sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Workcamp opravdu mezinárodní

Napsal Mussur, Duha klub Dlažka dne 15.července 2014

V sobotu 28.6.2014 jsme skončili již osmý týdenní International workcamp v Rajnochovicích. Opravdu mezinárodní – vždyť zde byli účastníci z celého světa. Z Evropy dvě Slovenky, Polka a dva Španělé. Nejvzdálenější účastníci byl mladík z Tchajwanu, dívky z Hongkongu a  Thajska. Od nás z české republiky zde byli dva účastníci a camp vedli tři zkušení vedoucí. (více)

Jak bylo letos na Velkém táborovém konkurzu aneb ohlasy účastníků

Napsala Duha klub Dlažka dne 20.června 2014

Na Velký táborový kurz jsem jel naplněn očekáváním, zároveň však také nervozitou a s trochu nejasnou představou toho, jak to vlastně bude celé probíhat, co se po nás jakožto adeptech na budoucí táborové vedoucí bude chtít a jak si s tím vším nakonec poradím. Vyrazil jsem již ve čtvrtek, abych náhodou něco nezmeškal, a když jsem dorazil na místo, nervozita ze mě okamžitě opadla. Vedoucí byli od první chvíle velmi kamarádští, a tak jsem se hned začal těšit, co si pro nás tedy připravili. Nakonec se nás (adeptů) v táboře sešlo dohromady něco okolo čtyřiceti a za těch několik málo dní jsme nabyli spoustu nových zážitků, zkušeností a v mnohých případech i znalostí a dovedností. (více)

Zábavné odpoledne ve Škoda sport parku

Napsala Sabina Sýkorová,Duha Kopretina dne 16.června 2014

Dne 15. 6. 2014 jsme s Duhou Kopretinou pořádali zábavné odpoledne. Začínalo se od 14:00, aby si i menší přišli na své, až si po obědě nechají zdát své sny. Atrakcí bylo požehnaně. Mohlo se skákat na trampolíně, skákacím hradě, byla zde také nafukovací skluzavka, kuličkový svět, trénoval se také florbal, turistické značení a uzly. (více)

Kouzelníci na dětském dni

Napsala Duha klub Dlažka dne 10.června 2014

O víkendu 24. – 25. května jsme se vypravili do světa mudlů a nadaných mladých kouzelníků, kteří se mohli dozvědět více o kouzlení v Bradavicích. Ač jsme kouzelníci, tak s počasím si ještě poradit neumíme. Ale rodí se stále nová kouzla a třeba už to nebude dlouho trvat a dokážeme si poradit i s počasím. Sobota tedy byla ve znamení deště. Zato v neděli svítilo jenom sluníčko–některé to natolik poznamenalo, že se domů vrátili červení jako rajčátka. Dostavilo se hodně dětí, které by se mohly naučit kouzlit. (více)

Doškolení s Jájou a Pájou a také Míšou

Napsala Míša Tomášková, Duha klub Dlažka dne 10.června 2014

aneb další povedená akce s Dlažkou. Doškolení zaměřené na příměstské tábory, jejich vedení, ale především na program. Na této akci se sešla opravdu skvělá parta lidí a ti nejlepší vedoucí, takže ti, co nejeli, přišli o hodně. Celý víkend jsme sportovali, diskutovali, hráli nejrůznější hry a také jsme si sami zkusili vést účastníky. Nechyběla troška psychologie, bezpečnost na táborech ani řešení krizových situací. Tohle vše doplňovaly nové hry, které si pro nás naši vedoucí a ostatní účastníci připravili. A o co jste ještě přišli? (více)

Setkání mládeže v Terezíně

Napsala Marie Wolfová, Duha Tangram dne 9.června 2014

Duha Tangram vyslala své 3 delegáty na společné setkání česko- německé mládeže v Terezíně. Akce byla organizována z Tandemu Plzeň. Celý víkend mohli mladí lidé absolvovat soustu zajímavých a informačních workshopů, aktivně se zapojit a také vyzkoušet své znalosti z němčiny. Náš účastník Ondra o tomto setkání napsal: (více)

Příprava mezinárodního tábora - Klaffer 2014

Napsal Jaroslav Hadaš, Duha Orion dne 4.června 2014

Do Klafferu pojedou mládežníci  Duhy Orion a Vega z Krnova již šestým rokem. Při výběru účastníků, později členů Duhy, spolupracujeme se SOŠ dopravy a cestovního ruchu. Ve dnech 9.–11. května probíhala v rakouskému Klafferu příprava mezinárodního tábora organizovaného v rámci programu EU „Mládež v akci“. (více)

Duhový most 2014 byl opravdu super!

Napsal Petr "Hryzal" Doseděl, Duha Lutín dne 2.května 2014

Pátek 25.4.2014, už jsem si zvykl, že v den, kdy jedeme na akci se něco nepovede, ale kvůli příběhu, jak jsem si nešťastně zabouchl ráno klíče v bytě to teď nepíšu. O půl paté jsme se konečně všichni šťastně sešli, dvěma auty vyjeli směr Žďár nad Sázavou a v průběhu víkendu opět ukázali, že my Lutíňáci jsme prostě jiní! (více)

Duha Tangram oslavila Den země sázením stromků

Napsala Marie Wolfová, Duha Tangram dne 2.května 2014

O velikonočních svátcích se skupina mládeže z Duhy Tangram opět spolu sešla a oslavila Den země (22. 4.) výsadbou 210 sazenic mladých smrčků. Rostlinky jsme předem zajistili v lesní školce v Jesenném u Semil. Atmosféra byla suprová, naši mladí členové měli hezký pocit, že pomohou přírodě. (více)

Lanování ve městě

Napsal Pavel Polehňa, Duha Úsvit dne 2.května 2014

V neděli 27. 4. 2014 pořádala DUHA–dužina Úsvit v hlavním uherskohradišťském parku–Smetanových sadech akci pro širokou veřejnost–Lanování ve městě. Jednalo se již o 8. ročník této naší akce. (více)

Výsledky fotosoutěže z Duhového mostu

Napsal Radim Glajc, Duha Alternativní zóna dne 30.dubna 2014

Vyhlášení fotosoutěže z Duhového mostu je tady! Sešlo se celkem 18 soutěžních fotek ze 3 dužin. Každý vedoucí z AZ mohl dát hlas až 3 fotkám. A výsledné pořadí je následující: 1. místo: Kopretina–11 hlasů 2. místo: AZ–10 hlasů 3. místo: AZ–5 hlasů Gratulujeme! Slíbené odměny dostaly všechny 3 dužiny, které dodaly fotky do soutěže. (více)

Slohovka o Duze

Napsala Barča Kosová, Duha Jasmín dne 30.dubna 2014

Poděkování a report z Duhového mostu

Napsala Helena Štrofová, Duha Arabela dne 28.dubna 2014

Duha Arabela uděluje velkou pochvalu všem organizátorům Duhového mostu. Děkujeme za pěkné a netradiční přivítání. Naučili jsme se nové a zajímavé aktivity, super byl přístup všech lektorů. Na výbornou byla celá organizace, hlášení rozhlasem nemělo chybu. Všichni věděli, co mají dělat, kam mají jít a co si mají vzít. Hodně mi to pomáhalo, abych se orientovala v tom, kam mám děti posílat a nemusela jsem složitě hledat. (více)

Piráti s Karibigem přešli Duhový most

Napsal Petr "Big" Glajc dne 27.dubna 2014

Poslední dubnový víkend byste v Základní škole na ulici Komenského 6 ve Žďáře nad Sázavou hledali pilné žáčky marně. Škola byla totiž plná pirátů. Přijeli sem z celé České republiky na setkání dětí a mládeže celostátního občanského sdružení Duha, které na principech zážitkové pedagogiky organizuje volnočasové aktivity pro děti a mládež.  Tyto srazy s názvem Duhový most se konají pravidelně a mají přispět ke stmelení všech základních článků, prohloubení či navázání nových přátelství a předávání zkušeností v dobrovolnické práci s dětmi a mládeží. (více)

Brigáda na základně Dlažky v Rajnochovicích

Napsala Katka Drnková, Duha klub Dlažka dne 23.dubna 2014

ak je za námi další dlažkovská brigádka. Brigádka proto, že se nás nesešlo moc, ale o to usilovněji jsme se pustili do větrání chatek, ohýbání rohlíků k snídani, zahřívání laviček, kontroly krabic stolních her... No dobrá, tak taky do umývání umýváren (neměly by se umývat samy, jak vyplývá z jejich názvu?), malování kdečeho (specialistou Rosťou), čištění sprchových koutů (specialistkou Aličkou, která uměla vydávat pískavé zvuky k  nerozeznání podobné utírání skla, když jsem se nedívala...:-)) a oken (odbornice Míša a Hanka), drhnutí kuchyně a třídění povlečení (Jitka, Alice  a další zapálené hadrářky) a odstraňování drnů z hřiště (specialistou Dr.Nkem) (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data