sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Lezecký výlet na Big Wall v Praze

Napsal Gerd Weinlich, Duha Bartoňka dne 1.února 2016

Lezení v oddíle se nám tak hezky rozjelo, že jsme se rozhodli v neděli 17. 1. vyrazit na jednu z největších lezeckých stěn u nás–na Big Wall v Praze.  Ač máme v Náchodě krásnou novou stěnu, tak v Praze jsme měli možnost vyzkoušet zase jiné lezecké možnosti. Děcka na boulderu dokonce hrály na „babu“ což vedlo i k tomu, že využívaly přirozeně chyty které by jinak nepoužily. (více)

Vánoční víkendovka Duhy Bartoňka

Napsala Duha Bartoňka dne 6.ledna 2016

O víkendu 11. – 13. 12. jsme s dětmi z oddílu i široké veřejnosti vyrazili na již tradiční víkendovku do hor, bez které by prostě Vánoce nemohly přijít. Vydali jsme se až do dalekých Vítkovic v Krkonoších, na chalupu na samotě, kde jsme mohli vesele řádit. Kromě her a dovádění na sněhu (jojo, jsme tak šikovní, zařídili jsme i opravdu zimní počasíJ) jsme vytvářeli drobnosti na památku, pekli cukroví, a užívali pravou vánoční atmosféru u dětmi „uhňácaných“ bramborových salátů. (více)

Projekt Cesta za zdravím

Napsala Mirka Šimarová, Duha Orion dne 21.prosince 2015

Začátkem prosince byl zahájen projekt Cesta za zdravím podpořený z prostředků Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, regionální pobočky pro MSK, OLK s ZLK Moravská Ostrava. Projekt probíhal v adventním měsíci. Hlavním organizátorem byla Duha Orion sdružení dětí a mládeže. (více)

Mikuláš je za námi ...

Napsal Mussur, Duha klub Dlažka dne 19.prosince 2015

Jako vždy musím říci–bohužel! Těžko se odjíždí z takového vydařeného víkendu. Výborná sestava akčních borců, hravých dětí i veselých dospělých, kulturně nadaných a skvěle pařících umělců–kytaristů, klavíristů, zpěváků i básníků, jídlo vychutnávajících gurmánů, labužnicky popíjejících milovníků dobrého moku, našich známých Dlažkařů i výrazných (a často jezdících) příznivců Dlažky ... To vše se nezadaří každý víkend. (více)

Vánoční víkendovka Duhy Modré Střelky

Napsal Jáchym Škoda, Duha Modrá Střelka dne 16.prosince 2015

Celoroční život dužiny Modré Střelky má své tři vrcholy, tábor, pochod Václavice-Havlovice a Vánoční víkendovku, na které se schází velká většina aktivních členů oddílu, a společně si užijí všechny prosincové veselice, které by jinak spolu nezvládli oslavit. Letos se Vánoční víkendovka uskutečnila 4. – 6. prosince už tradičně na základně náchodského Déčka na Vižňově, který se nachází v liduprázdném Broumovském výběžku. (více)

Papalucha na horách – „Čerti“

Napsal Gerd Weinlich, Duha Bartoňka dne 16.prosince 2015

4. -6. 12. 2015 Rok se sešel s rokem a jako již tradičně v tomto období jsme uskutečnili pro tatínky s dětmi akci „Papalucha na horách“.  Před pár lety nás začínalo jezdit 5 tatínků a pár dětí, letos nás už jelo rekordně 13 tátů a 22 dětí, a to kapacita chaty je 30 osob (více)

Oslavy 30. výročí založení Husotu

Napsal Milan Hankovec, Duha Husot dne 4.prosince 2015

24.-25. října 2015 Pod vedením Ládi Hroudy a Milana Hankovce se v červenci roku 1985 uskutečnil týdenní putovní tábor osmi dětí, na kterém se převáželo vybavení na kárkách.  Trochu  připomínal husitské panské jízdy a tak jsme si dali podobný název – Husot. A tento název vlastníme dodnes, kdy je nám 30 let. Jednotlivá písmena vlastně značí činnosti, kterými se zabýváme: historie, umění, sport, ochrana přírody a turistika. (více)

Létáme v tom společně

Napsala Oliška Palová, Duha Tuláci dne 1.prosince 2015

Létáme v tom společně... to bylo motto letošní CVVZ v Chrudimi, která proběhla ve dnech 13. až 15. listopadu 2015 s účastí skoro šesti stovek vedoucích a instruktorů  pracujících s dětmi a mládeží. (více)

Lezecký oddíl Duhy Bartoňka

Napsala Lucie Rýdlová, Duha Bartoňka dne 23.listopadu 2015

Tábory jsou již dávno za námi, a protože letošní léto bylo na zážitky velmi vydařené, rozhodli jsme se, že se s vedoucími a mládeží  budeme setkávat i v průběhu roku. A protože máme rádi adrenalin a schůzky jsme chtěli mít akční, domluvili jsme se, že budeme chodit na lezeckou stěnu. Sejdeme se, zalezeme si, uděláme něco pro svá těla…Takový byl náš plán. A víte, jak to dopadlo? (více)

Duhové oslavy aneb proč mám rád Duhu

Napsal Jaroslav Biolek, Duha klub Dlažka dne 12.listopadu 2015

Letos slavila Duha 25 let činnosti. Tak trochu jsem byl původcem oslav – tak dlouho jsem se ptal, zda a kdy budou, až nakonec byly! Kdo chtěl, mohl přijet už v pátek a tak jsme vyrazili. Sešlo se nás zde Dlažkařů vícero (i když trochu méně než jsem čekal). Již od pátečního večera to stálo za to – sešli jsme se v přírodě, v táboře na skvělé základně a to vše jen čtyři zastávky tramvají od hlavního nádraží! Již v pátek jsme se setkali s dobrým duhovým jádrem a skromně přiznám, naše moravská delegace se neztratila. (více)

Podzimní prázdniny na hájence Písařov

Napsal David Gajdošík, Duha Arnika dne 11.listopadu 2015

Letošní podzimní prázdniny (28.10. až 1.11.2015) trávilo 13 lidiček z Arniky na hájence Písařov na pomezí Orlických hor a Jeseníků. Náš pobyt byl zasvěcen turistice. Nejnáročnější byl hned první výstup, kdy jsme se vydali z Ramzové v Jeseníkách přes Vražedný potok a Obří skály na Šerák. Ten dělal čest svému jménu a byl dokonale zahalen do „šera“. Výstup byl opravdu náročný. Opět se potvrdilo heslo: „čím blíž vrcholu, tím to je prudší“. (více)

Oslava 25 let Duhy

Napsal Jaroslav Biolek, Duha klub Dlažka dne 10.listopadu 2015

Napsala Majlinka Oslava založení Duhy byla v Praze a zároveň nebyla. Místo kde se celá akce odehrávala, bylo natolik skryto před zraky tramvají, mrakodrapů a všeho Pražského, že člověk chvilkami ani nevěřil, že je v Praze. Všechno vypuklo už v pátek, kdy jsme hned po příjezdu začali zapojovat přístroje na čepování pitiva, a rozpalovali grill s vynikajícími klobásami. V pozdních hodinách se vytáhli už i kytary a zpívalo se. (více)

Jak vycvičit draka aneb podzimní prázdniny s Duhou AZ

Napsala Duha Alternativní zóna dne 10.listopadu 2015

Miroslav Kadlec, Michal Freiwald, Pavel Havelka, Petr Glajc ml. Čtvrtek 29. 10. 2015 Je čtvrtek ráno. Přicházím na sraz a zdravím ostatní. Drobně mrholí. Naposledy si vduchu procházím seznam věcí, jestli jsem na nic nezapomněl... (více)

Eldorádo 2015 – The Walking Dead

Napsala Duha klub Dlažka dne 9.listopadu 2015

Na mapě základny Rajnochovice je vidět, že zombie hrozba byla opravdu obrovská a všechny týmy udržely zombie od svých laboratoří jen s maximálním úsilím a velkým množstvím peněz, které si vydělávaly za umístění v soutěžích a poté za ně financovaly výzkum antiviru a nákup zbraní a dalších vymožeností proti zombiím. (více)

Den NATO 2015

Napsal David Gajdošík, Duha Arnika dne 9.listopadu 2015

V sobotu 19. 9. 2015 se ještě před půl šestou ráno sešlo 16 kamarádů, aby se vydali do Ostravy, na každoroční přehlídku vojenské techniky – tedy na Dny NATO. Cesta probíhala v pohodě. Vystoupili jsme ve Studénce. Odtud následoval pěší přesun na letiště Leoše Janáčka. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data