sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Duha Jasmín uspěla v turnaji beach přehazované

Napsal Daniel „Dendy“ Brož, Duha Jasmín dne 24.září 2013

V polovině září 2013 proběhla první  potáborová  činnost Duhy Jasmín. Zúčastnili jsme se akce „Ruku na to!“ pořádané Nadací Terezy Maxové pro dětské domovy v turnaji plážové přehazované. Účast byla hojná a celkem mezi sebou soutěžilo 23 tříčlenných týmů ve dvou kategoriích – do boje se pustilo až 200 účastníků. (více)

Můj první workcamp u sousedů v Německu

Napsala Petra Papřoková dne 17.září 2013

Jet na workcamp jsem se rozhodla na základě vyprávění svých spolužaček z výšky. Lákala mě představa poznat nové lidi touto zajímavou formou. Jednoduše jsem se rozhodla jet sama, vybrala si workcamp v Německu kvůli snadné dostupnosti, poslala přihlášku a vyšlo to. (více)

Dobrodružný les v Gießübelu

Napsala Helena Štrofová, Duha Arabela dne 16.září 2013

Tábor s názvem Dobrodružný les se konal 27.7.-10.8. v malebné vesničce Gießübel v Německé oblasti Durynský les. Sem jsme se dopravili vlakem. Dlouhá cesta s několika přestupy nám zabrala téměř celý den,  a tak jsme už při cestě zažívali dobrodružství, navzájem jsme se seznámili a cestu vlakem jsme si zkracovali různými hrami. (více)

Hlásíme - úkol splněn! Přesně podle dohody na Závěrečné...

Napsala Olga Oliška Palová dne 12.září 2013

Místo do země indiánského kmeneTébiů, do překrásné „prérie“ v Terezském údolí, jsme se vydali na cestovatelskou pouť křížem krážem po celém světě. Hledali jsme různé kuriozity a sestavovali sbírky pro naše české muzeum. Přesně podle odkazu Roberta Ripleyho, který jsme objevili ve starém kufru v parku právě při naší Závěrečné… (více)

První cesta do Asie – za dětmi na Tchaj-wan

Napsal Mirek Kučera dne 5.září 2013

Workcamp na Tchaj-wanu byl pro mě hodně zajímavou a hodně velkou zkušeností. Zaprvé proto, že jsem nikdy v životě v Asii nebyl a zadruhé proto, že jsem moc neznal tamní obyvatele a počasí. Hned cesta tam byla „nová“. Nejdelší dobu, jakou jsem kdy cestoval letadlem, byla 5 hodin. Na Tchaj-wan jsem letěl neuvěřitelných 26 s hodně přestupy. Cesta i tak ale nebyly vyčerpávající, protože jsem pořád a pořád spal. Na letišti jsem se dostal ke správnému gatu a tam jsem spal, dokud nenastalo odbavování. Dál jsem samozřejmě zase jen spal. (více)

Ourspace pomáhá tvořit Strategii vzdělávání 2020

Napsala Dominika Pudilová a Jana Votavová dne 5.září 2013

Je české školství zastaralé? Nevyhovující? Nyní jej můžete změnit! Ourspace, mezinárodní sociální síť pro mládež www.ourspace.cz Tisková zpráva Praha, 2. září 2013 – Mladí lidé z celého Česka se mohou od dnešního dne zapojit do diskuze o podobě českého školství. (více)

Prázdniny Z Ahlbecku – 2 turnus 2013

Napsala Duha Arabela dne 3.září 2013

Plánované setkání bylo v 10 hodin na Hlavním nádraží v Praze. Liberecká skupina přijela do Prahy společností Student Agency na Černý Most a pak pokračovala metrem na společný sraz. Vyjížděli jsme z Prahy a cílová stanice se jmenovala Ahlbeck Seebad. I když jsme jeli vlakem deset hodin, docela nám to uteklo. Měli jsme sice místenky do vlaku, ale vlak byl nacpaný tak, že jsme nemohli ani nastoupit, natož si sednout na svá místa. Jak se později ukázalo, přidělená místa nám nakonec přála, neboť jsme si já a moje kamarádka sedly do kupé ke dvěma klukům ze Španělska. (více)

Perské listy

Napsal Duha klub Dlažka dne 28.srpna 2013

(zápisky z tábora Princ z Persie 29.6.-13.7.2013 v Rajnochovicích) Pohřeb krále Sharamana– Včera navečer proběhl dle všech tradic před Babylonským palácem velkolepý pohřeb našeho milovaného panovníka krále Sharamana. Zúčastnili se ho jeho nejbližší–nevlastní syn Dastan, Vezír a jeho dvorní léčitelka Tahereh. Samozřejmě také nemohli chybět všichni uchazeči o královský trůn princezna Rabiah s princeznou Parwanou, princ Khorsand a princezna Mahirimah a princezna Ghamar  v doprovodu svého osobního strážce Soyryho.  Přednes královy poslední vůle, ve které se dědicové dozvěděli, že o následníkovi našeho krále má v nejbližší době rozhodnout jeho adoptovaný syn Dastan, byl nejspíše poslední poklidný okamžik před tím, než započnou boje o moc, intriky a než se dědicové budou snažit za každou cenu dokázat, že zrovna oni jsou pro perský trůn ti praví a že právě jim náleží právo nosit královskou korunu. Dá se očekávat, že Persie má před sebou nejisté časy a můžeme jen věřit, že se mladému princi a královskému vezírovi podaří tuto nelehkou situaci vyřešit. (více)

Novinky v projektu Jít k duhu aneb pojďte s námi lovit duhové skrýše

Touto cestou nabízíme všem mimopražským dužinám (v souladu s podmínkami zadavatele projektu) zapojit se do projektu Jít k duhu. Pojďte s námi lovit duhové skrýše po celé republice. Účast na projektu podporuje geografické a přírodopisné znalosti, umožňuje dužinám uskutečnit výpravu i do nejvzdálenějších, geologicky a přírodopisně atraktivních lokalit. Na výpravách za duhovými skrýšemi mají účastníci výjezdů plně hrazené jízdné. (více)

Zpátky do pohádky aneb strašidla na zámku

Napsal Michal Brunclík, Duha Paprsek dne 20.srpna 2013

Pozvánka na akci: Zpátky do pohádky aneb strašidla na zámku. Tato akce, kde se uskuteční každoroční řádění strašidel proběhne 24.8.2013 ve 20hod. na zámku ve Sl. Rudolticích. Připravte se na strašidelnou prohlídku zámeckého parku a zámeckého sklepení, kde na Vás budou čekat strašidla.  

Setkání s prastarým tureckým uměním

Napsala Marie Wolfová, Duha Tangram dne 20.srpna 2013

Skupina studentů z Duhy Tangram se těsně před prázdninami zúčastnila společného mezinárodního projektu se skupinou tureckých studentů. Projekt se konal v Krkonoších, ve vesničce Sklenařice, kde máme možnost jak ubytování, stravování, tak i tvůrčí výtvarnou dílnu. A to jsme právě v tomto projektu nutně potřebovali. (více)

LT Budišovice 2013

Již osmý letní dětský tábor uspořádala Duha PAPRSEK pro děti z Krnovska a Osoblažska na turistické základně sdružení dětí a mládeže Duha Myšinec v Budišovicích v Nízkém Jeseníku. Počasí bylo slunečné a stabilní, ani jednou nepršelo, takže jsme si tábor náležitě užili. Škoda jen, že to tak rychle uběhlo. Celotáborová hra byla inspirována knihou Eduarda Štorcha Lovci Mamutů. Děti byly rozděleny do šesti "tlup", které bojovaly v jednotlivých etapách hry o barevné oštěpy. (více)

Kdo nebyl na Expedici Apalucha, může jenom závidět

Napsala Štěpánka Štrajtová dne 12.srpna 2013

Prázdniny sotva začaly, když se skupina účastníků a vedoucích z Duhy Velké Medvědice vydali na Expedici Apalucha. Dobu od 3. do 7. 7. 2013 tak strávili v Náchodě a jeho blízkém okolí nejen objevováním krásné přírody a turistických zajímavostí podhůří Orlických hor, ale také dalším bohatým aktivním programem. „V průběhu letních prázdnin probíhá spousta táborů a jiných akcí. V čem byla Expedice jiná? I když byla kratší než většina letních táborů, o program rozhodně ochuzena nebyla!“ popsala akci Štěpánka Štrajtová, hlavní vedoucí Expedice. (více)

Kdo nebyl na Expedici Apalucha, může jenom závidět

Napsala Štěpánka Štrajtová dne 13.července 2013

Prázdniny sotva začaly, když se skupina účastníků a vedoucích z Duhy Velké Medvědice vydali na Expedici Apalucha. Dobu od 3. do 7. 7. 2013 tak strávili v Náchodě a jeho blízkém okolí nejen objevováním krásné přírody a turistických zajímavostí podhůří Orlických hor, ale také dalším bohatým aktivním programem. (více)

Workcamp opravdu mezinárodní

Napsal Jaroslav Mussur Biolek, Duha Klub Dlažka dne 10.července 2013

V sobotu 29. 6. 2013 jsme skončili již sedmý týdenní International workcamp v Rajnochovicích. Opravdu mezinárodní – vždyť zde byli účastníci z celého světa. Z Evropy dva páry Maďarů a Finů, Belgičanka, Francouzka, Irka a Ukrajinka. Nejvzdálenější účastníci byla Kanaďanka z Vancouveru a mladík z Tchaj-wanu. Od nás z České republiky zde byli dva účastníci a camp vedli tři zkušení vedoucí. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data