sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Den NATO 2015

Napsal David Gajdošík, Duha Arnika dne 9.listopadu 2015

V sobotu 19. 9. 2015 se ještě před půl šestou ráno sešlo 16 kamarádů, aby se vydali do Ostravy, na každoroční přehlídku vojenské techniky – tedy na Dny NATO. Cesta probíhala v pohodě. Vystoupili jsme ve Studénce. Odtud následoval pěší přesun na letiště Leoše Janáčka. (více)

Duha Paprsek oslavila 10 let činnosti

Napsal Michal a Karolína Brunclíkovi dne 19.října 2015

Duha Paprsek z Krnova oslavila na konci září 10 let své činnosti pro děti a mládež, a to jak jinak než prodlouženou víkendovkou. Zázemí nám poskytl oblíbený a dobře vybavený kemp ve Frenštátě pod Radhoštěm. (více)

Duhový den v Kopretině

Napsala Martina Václavovičová, Duha Kopretina dne 14.října 2015

28. 9. 2015 Plzeň Dnes je sice pondělí, ale i tak si užíváme skvělou akci s Kopretinou. Je totiž státní svátek, a tak „všichni“ mají volno a mohou do Škoda sport parku přijít za námi a vyzkoušet si lezeckou věž, střílení z luku, vyrobit si krásný náramek či náhrdelník nebo si nechat namalovat na obličej či další části těla krásné obrázky a ti menší pořádně zaskotačit v kuličkovém světe, na skákacím hradě, trampolíně či na velké nafukovací skluzavce.  (více)

Z TZ Budišovice

Napsala Jana Kozílková dne 14.října 2015

Zasláno do kanceláře Duhy Vážené dámy a vážení pánové, chtěla bych touto cestou vyslovit velké poděkování paní Ivaně Sobolové, vedoucí programu Zámeček. O předešlém víkendu jsme využili TZ Myšinec v Budišovicích pro setkání nejstarších členů našeho turistického oddílu Fotoblesk a jeho přátel u příležitosti 80. narozenin jeho zakladatelky paní Jany Dvořáčkové. (více)

Tuláci oslavili třicetiny

Napsala Oliška Palová, Duha Tuláci dne 12.října 2015

Je to už dávno, hodně dávno, kdy jsme poprvé vyšlápli na „Tuláckou stezku“... Je to už dávno, hodně dávno, kdy ze „Stezky“ se stala „CESTA“ ...  pro některé z nás takřka celoživotní ... Na té „Cestě“ zůstala spousta stop. Patří lidem, kteří ze sebe vydali to své nejlepší „JÁ“, s velkou obětavostí a nadšením předávali svůj um, znalosti a dovednosti, velký kus sebe, svým nástupcům. Bylo jich za ta léta už mnoho a otisk jejich jmen se navždy stal součástí našeho „Tuláckého znaku“. Nebýt těch prvních, nebyl by začátek „Stezky“, nebýt těch dalších, nebyla by „Cesta“, nebýt těch současných, nebylo by pokračování... (více)

Místo víkendovky ztroskotali na pustém ostrově. Přežili jen díky balíčkům vyplaveným z moře!

Napsala Štěpánka Štrajtová dne 30.září 2015

Pocheň - Nečekané dobrodružství zažili účastníci i vedoucí, kteří se v termínu 18. – 20. 9. 2015 vypravili na víkendovou akci na Pocheň, kam je mělo dopravit letadlo společnosti ZtroskoTravel. Z počátku poklidný let byl náhle narušen nečekanou bouří, pilot ztratil nad strojem kontrolu a nepodařilo se mu nouzově přistát. Letadlo tak ztroskotalo a účastníci a vedoucí, kteří jen zázrakem pád letadla přežili, se ocitli osamocení na pustém ostrově. (více)

Motokáry ve Lhotě

Napsala Alenka Nováčková, Duha Kopretina dne 22.září 2015

Je sobota 19. 9. 2015 a od 10 hodin se pomalu všichni scházíme v  prostoru Motokár ve Lhotě. Jezdíme, bavíme se někdo i popíjí a pojídá v místním bufetu.  Atmosféra úžasná. Všichni si užívají závody. Někdy to byl pořádný boj, přeci jen vidina toho, že mohu získat pohár nebo medaili je pro každého lákadlem. Zábava je v plném proudu, jezdíme v několika kategoriích: děti, rodiče s dětmi a dospěláci. (více)

Našli, moji rádcové? Našli? Nenašli!

Napsala Helena Štrofová, Duha Arabela dne 22.září 2015

Aneb jak Arabela hledala kešku. Tuto neděli jsme se vydali do Prahy hledat kešku. Nebyla to jen tak ledajaká výprava, protože jsme se rozhodli projet Prokopské údolí na koloběžkách. Tato oblast nás učarovala již na jaře, kdy jsme zde byli s mládeží, na první výpravě. Když vyslovíme slovo Praha, vybavíme si především staré památky, spoustu lidí a přeplněné dopravní prostředky, ale nenapadlo nás, že je zde také krásná příroda. (více)

Víc pro děti než pro sebe

Napsala Martina Václavovičová, Duha Kopretina dne 21.září 2015

Projekt „Víc pro děti než pro sebe“ je společným 3letým projektem Plzeňského kraje a Plzeňské krajské organizace Pionýra, jehož cílem je podpořit dobrovolnickou práci s dětmi a mládeží a zvýšit její celospolečenskou prestiž. V rámci tohoto projektu převzala z rukou hejtmana Václava Šlajse a předsedy Plzeňské krajské organizace Pionýra Martina Mlynáříka děkovný list za práci s dětmi a mládeží dlouholetá vedoucí Duhy Kopretina Jitka Draská.   (více)

Letní tábor Duhy Husot

Napsal Milan Hankovec, Duha Husot dne 21.září 2015

Letní tábor Husotu proběhl ve dnech 25. července až 2. srpna v Heřmanově Městci. Naší základnou byla budova místního domu dětí a mládeže, pro hry jsme využívali i blízký les a hřiště. Po většinu tábora probíhala etapová hra Rumburak, uskutečnila se soutěž v obratnosti a samozřejmě se plnily husotské stuhy. (více)

Tábor WUSTROW 2015

Napsala Helena Štrofová, Duha Arabela dne 3.září 2015

Tábor je umístěn v nádherné krajině obklopen lesy a převážně nádhernými jezery, která skýtají zátoky jako v amazonském pralese. Je to jedinečná zkušenost propojit rodilý český jazyk a sousedský německý jazyk, případně zkusit konverzovat v angličtině. Kombinace nádherného prostředí a možnosti seznámit se s dětmi z jiných zemí dělá tábor ideální volbou pro prázdninové vyžití. Tábor začal v neděli ráno na Libereckém vlakovém nádraží. Těšili jsme se, ale věděli jsme, že nás čeká dlouhá cesta vlakem a na konci německá skupina. Jaká asi letos bude? (více)

Arabela na lovu (kešek)

Napsala Helena Štrofová, Duha Arabela dne 2.září 2015

Poslední prázdninový týden jsme se rozhodli vydat na dobrodružnou výpravu po Vysočině. Cílem výpravy bylo nejen setkat se s dužinou SVČ Nové Město na Moravě, ale také ulovit co nejvíce „kešek“. Do Nového Města na Moravě jsme dojeli celkem bez problému, cestu jsme měli vyzkoušenou z loňského Duhového mostu, kde se nám velice líbilo, a i po roce na něj vzpomínáme s nadšením. Mnohem horší bylo obstarat potraviny a donést je na zádech až na Buchtův kopec. Přesto se nám podařilo cestou ulovit první „kešku“. (více)

Duha má 25 let

Napsal Mussur, Duha klub Dlažka dne 2.září 2015

Ano je to tady – čtvrt století naší Duhy! Milá Duho, přeji ti vše nejlepší! My Duháci i Duhyně, členky a členové Duhy, kamarádi i příznivci, my ti tu pravou ořechovou oslavu uděláme! Oslavíme tě, Duho, pokropíme živou vodou i jinými skvostnými moky, pozvedneme tě do duhových výšin, přivezeme duhové dárky a hlavně sebe! (více)

Tébiové (Tuláci) v Laškově po dvacáté

Napsala Oliška Palová, Duha Tuláci dne 25.srpna 2015

Z laškovské „Boudy“ Tuláků se ozývá ostrý hvizd. Následuje upištěný pokyn: „Tak, už můžete vylézt, hoši a děvčata! Myslím, že už je čistý vzduch!“ -Hmmm, čistý. Pěkně to tu všude smrdí savem, chloraminem, octem, či co to je... „Tak rozchod, prošmejdit všechny kouty. Za deset minut návrat. Pak podáte hlášení. A na nic nesahat. Jen se koukat. A ne, že něco sami sežerete. Jen kouknout a nahlásit, jasné?“ (více)

Tábor Xapatan- Duha Rysi

Napsala Jitka Vokurková, Duha Rysi dne 24.srpna 2015

30.7.–8.8.2015 Letos jsme vyrazili na nám zcela neznámé místo, které se však nachází téměř za humny. Tábořiště zapůjčené od olomouckých skautů cca 25 km od Olomouce na okraji vojenského prostoru Libavá v Údolí řeky Bystřice. Toto romantické místo jsme si hned po příjezdu všichni oblíbili. Vlak, který tudy sice projíždí relativně často, tu však zastavuje pouze 2x denně. Místo je velmi špatně dostupné i pro auta, neb cesta vede po lesní cestě přímo vedle řeky. Druhou možností je přijet skrze vojenský prostor, kde si však předem musíte vyjednat povolení průjezdu. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data