sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Afrohrátky

Napsala Duha Klub Dlažka dne 20.srpna 2018

Než začala letošní Afrika zapršelo. A pak nastala ta pravá suchá Afrika. Teploty přes třicet. Jednou bouřka a s ní pár kapek, jinak ani „kap“! Úvodní den byl ve znamení seznamování, a že bylo s kým. Spousta nových tváří rozdílného věku – malé i větší děti, rodičovstvo a také zkušení dědečci a babičky. Další den začal ráno pro děti rozdělením do oddílů.

Bohové Olympu

Napsala Duha Klub Dlažka dne 16.srpna 2018

....naštěstí, v pravou chvíli se objevilo 24 statečných dětí, kteří přijeli zachránit bohy a tím i celý Olymp! Neměly to jednoduché, po cestě je sužovaly mořské příšery, obrovské ropuchy a nenažraní orli. Musely si oběhat úřady, aby získaly patřičná povolení k plavbě a holýma rukama postavily celou loď, aby se mohly vydat na dlouhou cestu za jedním z artefaktů – Zlatým rounem.

Víkendovka Duhy Paprsek

Napsal Michal Brunclík, Duha Paprsek dne 7.června 2018

První červnový víkend strávily děti z Paprsku na víkendovce ve Smilově. Pro děti jsme se snažili zajistit bohatý program–hráli jsme spoustu her a soutěží na základně i na přilehlé louce, po týmech jsme v kotlíku vařili bramborový guláš a navštívili jsme Park sportu ve Hrubé Vodě. Zde se děti vyřádily na bobové dráze, na lanové Kamzíkově stezce či na trampolínách.

Akce s Kopretinou v Plzni

Napsala Alena Nováčková, Duha Kopretina dne 5.června 2018

Duha Kopretina Plzeň pořádá akce pro děti a mládež. Zde zápisky ze dvou akcí, které nedávno proběhly a zároveň pozvání na akci Zábavné odpoledne s Kopretinou na 17. 6. 2018.

Školení hlavních vedoucích v Přerově

Napsala Duha Klub Dlažka dne 24.května 2018

Tento májový víkend se to stalo! Ano, školení hlavních vedoucích proběhlo v Klubu Dlažka v Přerově. Celé absolvovala (a to úspěšně) šestka účastníků. Pět z Duhy a jeden z organizace Tokačeka. Nebylo nás moc, ale mělo to výhodu, že jsme byli v úzkém kontaktu. Všichni se aktivně zapojovali, diskutovali a předávali zkušenosti. Každý dělal doposud na různých typech táborů (od speciálních, sportovních, hravých, malých i velkých) a tak zde zazněly občas i odlišné názory, ale ku prospěchu naší akce. 

Tulácké jaro

Napsala Duha Tuláci dne 22.května 2018

… konečně po dlouhé zimě zahajujeme jarní sezónu víkendovkou v Cakově. Natěšení a nedočkaví jsme vlítli do cakovského přírodního ráje jak vítr do chaloupky nabití nejen energií, ale také znalostmi květin a stromů, přidali jsme k tomu odvahu při zdolání lanové lávky a šikovnost při boji s mokrým terénem (klouzání a pády bez nehod), um v orientačních dovednostech (buzola, mapa, azimut, přírodní jevy, značky ...) a hlavně radost při dovádivých hrách. 

Oslava 25 let základny Dlažky v Rajnochovicích se vydařila

Napsala Duha Klub Dlažka dne 16.května 2018

Více než stovka lidu dlažkovského i přátel dorazila poslední dubnový víkend na naši základnu. Páteční brigáda lehce navodila atmosféru k následné diskusi Quo vadis, Dlažko. Část se věnovala práci, část diskutovala. Pamětníci i mládež diskusi pěkně rozvinuli. Chvílemi to nebylo příjemné, ale účel to více než splnilo (viz strana 4). Ráno jsme v diskusi pokračovali a pak rozjeli shromáždění klubu Dlažka.

VéTéKáčko aneb školení táborových vedoucích a praktikantů

Napsala Duha Klub Dlažka dne 10.května 2018

Letošních pětadvacet účastníků Velkého Táborového Konkurzu čekal zcela nabitý program od ranních do nočních hodin. Oficiální páteční večer odstartovala diskuze o povinnostech, vlastnostech a činnosti vedoucích s magickou hrou, v níž se účastníci divadelně seznamovali s až absurdními táborovými situacemi. Všichni účastníci poté museli projít rituálním aktem, při němž se zamýšleli nad jejich vlastními cíli a překážkami, které jim brání v tom, aby se stali ideálními instruktory. Ovšem díky tomuto aktu se aktivizovalo energetické pole podsvětí, čímž jsme nechtěně přilákali kupu kousavých, vedoucíchtivých zombíků.

Pozdrav do dužin

Napsala Duha Arabela dne 7.května 2018

Posíláme pozdrav z Liberce do všech dužin. Letošní jaro přišlo moc rychle a tak jsem nestihla nafotit naši „Arabelku – sakuru“ v plném květu. Nicméně, krásně přetrpěla letošní mrazivou zimu a dělá nám na zahradě jen radost. 

Víkendovka Stříbrné hory Duhy Paprsek

Napsala Duha Paprsek dne 3.května 2018

Duha Paprsek z Krnova uspořádala jarní víkendovku ve Stříbrných Horách na Rýmařovsku v termínu 27.–29. dubna. Celá víkendovka byla pohodová a prosluněná, věnovaná hrám a soutěžím. Sobota pak patřila pěší turistické vycházce v délce asi 17 km na Rešovské vodopády.

Duha Dobřejovice - Run and Help

Napsala Duha Dobřejovice dne 2.května 2018

Byla to opět skvělá akce. Dopoledne přípravy a vytyčení běžeckých tras zkontrolovat Petr Chára. jak jinak než během s celou svou rodinou. Kolem poledne všichni mistři kuchaři dorazili s připravenými dobrotami. A že jich bylo. Odpoledne se na běžeckých trasách vystřídalo mnoho účastníků.

Duze se narodilo 18 nových hlavních vedoucích

Napsal Lukáš Kotlár, Duha Zámeček dne 25.dubna 2018

Přípravy na letní tábory startují ve velkém! A bez těch hlavasů to prostě nepůjde. Takže kdo se ujme této oblíbené pozice a zároveň pojede na Broumovsko na školení? Nakonec se nás sešlo osmnáct, Gerd s Lůcou z Duhy Bartoňky svolali profi lektory a v pořadí patnácté školení hlavních vedoucích táborů mohlo odstartovat.

Víkendovka Duhy Kopretina

Napsala Duha Kopretina dne 29.března 2018

Je tady další víkendová akce a my se scházíme opět v naší klubovně, tentokrát v krásném počtu sedmi dětí. Máme celé odpoledne, tak si jdeme zahrát pinčes, seznamovací hry a užít si spousty legrace. Je tady sobota a my vyrážíme do Techmánie, kde jsme se podívali na spoustu atrakcí, experimentů a spoustu zajímavých věcí. Poté jsme se šli podívat do Planetária, kde jsme se vyfotili v obleku astronauta a podívali se na dokument o vesmíru.  

Víkendovka Duhy Kopretina

Napsala Duha Kopretina dne 29.března 2018

Je tady další víkendová akce a my se scházíme opět v naší klubovně, tentokrát v krásném počtu sedmi dětí. Máme celé odpoledne, tak si jdeme zahrát pinčes, seznamovací hry a užít si spousty legrace. Je tady sobota a my vyrážíme do Techmánie, kde jsme se podívali na spoustu atrakcí, experimentů a spoustu zajímavých věcí.  

Kopretina v Techmánii

Napsala Alena Nováčková, Duha Kopretina dne 20.března 2018

A máme tady další z akcí s Kopretinou. Počasí nám sice zhatilo plány na konání akce aquapark, ale my jsme se nedali a jen co jsme se vypotili z nemoci, šlo se do Techmánie.  

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data