sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Mistrovství Jihočeského kraje v turistickém závodě

Napsal Milan Hankovec, Duha Husot dne 21.dubna 2015

Mistrovství Jihočeského kraje v turistickém závodě pořádala v letošním roce 29. března dužina Husot. Šli jsme do toho jako tým rodičů, vedoucích a bývalých členů. Již od listopadu jsme brouzdali s Vaškem Račanem st. po vrších Kuřidlo, Oupeřová a Hniličná a hledali vhodnou trasu. V březnu se k nám přidal stavitel trasy Jaroslav Holub. Hledání obnášelo pět víkendů v terénu. Na poradě s rodiči jsme si rozdělili stanoviště, pomoc slíbil i oddíl Podskaláček. Při tom zajišťování cen a pohárů. Vše bylo na nejlepší cestě. (více)

Pevnost Boyard

Napsala Andulka, Duha klub Dlažka dne 15.dubna 2015

Super nabitá akce, tak to byla naše víkendovka pod názvem Pevnost Boyard, která se konala od 21. do 23. března v Rajnochovicích. (více)

Putování s Aslanem

Napsala Majlinka, Duha klub Dlažka dne 15.dubna 2015

Bude či nebude? Tuto otázku jsme si pokládali ještě pár dní před naší víkendovkou. Nakonec naštěstí byla. Přihlásilo se 5 nejodvážnějších a nejúžasnějších holek, které jako první zajímalo, cože to budou ty narnijské speciality na jídlo a co všechno zažijí. (více)

Časopis pro dětské domovy Zámeček získal cenu Fénix

Napsal Vladislav Sobol, Duha Zámeček dne 13.dubna 2015

PRAHA/HAVÍŘOV (31. března 2015) – Časopis Zámeček, který pro děti ze všech dětských domovů v České republice vydává občanské sdružení Duha Zámeček z Havířova, se stal podle hodnocení porotců nejlepším časopisem roku 2014 v kategorii Časopis státní správy, veřejného a neziskového prostoru a získal cenu Fénix. Soutěž oceňuje inovativnost, efektivitu, kvalitu zpracování či kreativitu. Je určená především pro firmy a jejich noviny, katalogy nebo výroční zprávy, některé kategorie se věnují také neziskovému sektoru. (více)

Apokalypsa nebo Apríl?

Napsal Petr Big Glajc, Duha Alternativní zóna dne 7.dubna 2015

Asi každý z nás je od nejútlejšího věku obeznámen s tradicí aprílových žertíků 1. dubna. Jsou aktivisté, kteří se ve vyvádění přímo vyžívají, jsou tací, kteří se ve skrytu děsí, aby se nenechali napálit, ale jsou i tací, do kterých byste to neřekli a pak najednou… Tušíte správně, že řeč bude o kategorii poslední. Byl první duben, rok dvoutisící patnáctý. Počasí snad aprílovější už být nemohlo a k tomu ten děsnej vichr. Někoho děsí bouřky, někoho přívalový déšť, já se ještě nenaučil mít rád vítr. A právě ten hrál hlavní roli v letošním aprílu. (více)

Příměstský tábor aneb ,,pojď uděláme selfie“

Každý tábor je něčím zajímavý, jarní příměstský tábor je pod vedením mě a Míšenky již třetím rokem, za ty roky nám prošlo pod ruky plno dětí, a mnoho nám jich utkvělo v paměti. Žijeme v 21. století a kouzlo moderní technologie je čím dál větší, dřív měl mobil jeden z deseti teď už ho mají snad všichni, proto se nám tu začala objevovat hláška „pojď dáme selfie. (více)

Kluci od Rysí řeky v únoru 2015

Napsal Dušan Sedláček dne 10.března 2015

Počasí nám nijak moc nepřálo, přesto jsme uskutečnili dvě větší výpravy. Na přelomu zimních měsíců jsme využili pololetních prázdnin a trochu si prodloužili víkend. Jeli jsme vyzkoušet na chalupu do Louček u Chocně, jak zvládáme ty nižší teploty v této, dost omlazené sestavě. Pro některé z nás to byla úplně první výprava, pro jiné návrat na stará známá místa. (více)

Dlažka slaví 25 let unikátní výstavou

Napsala Lenka Šimková (foto i text) dne 5.března 2015

To nejlepší z historie táborů a nejvýznamnějších akcí, tisíce fotografií, propozic, obrázky od dvorního malíře a ilustrátora Tomáše Komínka, zpěvníky, sošky i vlajky, masky nebo poháry, stolní hry i historické sportovní rekvizity, svázané i volné asiměsíčníky Dlaždiče od roku 1992 do dneška – zkrátka to nejlepší z dějin, ilustrujících čtvrtstoletí zábavy a sportu nejznámějšího středomoravského volnočasového klubu. Taková bude výstava 25 let klubu Dlažka, kterou bude hostit Galerie města Přerova na Horním náměstí po celý březen. (více)

Mumie se vrátila! Do Zábřeha.

Napsala Štěpánka Štrajtová dne 26.února 2015

První víkendová akce Duhy Velké Medvědice proběhla koncem února na známé základně v Zábřehu. Účastníci se tentokrát vžili do role archeologů a vydali se až do vzdálených pyramid pátrat po stopách starodávné mumie… (více)

Duha klub Dlažka slavila 25 let!

Napsal Jaroslav Biolek, Duha klub Dlažka dne 28.ledna 2015

Již před akcí bylo Dlažky všude plno. Začalo to článkem v Přerovských listech a pokračovalo v přerovském deníku tištěném i webovém. Nabídka akcí cyklovala i na webu Nejlepší adresa. Na přerovský městský dům jsme dali naši Dlažku v nadživotní velikosti (6,5 x 4,5 metrů) – takový plakát jsme fakt ještě nedali. (více)

Dračí Říše

Napsala Duha Klub Dlažka dne 15.ledna 2015

Po mnoha letech, kdy u nás v Dračí Říši vládl klid a mír, se opět začínají dít nekalosti, a tudíž bude brzy potřeba každé bystré oko, chytrá hlava, silná ruka, ale i rychlá noha. Dávno předávno se chrabrý lid vydal na pomoc králi Draganovi v boji proti zlotřilému Luciferusovi. Po urputném, ale přeci jen vítězném boji se každý zasloužilý hrdina však vrátil domů, kde se věnoval svým povinnostem. Jak se jim vedlo a co vše se jim přihodilo od navrácení slávy tolik významné Dračí Říši? (více)

Devátý ročník hry Mafie

Napsal Ondřej Horák, Duha Gymnazion klub dne 14.ledna 2015

10. března se v ulicích Prahy již po 9. rozhořela Mafie. Vícedenní hra, kterou již tradičně zahájil společný sraz všech účastníků a která pak po několik týdnu měnila 254 mafiánům život. I letos sloužil coby lovící nástroj rukavička z tanečních, neboť mafiáni umí jednat v rukavičkách. I letos hru doprovázely četné doplňkové aktivity a vše pak v závěru uzavřela after party, kde jsme ocenili ty nejlepší a nejúspěšnější lovce.   (více)

Ocenění v Duze

Napsala Stáňa Kantorová, ÚKD dne 14.ledna 2015

Na Velké Duze v listopadu 2014 převzalo Duhovou štafetu pět dobrovolníků z řad duhových členů. Štafeta se rozeběhla pěti směry poprvé v roce 2008. V tomto roce bylo symbolicky odměněno za přínos organizaci prvních pět dobrovolníků. V dalším roce to byli oni, kdo předávali pomyslný štafetový kolík dalšímu dobrovolníkovi z řad členů Duhy a vyslovili uznání někomu, o kom vědí, že je inspirací pro své okolí. (více)

Ohlédnutí za akcemi Tuláků

Napsala Olga Palová, Duha Tuláci dne 13.ledna 2015

Mikulášský rej Cakov 5. -7. 12. 2014. Mikulášský, protože je to tradiční akce vždy kolem Mikuláše, rej proto, že je to víkend plný rejdění – her, soutěží a závodění a Cakov – podle místa našeho dovádění... a tak, věrni tradicím, vyrážíme i letos... (více)

Akce Duhy Husot

Napsal Milan Hankovec, Duha Husot dne 13.ledna 2015

Konec roku 2014 byl pro naši dužinu ve znamení tradičních akcí. Již v listopadu jsme uspořádali jubilejní 30. ročník hokejbalového turnaje. Mezi 19 týmy se neztratily ani ty naše. Mladší chlapci obsadili druhé místo, když od zisku poháru je dělil pouze rozdíl jediné branky. Starší chlapci skončili ve své kategorii třetí a družstvo nad 15 let čtvrté. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data