sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Zábavné odpoledne s Duhou Kopretina

Napsala Jana ©oupalová dne 16.června 2011

Plzeňská Duha Kopretina připravila na tuto sobotu zábavné odpoledne pro návštěvníky s různými zájmy i různého věku. Na své si přijdou milovníci adrenalinových zážitků, ale i ti nejmenší, kteří o adrenalinu ještě ani neslyšeli… (více)

Láká vás život v divočině? Jste zváni na „Born to be wild“!

Napsala Jana ©oupalová dne 16.června 2011

Mezinárodní organizace International Young Naturefriends, jíž je Duha členem, pořádá mezinárodní výměnu mládežePolsku ve dnech 18. – 27. července.  Projekt nese název „Born to be wild“ a je určen všem, kdo chtějí strávit 8 dní v přírodě, daleko od civilizace, divoce. Jednoduše tak jak jsme byli zrozeni. Outdoorové aktivity budou zaměřeny na vztah k přírodě, způsoby jak ho rozvíjet, techniky přežití, ale také na hledání trvale udržitelného stylu života. Žádná elektrika, tekoucí voda, spánek ve stanu a ani trochu městského smogu. (více)

Na Pálavě bylo zase krásně

Napsal Duha Velká Medvìdice dne 11.června 2011

Duha Velká Medvědice a olomoucký klub přátel přírody Malá liška uspořádaly společný výjezd za přírodou k moravsko-rakouské hranici. Do kraje vinařů, sluníčka, středověkých hradů a milých lidí – na Pálavu. Na olomouckém vlakovém nádraží jsme se v pátek 3. června odpoledne sešli kolem za krásného až ubíjejícího, slunečného počasí. Odvážlivci s koly přišli jen tři, zbytek zvolil pěší túry. Čekala nás dvouhodinová cesta do Mikulova. Na tamní ubytovně Domu dětí a mládeže už nás čekala skupina, co jela autem. Dohromady nás tedy přijelo čtrnáct. (více)

Hallo! Zdravím z Tübingenu.

Napsala Jana ©oupalová dne 6.června 2011

Ondřej Horák, Duha Gymnazion klub: Z města, kde vládnou studenti a studia. Kde každý jazyk najde někoho, kdo jím vládne. Kde se vaří dobré pívo a jezdí se na legračních gondolách s legračními opěrátky–tzv. Stocherkahn – po řece Neckar. Na ja, z města, kde pořád tím hlavní jazykem je němčina, a proto se tu už hafo let koná seminář německého jazyka IJAB spojený s návštěvami místních organizací pracujících s mládeží. (více)

Já chci duhového kluka kajakáře a já zase holku s houbou…

Napsala Jana ©oupalová dne 3.června 2011

Duha Tangram, Duha Děsír, Duha Outpost: Po čtyři dny pražské Bambiriády měli malí i velcí návštěvníci možnost vyrobit si ve stánku Duhy vlastní placku. Na výběr bylo osm motivů duhových kluků a holek zobrazených při různých sportech nebo zábavě, které si návštěvníci mohli dotvořit podle svého gusta. Našli se i kreativní jedinci, kteří si malovali vlastní zajímavé obrázky. (více)

Duha Křištál se na Bambirádě podělila o zábavu i o prasátko

Napsala Jana ©oupalová dne 3.června 2011

Duha Křišťál: Jako každý rok, i letos se náš oddíl, Duha Křišťál, zúčastnil celorepublikové akce Bambiriáda, a to 27. a 28. května v Zábřehu na Moravě. Evropská unie vyhlásila letošní rok jako rok dobrovolnictví a  celá Bambiriáda, která je postavena na práci dobrovolníků, nesla podtitul „Máme se o co podělit“. A to my opravdu máme! (více)

Dobrovolnice z Duhy je tváří lucemburské propagační kampaně k Evropskému roku dobrovolnictví

Napsala Jana ©oupalová dne 2.června 2011

Vzpomínáte na Belizu? Beliza Mendes Marto byla po dobu jednoho roku zahraniční dobrovolnicí v Duze. Během projektu Evropské dobrovolné služby (EVS) se naučila dobře česky a v ČR nakonec zůstala déle. Pracovala v zahraniční firmě a volný čas i nadále věnovala dobrovolnictví v Duze. Beliza, spolu s dalšími šesti ‘EVS’ lucemburskými dobrovolníky, se stala tváří propagačních materiálů, které mají zvýšit zájem o dobrovolnictví. (více)

Duha Tangram v programu Grundtvig

Napsala Jana ©oupalová dne 2.června 2011

V březnu tohoto roku uspořádala Duha Tangram mezinárodní workshop v rámci programu celoživotního vzdělávání Grundtvig. Téma našeho workshopu byla románská a gotická architektura a umění v Praze. Všechny naše aktivity v rámci Duha Tangram jsou zaměřeny pro skupinu osob jak s handicapem, tak i bez handicapu . Také pro tento workshop jsme vytvořili integrovanou skupinu účastníku. Workshopu se zúčastnilo 16 osob starších 18 let, z 8 různých zemí Evropské unie. 6 účastníků bylo nevidomých nebo  se zbytky zraku. Jeden účastník byl nevidomý i neslyšící současně. (více)

Děti z dětských domovů pomáhají svým ukrajinským kamarádům

Napsala Jana ©oupalová dne 30.května 2011

Duha Zámeček spolupracuje s dětmi z dětského domova v Jemnici, které připravují charitativní koncert Úsměv ukrajinským dětem, akce se uskuteční pod záštitou MŠMT, Duhy, Nadace Terezy Maxové a dalších 1. června 2011 v Jemnici. (více)

Duháci v evropském projektu pro mládež ohroženou násilím

Napsal Hynek Peèinka dne 29.května 2011

Spojit organizátory volnočasových aktivit z šesti různých zemí Evropy, aby si mohli předávat zkušenosti a vytvořit co možná nejlépe použitelné metody pro práci s dětmi ohroženými násilím, především ve venkovských oblastech – to je cílem projektu „Move it“, který probíhá v rámci programu Evropské unie DAPHNE. Prostředkem, který má pomoci k odbourání sociálně patologických jevů v cílové skupině mládeže ve věku 13 – 18 let, jsou výchova prožitkem a outdoorové aktivity.   (více)

Duhoví Tuláci na lanech

Napsala Jana ©oupalová dne 25.května 2011

Duha Tuláci: Lanové centrum PROUD Olomouc nabízí svým návštěvníkům řadu překážek, k jejichž zdolání je občas zapotřebí překonat sám sebe. My, Duha Tuláci, jsme si už nějaký ten pátek říkali, že bychom se tam mohli jít někdy mrknout, že bychom si jako mohli dokázat, jací jsme machři a také trochu posílit toho našeho týmového ducha. Jak to už tak bývá, slova jsou pouze slova, ale skutek utek. Proto nás zpráva, že si to konečně jednou můžeme jít vyzkoušet, velmi potěšila. (více)

Evropský rok dobrovolnictví a Bambiriáda

Napsala Jana ©oupalová dne 24.května 2011

Rok 2011 je vyhlášen Evropským rokem dobrovolnictví. Činnost členských států EU je v tomto roce zaměřena na zviditelnění a podporu dobrovolnických činností a na výměnu zkušeností a osvědčených postupů v  této oblasti. (více)

Šéfreportér Zámečku Gracián Svačina z DD Jemnice získal cenu Zlatá litera

Napsala Jana ©oupalová dne 24.května 2011

Duha Zámeček: PRAHA (20. května 2011) – Jednadvacetiletý Gracián Svačina, který žije v Dětském domově v Jemnici a studuje žurnalistiku v Praze, vyhrál cenu Zlatá litera v celostátní soutěži firemních i neziskových tiskovin Zlatý středník. Zlatá litera byla v letošním ročníku zcela novou kategorií, hodnotící nejzajímavější texty z jednotlivých časopisů. V oceněném článku Gracián s lehkou nadsázkou popisuje týdenní přípravy na návštěvu Livie Klausové v jemnickém dětském domově. Celý článek k přečetení zde. (více)

Multikulturně v zámeckých komnatách

Napsala Jana ©oupalová dne 20.května 2011

Ahoj! My tam jdem a doufáme, že jdeš s námi! O víkendu 27. – 29. května vyráží Tamjdem po půl roce opět do zámku v Rakovicích, kde občanské sdružení InBáze Berkat buduje komunitní centrum pro cizince žijící v naší zemi. Budeme zvelebovat zámecké komnaty i okolí, zejména nás pak čeká bílení stěn, broušení a natírání oken, dveří, podlah, pokocháme se pasoucími ovcemi, budeme si užívat krásného jarního počasí, a dozvíme se toho spoustu jak o historii rakovického zámku, tak o činnosti InBáze Berkat a komunitního centra jako takového. Večerní posezení a zábava u táboráku je zajištěno.  (více)

Shakespeare inspiruje - pozvánka Duhy divadla Expekus

Napsala Jana ©oupalová dne 17.května 2011

Duha divadlo Expekus: Vážení diváci, zveme Vás na naše květnové představení "Že by Hamlet?". Představení se koná v klubu Klamovka v Praze 5, a to 26. 5. od 19:30 hod. Naše pojetí hry je také veršované, také je na konci víc mrtvol než živol, ale pořád je to komedie... aspoň občas. Bylo poměrně náročné vytvořit z tragédie rámcově veselou záležitost a nezpronevěřit se příliš předloze. Těšíme se na Vás! Vaše Duha Divadlo Expekus

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data