sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Spirituál kvintet

Napsala Duha Klub Dlažka dne 21.prosince 2019

Poprvé jsem Spirituál Kvintet viděla naživo v roce 2010 na festivalu v Náměšti na Hané. Aktuálně to bylo tedy podruhé a bohužel naposled, kdy jsem měla možnost je vidět a slyšet. Ale za jejich 60letou historii toho stihli ne zrovna málo.  Dvě hodiny nádherných písniček, které si sál s nimi zpíval. Zazněly písně, jako Až se k nám právo vrátí, Zpívající cikán, Mlýny a mnoho dalších. Sál byl nacpaný k prasknutí nebo až po střechu, jak kdo chcete.

Duha Wakan

Napsala Veronika Matlochová, Duha Wakan dne 20.prosince 2019

Drazí přátelé na duhové stezce, často se mě ptáte, co znamená slovo Wakan. Mohla bych toto slovo jen jednoduše přeložit z indiánštiny Velký Duch, ale použiji slova z knihy Dva Divoši, E.T.Setona.: „Seberte všecko jídlo, které nepotřebujete – maso, chleba a všechno ostatní -,a každý den je položte někam na vyvýšené místo.

Willy Fog na cestě za dobrodružstvím

Napsala Duha Klub Dlažka dne 19.prosince 2019

Drahý příteli, předem mého dopisu přijmi mé nejvřelejší pozdravení a zároveň prosím i mou velikou omluvu. Naše cesta za tebou do vzdáleného Thajska se bohužel úplně nevydařila. S tvým dovolením ti vše podrobně popíši na dalších řádcích tohoto dopisu. Na cestu jsme se vydali týž večer, kdy jsem obdržel tvé psaní. Dorazilo k nám v ten nejlepší možný okamžik.

Mikulášský víkend

Napsala Duha Klub Dlažka dne 9.prosince 2019

Ahoj Mikulášníci! Vše na Mikulášském víkendu rodičů s dětmi bylo jen a jen OK a OK. Zateplená jídelna s krbem a v něm praskající oheň po celý víkend. Teplíčko na chatičkách i v herně. Nádherné počasí – v pátek boží déšť a v sobotu polojasno a v neděli jasno úplně. Super kuželky na hřišti s dospělými, děti na hrátkách v lese a v herně. Andělská hra za slunce a potom čertovská v šeru a tmě.

Cena Přístav

Napsala Duha dne 30.listopadu 2019

Česká rada dětí a mládeže udělila 28. listopadu sedm svých tradičních ocenění těm, kteří v sobě nalézají vzácnou vůli podporovat mimoškolní práci s dětmi a mládeží. Zástupci Duhy na slavnostním večeru nemohli chybět.

Duha Kapka na podzimních prázdninách v Mikulově

Napsala Duha Kapka dne 24.listopadu 2019

Bude letos nějaká podzimní výprava? Zaznělo na jedné Klubovce v září. Nebylo nic dopředu naplánováno, tak jsme zkusili rychle rozhodit sítě a vrátila se nám nabídka od Jiřky (do této chvíle známé jen Matějovi), abychom přijeli do Mikulova. Taková dálka... Dal jsem tedy hlasovat o možnosti udělat jen příměstské podzimní prázdniny, nebo se vydat až do Mikulova. Trochu jsem si sám přál, abychom zůstali spíše v Sokolově, protože práce nad hlavu a dny volna by se opravdu hodila na dodělání restů.

Duha Štít na CVVZ

Napsala Duha Štít dne 21.listopadu 2019

Nebudu lhát, původně zněla cesta na CVVZ poněkud děsivě, ale i přes několikahodinovou cestu se náš duhácký oddíl večer dostavil k registraci s úsměvem na tváři a dobrou náladou. Po chvilce úvodního bloudění jsme se zvládli ubytovat ve správné učebně a páteční večer jsme využili k průzkumu okolního terénu, seznámení se s našimi spolubydlícími a následnému přesunu na náměstí, kde měl probíhat zahajovací ceremoniál CVVZ.

Vyhodnocení výtvarné soutěže

Napsala Duha dne 5.listopadu 2019

Na Duhovém mostě v Praze kromě jiného proběhla výtvarná soutěž. Všechny dužiny a každý z účastníků měli možnost zapojit se do této soutěže. Téma nebylo zadáno, přesto se sešlo nejvíce obrázků, kreseb a koláží na téma "duha". Aby bylo vyhodnocení spravedlivé, byla soutěž rozdělena do třech kategorií. Soutěžilo se hlavně o duhová trička. Porota neměla vůbec jednoduché rozhodování. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a těšíme se na další výtvarné počiny.

Petr Páta inaugurován děkanem Fakulty elektrotechnické ČVUT

Napsala Duha dne 1.listopadu 2019

Dlouholetý předseda Duhy Jasmín a bývalý několikanásobný prezident Duhy prof. Mgr. Petr Páta, Ph.D. byl jmenován na funkční období 1. 7. 2019 až 30. 6. 2023 děkanem Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze.

Lasergame a Duha Kopretina

Napsala Duha Kopretina Plzeň dne 29.října 2019

Dne 19.10. jsme pro děti přichystali akce lasergame. Přihlásilo se 17 účastníků. Protože mohlo v jedné hře hrát pouze 14 hráčů, bylo zapotřebí střídat, ale i přes velké zapálení jsme se dokázali domluvit. Hráli jsme tři hry na dva týmy. 

Koncert na Dlažce

Napsala Duha Klub Dlažka dne 25.října 2019

Úterní koncert Samsona Lenka na Dlažce byl jedinečným zážitkem. Posel dobré zábavy a pohody přinesl fůru svých písní, řadu zážitků kolem nich a úsměvy pro všechny. Většinu písní si s ním zazpíval celý sál. Po představení pokračovala zábava dále v sále i venku. Náměstí jsme opouštěli kolem jedné hodiny ranní. Díky Samsone, díky diváci! Mussur

A je tady podzim

Napsala Olga Palová, Duha Tuláci dne 1.října 2019

A je tu podzim. S ním každoročně přichází také to pro nás velice významné datum: 26. září... Je to tak, letos slavíme 34. narozeniny našeho oddílu... Jak jinak–vyrážíme do Laškova na naše tábořiště. Tady zahájíme ten třícátý pátý rok tuláckého žití (a tím také nový školní rok) a samozřejmě oslavíme společně narozeniny oddílu TULÁCI.

Charitativní běh O zlatého Myšelína

Napsala Stáňa Kantorová dne 10.září 2019

V sobotu 28. 9. 2019 se uskuteční druhý ročník charitativního běhu O zlatého Myšelína. Akce proběhne na TZ Duhy v Budišovicích, pořádájící dužinou je Duha Zámeček, pod záštitou starosty Budišovic Petra Uvíry. Trasa závodu měří 5 km. Součastí budou lesní běžecké závody pro malé i velké, fotbalový turnaj pro děti, dětský den se soutěžemi a zábavou pro děti.

Rajnošské hrátky

Napsala Duha Klub Dlažka dne 5.září 2019

I malý tábor může být velký! Letošní závěrečný týdenní tábor v Rajnoškách není velký počtem dětí (9), ale programem určitě ano. Velký Rajnoch bdí nad námi a velká Káťa nám sděluje vše podstatné! Její legendy a vyprávění vždy navodí tu pravou atmosféru.

Zlatokopové z Duhy Zámeček vyrazili tábořit do Prachovských skal

Napsal Lukáš Kotlár, Duha Zámeček dne 3.září 2019

Děti z dětských domovů zažili letní tábor v tábořišti u Prachovských skal v Českém ráji. Tradiční “Správná pětka”, tedy kluci a holky z 5 dětských domovů, se nám na letní tábor speciálně rozrostla a přijely děti z DD Příbor, DD Fulnek, DD Čeladná, DD Melč, DD Lichnov, DD Liptál, DDŠ Býchory a DD Praha-Klánovice. Celý tábor s námi prožili také zástupci duhové kanceláře -  šéfová Stáňa Kantorová společně s ředitelem Duhového závodu a šéfem sociálních sítí Jirkou Košťalem :-)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data