sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Duhoviny

Školení hlavních vedoucích v Přerově

Napsal Jaroslav Biolek, Duha klub Dlažka dne 27.května 2015

Jako každý rok i letos pořádalo naše přerovské Duhové školící centrum školení hlavasů. Tentokrát jsme se rozhodli pro Přerov. A byla to volba dobrá. Nebylo to školení našlapané účastníky, ale bylo plné účastníků našlapaných touhou se něco dozvědět.  Opravdu celá šestka účastníků se zajímala o naše témata, a tak jsme si jako lektoři vrněli. (více)

Bambifest v Náchodě

Napsala Lucie Rýdlová, Duha Bartoňka dne 27.května 2015

Duha Bartoňka se podepsala pod další vydařenou akcí, která proběhla 21. – 22. května v Náchodě. Na pořádání této akce se podílely další organizace, které prezentovaly svou činnost a měly připravený bohatý program pro všechny návštěvníky. Počasí se nad námi slitovalo a déšť provázel jen středeční přípravy areálu. Ve čtvrtek déšť ustal a v pátek na Náchod už dopadly sluneční paprsky. I díky tomu jsme v pátek měli nad očekávání hojnou návštěvu škol, školek, družin a rodin s dětmi a ve výsledku jsme se mohli těšit návštěvě přes 3 tisíce návštěvníků. (více)

Duha se prezentovala na NGO Marketu

Napsala Markéta Nepokojová, program trochujinak dne 26.května 2015

Tradičního veletrhu neziskovek NGO Marketu, který pořádá Forum 2000, se v letošním roce zúčastnila i Duha. Cílem NGO Marketu (24. 4. 2015) je prezentace neziskovek, a to jak mezi sebou, tak i před veřejností. Paleta organizací, které zde představovali svou činnost, byla velmi pestrá. Aby ne, když nás bylo na 200!. Přípravy našeho stánku jsme pojali jak jinak než „duhově“. Posuďte sami – nebyl poutavější a zajímavější stánek, než náš. (více)

Víkendovka s Luďkem

Napsal Luděk Darnadi, Duha Kopretina dne 26.května 2015

Dne 24.4.2015 jsme započali víkendovou akci s Kopretinou v 16 hodin odpoledne. Sešli jsme se. Někdo přiběhl dříve, někdo později, ale sešli jsme se v docela hojném počtu. Protože se mezi námi objevili i noví kamarádi, tak jsme si zahráli i naše oblíbené seznamovací hry, jako jsou Romeo a Julie, "kdo má rád,co má rád", vajíčko a jiné.   (více)

Jak Duha AZ pěla píseň dohola u Duhy Miřetín

Napsala Kateřina Pokorná, Duha Alternativní zóna dne 20.května 2015

Pozn.: Části psané kurzívou odkazují na scény z filmu Pějme píseň dohola, který se natáčel na táborové základně v Miřetíně Víkend 15.–17. 5. měla většina vedoucích z DUHY AZ zarezervovaný pro výjimečnou událost. Zlesi (Radek Zlesák) domluvil s Ježkem (Radanem Kukalem) návštěvu táborové základy nedaleko Miřetína a tuto příjemnou událost jsme měli spojit s celovíkendovým povídáním o naší budoucnosti, s poznáním sebe samých, s plánováním tábora a víkendových akcí atd. (více)

Časopis pro dětské domovy Zámeček má “double”. Po vítězství v soutěži Fénix získal druhé místo ve Zlatém středníku

Napsal Vladislav Sobol, Duha Zámeček dne 18.května 2015

PRAHA/HAVÍŘOV (17. května 2015) – Časopis Zámeček, který pro děti ze všech dětských domovů v České republice vydává občanské sdružení Duha Zámeček z Havířova, získal po vítězství v soutěži Fénix druhé místo v anketě Zlatý středník v kategorii Nejlepší periodikum v neziskovém sektoru a zároveň získal zvláštní cenu poroty za prevenci společensko-patologických jevů. (více)

Duha AZ uklidila modrou

Napsal Radek Zlesák, Duha Alternativní zóna dne 1.května 2015

Členové dětského a mládežnického oddílu Duhy Alternativní zóna (AZ) se rozhodli, že i letos zjara pomohou svým činem přírodě, a prostřednictvím akce Čistá Vysočina se zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko. (více)

Na „ TULÁCKÝCH CESTÁCH“ ...

Napsala Oliška Palová, Duha Tuláci dne 1.května 2015

Rok 2015 jsme zahájili 10. ledna tradičně (kromě pravidelných rodových schůzek) Uzlařskou regatou. Tu, již několik let pořádají Duha Rysi Olomouc a poslední léta jsou už také jedinými našimi soupeři. I letos jsme byli úspěšní, a byť i naše řady bojovníků poněkud prořídly, podařily se nám skvělé časy. (více)

Víkend ve jménu krále

Napsal Radek Hrachovec a Míša Motlová dne 27.dubna 2015

V polovině dubna jsme vyrazili do malebného království v srdci Moravy zvaného Středolesí. Tamní král nás pověřil velkou spoustou úkolů a až do neděle jsme se museli hodně snažit splnit všechna jeho přání. Práce to byla náročná, naše putování dlouhé a daleké, ale král byl nakonec spokojen a odměnil nás královskou hostinou. (více)

Jarní prázdniny a další akce v Kopretině

Napsala Duha Kopretina dne 21.dubna 2015

Hned první den jsme vyrazili do solné jeskyně, kde jsme relaxovali a hráli si. Hráli jsme hru "Česká čítanka" a po návratu na základu přišla řada na deskové hry nebo třeba Airhockey. Druhý den dopoledne proběhla výroba velikonočního zajíčka pro maminky  a hned potom návštěva plzeňského historického podzemí. Když jsme pak měli k obědu knedlo, vepřo, zelo–jen se zaprášilo a talíře byly prázdné. V mezičase samozřejmě nechybělo hraní deskových her, hokeje nebo vymýšlení blbinek.                                        Už se těšíme na další den :) (více)

Mistrovství Jihočeského kraje v turistickém závodě

Napsal Milan Hankovec, Duha Husot dne 21.dubna 2015

Mistrovství Jihočeského kraje v turistickém závodě pořádala v letošním roce 29. března dužina Husot. Šli jsme do toho jako tým rodičů, vedoucích a bývalých členů. Již od listopadu jsme brouzdali s Vaškem Račanem st. po vrších Kuřidlo, Oupeřová a Hniličná a hledali vhodnou trasu. V březnu se k nám přidal stavitel trasy Jaroslav Holub. Hledání obnášelo pět víkendů v terénu. Na poradě s rodiči jsme si rozdělili stanoviště, pomoc slíbil i oddíl Podskaláček. Při tom zajišťování cen a pohárů. Vše bylo na nejlepší cestě. (více)

Pevnost Boyard

Napsala Andulka, Duha klub Dlažka dne 15.dubna 2015

Super nabitá akce, tak to byla naše víkendovka pod názvem Pevnost Boyard, která se konala od 21. do 23. března v Rajnochovicích. (více)

Putování s Aslanem

Napsala Majlinka, Duha klub Dlažka dne 15.dubna 2015

Bude či nebude? Tuto otázku jsme si pokládali ještě pár dní před naší víkendovkou. Nakonec naštěstí byla. Přihlásilo se 5 nejodvážnějších a nejúžasnějších holek, které jako první zajímalo, cože to budou ty narnijské speciality na jídlo a co všechno zažijí. (více)

Časopis pro dětské domovy Zámeček získal cenu Fénix

Napsal Vladislav Sobol, Duha Zámeček dne 13.dubna 2015

PRAHA/HAVÍŘOV (31. března 2015) – Časopis Zámeček, který pro děti ze všech dětských domovů v České republice vydává občanské sdružení Duha Zámeček z Havířova, se stal podle hodnocení porotců nejlepším časopisem roku 2014 v kategorii Časopis státní správy, veřejného a neziskového prostoru a získal cenu Fénix. Soutěž oceňuje inovativnost, efektivitu, kvalitu zpracování či kreativitu. Je určená především pro firmy a jejich noviny, katalogy nebo výroční zprávy, některé kategorie se věnují také neziskovému sektoru. (více)

Apokalypsa nebo Apríl?

Napsal Petr Big Glajc, Duha Alternativní zóna dne 7.dubna 2015

Asi každý z nás je od nejútlejšího věku obeznámen s tradicí aprílových žertíků 1. dubna. Jsou aktivisté, kteří se ve vyvádění přímo vyžívají, jsou tací, kteří se ve skrytu děsí, aby se nenechali napálit, ale jsou i tací, do kterých byste to neřekli a pak najednou… Tušíte správně, že řeč bude o kategorii poslední. Byl první duben, rok dvoutisící patnáctý. Počasí snad aprílovější už být nemohlo a k tomu ten děsnej vichr. Někoho děsí bouřky, někoho přívalový déšť, já se ještě nenaučil mít rád vítr. A právě ten hrál hlavní roli v letošním aprílu. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data