedy pokud to jen nepředstírali :)) a od několika mi dokonce přišly děkovné emaily. (více)

Duha Alternativní zóna: Kronika z mostu. Duhovýho.

Napsala Jana ©oupalová dne 29.září 2011

Petr Big Glajc, Duha Alternativní zóna: "Nadšení z Duhového mostu v Náchodě je tak veliké, že ač nikým nenucen jsem sepsal kroniku (což u našich akcí běžně děláme) a rád bych se o ni podělil i s ostatními duháky. Třeba si vzpomenou na ty skvělé zážitky spolu s námi." Nadšení duháci z Alternativní zóny Žďár nad Sázavou: Big, Yetti, Zlesi, Lucysh, Gogo, Pitris, Havizz, Míra, Katysh, Sádlo, Poky. Pátek 23.9. – neděle 25.9. 2011. Jejejelo nás jejejedenáct. Protože jsme to trošku blbě pochopili (teda já), uspořádali jsme akci jen pro vedoucí a instíky jako jednu z možností vzdělávání. Ale příště teda bereme i děti! I když děti se z nás staly hned po zahájení. Náchodská dužina Modrá střelka pro nás připravila dokonalý, i když trochu náročný program. (více)

Dnes začíná Duhový most

Napsala Jana ©oupalová dne 23.září 2011

Šárka Zákravská, Duha Modrá střelka: Je tomu už skoro půl roku, co jsme nadšeně kývli na výzvu uspořádat Duhový most v Náchodě. Brzy se vytvořil přípravný tým složený z mladých vedoucích, instruktorů a dalších členů naší dužiny. Po prvotní explozi nápadů a ideálů, jak by měl vypadat Duhový most po „modrostřelácku“, přišla spousta práce s vymýšlením programu, zábavné natáčení videa a nekonečné čekání, zda bude dostatek účastníků na realizaci této akce. (více)

Deskohraní 2011

Napsala Jana ©oupalová dne 20.září 2011

Duha Děsír: Deskohraní je mezinárodní festival deskových a karetních her. Srdečně zveme všechny návštěvníky 8. až 16. října do Michnova paláce Tyršova domu v Praze! Na pořádání festivalu se podílí celá řada organizací: Duha – sdružení dětí a mládeže, členové Klubu deskových her Paluba a STOH, Česká asociace Go, Česká asociace Scrabble, Česká federace Dámy, Česká federace Othello a další. Program je určen všem hravým lidem bez rozdílu věku a zkušeností, na své si přijdou nováčci i ostřílení hráči, nejmenší děti i dospělí. (více)

Tamjdemáci v Ryzáčku - rychlokurz natírání a hiporehabilitace

Napsala Jana ©oupalová dne 15.září 2011

Tamjdem, dobrovolnice Sabina: Můj první Tamjdem byl, dalo by se říct, národnostně trochu střídmější z pětice cizinců se tu sešli zástupci EVS z Gruzie, Francie, Polska a Portugalska. Zbytek našeho „Dream teamu“ jsem doplnili my Češi. První zářijový víkend jsme se sjeli ze všech koutů naši vlasti do útulné vesničky Vyšehorky u Mohelnice. Kde sídlí občanské sdružení Ryzáček zabývající se hiporehabilitací dětí a dospělých, které vzniklo v roce 2006. (více)

Tamjdemoví dobrovolníci mění svět českých neziskových organizací

Napsala Jana ©oupalová dne 8.září 2011

Rok 2011 byl vyhlášen „Evropským rokem dobrovolnictví“. Aktivity organizací, které rozvíjí a prakticky naplňují principy dobrovolnictví, získávají v letošním roce větší prostor pro prezentaci činnosti, podporu finanční i mediální, naději na novelizaci zákona o  dobrovolnictví a šanci změnit povědomí o dobrovolnictví ve společnosti jako o cenné hodnotě. Duha, jako další české neziskové organizace, působící na tomto poli, svou činností bezpochyby potvrzuje motto tohoto roku: „Dobrovolníci mění svět“. (více)

Duhová štafeta pro Jaroslava Hádě Hadaše

Napsala Jana ©oupalová dne 7.září 2011

Jaroslav Hádě Hadaš byl na 23. Velké Duze oceněn Duhovou štafetou, ocenění mu předala Mirka Bobřice Šimarová (Duha Vega). Jaroslav Hadaš je předsedou krnovské dužiny Duha Orion. Následující rozhovor vznikal na dálku, prostřednictvím emailové pošty. Ahoj Hádě, odkud se vzala tvoje přezdívka. Přezdívku mně dali děti z oddílu zkrácením jména Hadaš. Co je při práci s dětmi podle tebe nejlepší a co pro změnu nejtěžší? Nejlepší při práci s dětmi je radost, veselí, mládí, pestrost v  životě. Nejtěžší je udržet pozornost a v poslední době udržet aktivitu mladých lidí. (více)

Po 14. kolech skončily Duhové cesty. Jak dopadly? Jaké byly?

Napsala Jana ©oupalová dne 30.srpna 2011

Po dobu 14 měsíců–od března 2010 do června 2011 kromě letních prázdnin–měli členové Duhy možnost zapojit se do hry Duhové cesty. Autorem hry byl člen Duhovky Honza Plašan Krátký (Duha Klub Dlažka), který každý měsíc připravil otázky, jež se vztahovaly k jednomu z krajů České republiky a také k dužinám tohoto kraje. Proběhlo celkem 14 kol hry. Otázky byly zveřejněné na webu Duhy, jednotlivci z dužin se tak mohli dozvědět něco nového a přes elektronický formulář pak jednoduše odpovídat. Ze správných odpovědí každého kola byl při nejbližším jednání Duhovky vylosován výherce, který získal podle osobního výběru cenu. Možnosti, jakou odměnu si vybírat, se v průběhu roku doplňovaly, mezi nejoblíbenější patřily společenské hry a trička Duhy (duhový kluk a holka). (více)

Prázdniny končí Tamjdem začíná… hipoterapií u Ryzáčka

Napsala Jana ©oupalová dne 26.srpna 2011

Jak už nadpis napovídá…začíná tamjdemová sezóna aneb nové příležitosti prozkoumat s projektem Tamjdem český neziskový sektor, zapojit se do práce neziskovek během víkendů a stát se tak trochu jiným dobrovolníkem. Srdečně vás zveme na první poprázdninovou víkendovou expedici do o.s. Ryzáček, které se zabývá hiporehabilitací dětí i dospělých s kombinovaným handicapem. O víkendu 2. – 4. září budete mít šanci podívat se do Vyšehorek (okres Šumperk) a dozvědět se více o  hiporehabilitaci – speciální rehabilitaci pomocí jízdě na koni, ovšem pozor, nic není tak jednoduché, jak se zdá… (více)

„Doufám, že příště pojedu zase.“ S Duhou Arabelou do Durynského lesa.

Napsala Jana ©oupalová dne 25.srpna 2011

Duha Arabela: Tábor v Durynském lese proběhl v termínu od 16. do 30. 7. 2011 v malé vesničce s názvem Gießübel. Celého tábora se zúčastnily děti tří národností. Majoritní skupina německých dětí, skupina z liberecké Duhy Arabela a obě skupiny doplnily tři děti z Polska. Program připravovali instruktoři a vedoucí z organizace Naturfreundejungen Erfurt, kteří se své práce chopili bez chyb. (více)

Tábor s opravdu výbušnou atmosférou má za sebou oddíl Duha Křišťál z Lutína

Napsala Jana ©oupalová dne 24.srpna 2011

Petr Hryzal Doseděl, Duha Křišťál: Píše se rok 1970. Pán Zla se dostává k moci. Doba je zlá a tajemná. Jediné bezpečné místo je v Bradavicích, které dokáže ubránit jen samotný bradavický ředitel – Albus Brumbál, který navíc zakládá tajnou skupinu s názvem Fénixův řád. Takto by se dal stručně sepsat začátek šestnáctého letního tábora dětského oddílu Duha Křišťál z Lutína, který se konal tradičně kousek za vesnicí Hoštejn. Po příjezdu na tábor Moudrý klobouk rozdělil všechny děti do čtyř kolejí a začalo čtrnáct dní zábavy a srandy, ale i  nejistoty a tajemna. (více)

Tébiové opět v akci aneb tábor Duhy Tuláci Olomouc

Napsala Jana ©oupalová dne 23.srpna 2011

Oliška, Duha Tuláci: Je tu opět léto, prázdninový čas a ... TÁBOR!!! Je tu několik dnů romantiky, dobrodružství, legrace, společných chvil s kamarády, krásných dnů volnosti pod zelenými kulisami Matky Přírody… (Jen sluníčko nám letos chybí.) Ale jsme tu. V Laškově! „Starým“ se podařilo postavit tábor „jakžtakž do sucha“, takže jsme přišli už k hotovému. Také „Noc převtělení“ se zadařila a první táborové ráno se u poradní skály scházejí TÉBIOVÉ (v civilu Tuláci), indiánský kmen, který tu v Laškově žije už sedmnáctý rok /teda tábor/. (více)

Česko - německý tábor Duhy Arabela

Napsala Jana ©oupalová dne 22.srpna 2011

Jakub Hříbal, Duha Arabela: Vše začalo příjezdem německých dětí na nádraží, kde jsme je vstřícně uvítali. Tím nám vlastně začal první den tábora. Celé odpoledne jsme věnovali různým seznamovacím hrám, pravidlům a dennímu režimu. S nastávajícím soumrakem, který se neúprosně blížil, se všichni dětští účastníci těšili, až ulehnou, a zároveň vyzvídali, co se bude příští den dít. Větší část táborového programu byla naplněna aktivními činnostmi. Převážně to byly výlety do hor, jako například okružní výlet na Malou Skálu, nebo výšlap od Arabely až k Ještědu. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data