sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Věnujeme čas dětem

Napsal Vašek Kantor, Duha Wings dne 23.července 2015

Duha Wings se dlouhodobě věnuje cílové skupině ve věku od 6 do 15 let ze sídliště Pískové Doly a přilehlého okolí. Desátým rokem provozujeme otevřený klub Ulice. Za podpory Statutárního města Ostrava, Úřadu městského obvodu Ostrava–Jih a MŠMT jsme v klubu Ulice uspořádali v letních prázdninových dnech 14. a 15. července Duhové hry. (více)

Inkluzivní aktivity Duhy Tangram

Napsala Marie Wolfová dne 20.července 2015

Stejně jako v minulých letech Duha Tangram připravuje a realizuje řadu aktivit. Mezi nejzajímavější zatím jistě patří mezinárodní projekt CIRCUS pro integrované skupiny, který se uskutečnil v lednu. Skupiny ze Španělska a Rumunska spolu s českou mládeží nacvičily cirkusové představení. (více)

Sázava 2015 všemi smysly

Napsala Jana Rosecká, Duha Alternativní zóna dne 22.června 2015

Splutí řeky Sázavy z Rataji nad Sázavou do Chocerad 12.-14.6.2015 – Duha AZ Údajně má člověk pět smyslů, kterými vnímá svět kolem sebe. Podle mě má vodák (stejně jako třeba lyžař, horolezec, archeolog, skalničkář a vlastně každý, kdo dělá něco s nadšením) ještě smysl šestý. Stačí totiž, když na jaře Zlesi napíše e-mail, že v červnu bude voda, a ve mně (jako ve vodákovi) se okamžitě rozlije ten slastný pocit, že už je to zase tady, že se můžu už zase těšit (pokud mě teda moji kluci neřeknou: „Mamko, už jseš na to dost stará, už bys měla sedět doma“. Ale doufám, že jednak jsou slušně vychovaní a jednak jim snad tak nevadím...) (více)

Duha SVČ pokračuje v hledání duhových kešek

Napsala Marie Mertlíková, Duha SVČ dne 11.června 2015

Přišlo nám totiž líto, že mnohé, založené v dobré víře v závěrečné fázi projektu Jít k duhu, zůstaly neobjevené. Ve dnech 15.-17. května jsme se proto vydali za tou u Hranické propasti. Sice fotky, které jsme pořídili, nakonec vyšly velice špatně, takže je nelze umístit na web, ale podělíme se o   "v kešce ulovený" obrázek propasti. (více)

Malé Dláždění 2015 je za námi

Napsal Jaroslav Biolek, Duha klub Dlažka dne 10.června 2015

Mohli jsme vidět všechny malé i velké Malodlaždiče neustále v pohybu po celý první červnový víkend! Bylo vidět zaujetí i soutěživost na jedné straně, ale také fair play i kamarádství na straně druhé! Sluníčko po celý víkend umocnilo celkovou náladu a tak vše klapalo–jak to na Malém Dláždění má být! Dva dny soutěží, zápasů her i klání pro osm našlapaných týmů a celkem padesátku soutěžících!!! (více)

Školení hlavních vedoucích v Přerově

Napsal Jaroslav Biolek, Duha klub Dlažka dne 27.května 2015

Jako každý rok i letos pořádalo naše přerovské Duhové školící centrum školení hlavasů. Tentokrát jsme se rozhodli pro Přerov. A byla to volba dobrá. Nebylo to školení našlapané účastníky, ale bylo plné účastníků našlapaných touhou se něco dozvědět.  Opravdu celá šestka účastníků se zajímala o naše témata, a tak jsme si jako lektoři vrněli. (více)

Bambifest v Náchodě

Napsala Lucie Rýdlová, Duha Bartoňka dne 27.května 2015

Duha Bartoňka se podepsala pod další vydařenou akcí, která proběhla 21. – 22. května v Náchodě. Na pořádání této akce se podílely další organizace, které prezentovaly svou činnost a měly připravený bohatý program pro všechny návštěvníky. Počasí se nad námi slitovalo a déšť provázel jen středeční přípravy areálu. Ve čtvrtek déšť ustal a v pátek na Náchod už dopadly sluneční paprsky. I díky tomu jsme v pátek měli nad očekávání hojnou návštěvu škol, školek, družin a rodin s dětmi a ve výsledku jsme se mohli těšit návštěvě přes 3 tisíce návštěvníků. (více)

Duha se prezentovala na NGO Marketu

Napsala Markéta Nepokojová, program trochujinak dne 26.května 2015

Tradičního veletrhu neziskovek NGO Marketu, který pořádá Forum 2000, se v letošním roce zúčastnila i Duha. Cílem NGO Marketu (24. 4. 2015) je prezentace neziskovek, a to jak mezi sebou, tak i před veřejností. Paleta organizací, které zde představovali svou činnost, byla velmi pestrá. Aby ne, když nás bylo na 200!. Přípravy našeho stánku jsme pojali jak jinak než „duhově“. Posuďte sami – nebyl poutavější a zajímavější stánek, než náš. (více)

Víkendovka s Luďkem

Napsal Luděk Darnadi, Duha Kopretina dne 26.května 2015

Dne 24.4.2015 jsme započali víkendovou akci s Kopretinou v 16 hodin odpoledne. Sešli jsme se. Někdo přiběhl dříve, někdo později, ale sešli jsme se v docela hojném počtu. Protože se mezi námi objevili i noví kamarádi, tak jsme si zahráli i naše oblíbené seznamovací hry, jako jsou Romeo a Julie, "kdo má rád,co má rád", vajíčko a jiné.   (více)

Jak Duha AZ pěla píseň dohola u Duhy Miřetín

Napsala Kateřina Pokorná, Duha Alternativní zóna dne 20.května 2015

Pozn.: Části psané kurzívou odkazují na scény z filmu Pějme píseň dohola, který se natáčel na táborové základně v Miřetíně Víkend 15.–17. 5. měla většina vedoucích z DUHY AZ zarezervovaný pro výjimečnou událost. Zlesi (Radek Zlesák) domluvil s Ježkem (Radanem Kukalem) návštěvu táborové základy nedaleko Miřetína a tuto příjemnou událost jsme měli spojit s celovíkendovým povídáním o naší budoucnosti, s poznáním sebe samých, s plánováním tábora a víkendových akcí atd. (více)

Časopis pro dětské domovy Zámeček má “double”. Po vítězství v soutěži Fénix získal druhé místo ve Zlatém středníku

Napsal Vladislav Sobol, Duha Zámeček dne 18.května 2015

PRAHA/HAVÍŘOV (17. května 2015) – Časopis Zámeček, který pro děti ze všech dětských domovů v České republice vydává občanské sdružení Duha Zámeček z Havířova, získal po vítězství v soutěži Fénix druhé místo v anketě Zlatý středník v kategorii Nejlepší periodikum v neziskovém sektoru a zároveň získal zvláštní cenu poroty za prevenci společensko-patologických jevů. (více)

Duha AZ uklidila modrou

Napsal Radek Zlesák, Duha Alternativní zóna dne 1.května 2015

Členové dětského a mládežnického oddílu Duhy Alternativní zóna (AZ) se rozhodli, že i letos zjara pomohou svým činem přírodě, a prostřednictvím akce Čistá Vysočina se zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko. (více)

Na „ TULÁCKÝCH CESTÁCH“ ...

Napsala Oliška Palová, Duha Tuláci dne 1.května 2015

Rok 2015 jsme zahájili 10. ledna tradičně (kromě pravidelných rodových schůzek) Uzlařskou regatou. Tu, již několik let pořádají Duha Rysi Olomouc a poslední léta jsou už také jedinými našimi soupeři. I letos jsme byli úspěšní, a byť i naše řady bojovníků poněkud prořídly, podařily se nám skvělé časy. (více)

Víkend ve jménu krále

Napsal Radek Hrachovec a Míša Motlová dne 27.dubna 2015

V polovině dubna jsme vyrazili do malebného království v srdci Moravy zvaného Středolesí. Tamní král nás pověřil velkou spoustou úkolů a až do neděle jsme se museli hodně snažit splnit všechna jeho přání. Práce to byla náročná, naše putování dlouhé a daleké, ale král byl nakonec spokojen a odměnil nás královskou hostinou. (více)

Jarní prázdniny a další akce v Kopretině

Napsala Duha Kopretina dne 21.dubna 2015

Hned první den jsme vyrazili do solné jeskyně, kde jsme relaxovali a hráli si. Hráli jsme hru "Česká čítanka" a po návratu na základu přišla řada na deskové hry nebo třeba Airhockey. Druhý den dopoledne proběhla výroba velikonočního zajíčka pro maminky  a hned potom návštěva plzeňského historického podzemí. Když jsme pak měli k obědu knedlo, vepřo, zelo–jen se zaprášilo a talíře byly prázdné. V mezičase samozřejmě nechybělo hraní deskových her, hokeje nebo vymýšlení blbinek.                                        Už se těšíme na další den :) (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data