sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Člověk je pánem svého rozhodnutí

Napsal Duha Arabela dne 30.srpna 2016

Mezinárodní setkání se konalo v Liberci v Arabele na počátku srpna. Účastníci byli z Čech a Německa a cílem setkání byla podpora zdravého životního stylu. Naší snahou nebylo snižování hmotnosti dětí, ale chtěli jsme, aby se děti zábavnou formou seznámily, jak se mohou starat o své tělo a rozhodovat se, co je pro ně vhodné a co ne. Chtěli jsme jim pouze ukázat cestu.  (více)

Letní tábor Vižňov 2016 úspěšně za námi

Napsala Duha Paprsek dne 17.srpna 2016

Duha PAPRSEK Krnov připravila také letos v červenci 14. denní letní dětský tábor, tentokráte na rozhranní Policka a Broumovska, na turistické základně ve Vižňově. Zázemí nám poskytla zděná historická budova turistické základny z roku 1822 a přilehlý areál s dřevěnými chatičkami. (více)

Rysi pomáhají outloňům na Sumatře

Napsala Duha Rysi dne 26.června 2016

V tento pěkný den na konci školního roku jsme v zoologické zahradě Olomouc na Svatém Kopečku společně s několika dobrovolníky pomohli zorganizovat akci na podporu ochranářského projektu zaměřeného na outloně váhavé na ostrově Sumatra. Pro ty, kdo neví, co je outloň. Jedná se o malou noční poloopici, která je na Sumatře ohrožena hlavně odchytem a prodejem a pašováním do zahraničí, převážně do Číny a Thajska. (více)

Jak Tučňáčí komando zachraňovalo Vejcu ...anebo Tučňáci z Madagaskaru v Olomouci.

Napsala Duha Křišťál dne 10.června 2016

Tento víkend (3. – 5.června) jsme nejeli na výpravu nikam daleko... Také proč, když se Tučňáci až z Madagaskaru vydali k nám! A dostali na opatrování Vejcu - prostě vajíčko, které měli hlídat a možná i nechat vylíhnout. Ono by to ale nebylo známé Tučňáčí komando, dokonce i s vydří slečnou Marlene, aby Vejcu nechtěli zkusit vycvičit jako dalšího člena svého tajného komanda! (více)

Míle pro mámu 2016

Napsala Duha Klub Rodinka dne 1.června 2016

Krásné počasí, spokojené reakce rodičů dětí, které procestovaly na trase z městského parku Michalov na Horní náměstí doslova celý svět, svědčily o tom, že letošní ročník Míle pro mámu byl pro rodiny zajímavý a netradiční. Vždyť na cestu kolem světa se vydaly společně s hrdiny kresleného seriálu pro děti, Willy Fogem a princeznou Romi, kteří zahájili letošní putování. Všichni cestovatelé navštívili postupně pět světadílů, v každém z nich měli za úkol splnit nějakou disciplínu typickou pro daný kontinent. (více)

Květnová víkendovka v Uherském Hradišti

Napsal Michal a Karolína Brunclíkovi, Duha Paprsek dne 30.května 2016

V termínu 20.-22.5. 2016 připravila Duha PAPRSEK pro děti další z jarních víkendovek, tentokráte na Uherskohradišťsko. Ubytování nám poskytla malá a útulná chalupa Asociace TOM v Uherském Hradišti–Sadech. Cestování bylo sice poněkud delší, ale některé děti jely poprvé rychlíkem vyšší kategorie s cestovní rychlostí i přes 155 km/hod., a tak z toho měly zážitek. (více)

Ohlédnutí za „Tuláckými toulkami „

Napsala Oliška Palová, Duha Tuláci dne 4.května 2016

Třicátého dubna jsme po více jak půl roce vyrazili na naše tábořiště do Laškova. Cílem bylo tradiční „Otevírání BOUDY“, což bývá začátkem dubna, ale letos jsme dali přednost Duhovému mostu a tak máme trochu zpoždění… Naše Boudička nás kupodivu uvítala neporušená a tak jsme jen přestřihli provaz s klíči a mohli otevírat, vyhnat myšky do terénu a vpustit do ní jarní vzdoušek… a pak už jsme to všechno prošmejdili, provedli nováčky po našem „zeleném ráji“ a naplánovali opravné a údržbářské a také zahradnické práce, kterých na nás tady čeká dost a dost. (více)

„Filmový festival v Cacannes“ – Víkend her Duhy Bartoňka

Napsala Duha Bartoňka dne 2.května 2016

První dubnový víkend proběhl na Vernéřovické Studánce netradiční, a o to zajímavější Víkend her s podtitulem: „Filmový festival v Cacannes“. Víkend her je vzdělávací a zážitkový víkend pro „odrostlíky“, mládež, instruktory a vedoucí. Cílem tohoto víkendu, který byl letos zaměřen na hry a aktivity s tematikou filmového festivalu, bylo nabídnout soubor převážně nových her a herních programů pro každou příležitost, které mohou účastníci využít ve svých oddílech. (více)

Dlažkaři na Duhovém mostě v Olomouci

Napsala Duha klub Dlažka dne 25.dubna 2016

Tak jako sedm statečných se nás dlažkařů sešlo na Duhovém mostě v Olomouci, který pořádala dužina Duha LepšíOddíl.cz. Vše vypuklo v pátek, kdy jsme se sešli na škole v Olomouci. Začalo to hrou po budově, kdy jsme se snažili získat schopnosti superhrdinů, a musím říct, že na to byli opravdu záludné úkoly. Například sníst oplatek a vypít kelímek vody na čas určený Thorem dalo hodně zabrat, nebo vydržet sedm minut mít zvednuté natažené ruce bylo skoro nemožné, nikdo se však nevzdával. (více)

Odborná příprava hlavních vedoucích táborů

Napsala Duha dne 21.dubna 2016

Školení hlavních vedoucích táborů proběhne v termínu 22.–24. 4. 2016 v Krkonoších. Tento vzdělávací program je schválen MŠMT ČR a splňuje veškeré podmínky jím určené. Kurz je určen pro hlavní vedoucí táborů a vedoucí škol v přírodě. Školení se mohou účastnít také ti, kteří plánují vykonávat funkci hlavního vedoucího na táboře v nejbližší době nebo se zajímají o jednotlivé okruhy kurzu.   Absolventská kvalifikace: Osvědčení  o absolvování kurzu certifikovaného MŠMT.  (více)

Velikonoce v Ádru

Napsal Gerd Weinlich, Duha Bartoňka dne 20.dubna 2016

O velikonočních prázdninách jsme s oddílem vyrazili na dva dny do skal. Po dobytí pevnosti v podobě chaty a ubytování děti hned vymyslely program, od kterého je nešlo odtrhnout. Vytvářely nové tekoucí kaskády–no znáte to, jakmile je někde potůček, hned se zabaví. A zde, i když nebyl u chaty potůček, stačilo, že byl zdroj vody a hned si poradily. (více)

Velikonoční víkendovka Duhy Paprsek

Duha Paprsek připravila pro děti prodlouženou velikonoční víkendovku na chalupě v Kamence v Oderských vrších. A opět jsme si to užívali plnými dušky. Navštívili jsme zříceninu hradu Vikštejna, zábavu a adrenalin našli v HEIPARKu Tošovice, sportovně se vyžívali při velkém turnaji v ringu a svou fantazii uplatnili při tvoření jarních věnečků. (více)

Pondělní den ve znamení příměstského tábora

Napsala Duha klub Dlažka dne 30.března 2016

Pondělní ráno, které bych jindy strávila jistě v posteli vzhledem k jedinému volnému dni v celém týdnu, jsem v osm hodin zavítala do klubu, kde se postupně se mnou sešlo osm dětí. Tyto děti zde měly prožít hravé pondělí, první den jejich jarních prázdnin. Pondělní den jsme strávili s Marťou, Andrejkou, Míšou, Luckou a také s Vojtou, Honzou, Vláďou a Honzou J A co všechno jsme podnikli a zažili, si můžete přečíst a prohlédnout níže. První část dopoledne jsme strávili v klubovně Dlažky, kde jsme hráli různé dětem známé i neznámé hry. (více)

Zimní rodeo? Ledové rodeo!

Napsala Duha klub Dlažka dne 10.března 2016

Před akcí jsem se prošel městem, mrkl na internet, zavolal na místo akce a zjistil–není ho tam dost. Zmateně to zní, ale celá tato zima je zmatená ... nebyl tam samozřejmě SNÍH v dostatečném rozsahu na běžky a nebylo ho  dost na ježdění na bobech (i když jsme hledaví a mysleli jsme si, že určitě něco najdeme, a tedy boby si vzali). Na druhé straně byla jistota, že vedro nebude -  předpověď hovořila jasně–cca kolem nuly ... takže vypadalo to tak na klouzání. K chatě se dalo dojet. (více)

Nový program „Sněžníci“ v Duze Bartoňka

Napsal Gerd Weinlich, Duha Bartoňka dne 8.března 2016

Ani nevíte, jak jsme se v oddíle těšili na pořádnou zimu a sněhovou nadílku! Těšili jsme se totiž, až budeme moct i na přání dětí rozjet novou aktivitu, tzv. Sněžníky, která je zaměřená na pravidelné schůzky na lyžích a snowboardu. Od ledna se tak téměř každý víkend vydáváme s dětmi na nejbližší zasněžené svahy. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data