sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi

Články v kategorii Informace z Duhy

Tři bratři na táboře Duhy Miřetín

Napsal Radan Kukal, Duha Miřetín dne 24.listopadu 2014

Duha Miřetín je spoluorganizátorem filmařského letního dětského tábora – Tábora Barrandov. Tábor Barrandov hostil světovou předpremiéru nové české pohádky Tři bratři. Právě zde na duhovém táboře se ve čtvrtek 31. srpna 2014 uskutečnilo úplně první veřejné promítání tohoto filmu. Autor scénáře Zdeněk Svěrák uvedl film ve vojenském stanu u říčky Krounky takto: „Děti, vaše oči a vaše uši budou za chvíli prvníma očima a ušima na celé planetě, které uvidí ve světové premiéře nový český film Tři bratři. My, co jsme ho dělali, jsme celí na trní. Jsme zvědaví, jestli se vám to bude líbit. Čím víc se vám to bude líbit, tím líp my budeme dneska v noci spát!“ (více)

CVVZ v Brně

Napsala Kateřina "Katóba" Palová, Duha Tuláci dne 23.listopadu 2014

14.–17. listopadu 2014 proběhla v Brně Celostátní vzájemná výměna zkušeností–setkání (nejen) pro ty, kteří pracují s dětmi. Heslem tohoto ročníku bylo "staň se dalším článkem", a tak účastníci celý víkend kromě získávání inspirace a zkušeností vyměňovali céčka, kontakty a úsměvy. (více)

Duhové školení lektorů a vedoucích zaměřené na přírodovědu

Napsala Duha klub Dlažka dne 6.listopadu 2014

Letos se opět uskutečnilo školení pod NIDV a to druhý a třetí zářijový víkend. Tentokrát se zaměřením na přírodovědu a to pod Duhou pod vedením Dzherryho a Mussura. Bylo super, že tam nebyli jenom staří známí, ale také více než polovina nových lidiček. Ať už z Duhy či jiných organizací, nebo takových, které toto téma prostě zaujalo. (více)

Dědeček Čoko a babička Deli

Napsala Duha klub Dlažka dne 5.listopadu 2014

Začal podzim, všude žloutnou listy, večer přichází brzy, a co to tedy znamená? Přeci potáborová setkání. Dědeček Čoko a babička Deli vždy bývá takovou první zastávkou. I letos nás přivítala základna v Rajnochovicích, kde se toho hodně změnilo, místo sporťárny a  dílny zde stojí nová přístavba, ještě sice není dokončená, brzy se dodělá. Účastníci, kteří zde dlouho nebyli, koukají dále a říkají si, kde je bazén? Ten tu také již nějaký ten pátek není. Předpověď slibovala sluníčko, ale ať v sobotu ráno koukám, jak chci, moc daleko nevidím, přede mnou je totiž mlha, vadí nám to? (více)

TULÁci nakrojili třicítku...

Napsala Olga "Oliška" Palová, Duha Tuláci dne 5.listopadu 2014

Je to téměř neuvěřitelné, ale je to tak! V září tohoto roku jsme opravdu oslavili dvacáté deváté narozeniny – skromně, v tělocvičně a pouze s tradičním narozeninovým dortem. Na sentimentální rozjímání nějak není čas, to si necháme až na tu třicítku. Zatím to vypadá, že se jí dočkáme. Opět přišli nováčci, ale na druhé straně zase to naše „toulání“ dost lidí vzdalo, takže stavy jsou zhruba stejné. Z těch, co pamatují narození „tuláckého miminka“, zůstali už jen Bigoněk, Oliška, Luciper a Hak. (více)

Jeden tábor aneb Záchrana pohádkové říše

Napsal Princ Jasoň, Duha klub Dlažka dne 9.října 2014

Bylo nebylo v Pohádkové Říši Mladí a nadšení nováčci dorazili k branám Pohádkové Říše v sobotu později odpoledne. Poté, co vystoupili ze svého luxusního dálkového kočáru, byli okamžitě vtaženi do každodenního režimu Pohádkové Říše. A i když byl jejich příjezd dopředu oznámen, museli se vyrovnat s běžnými problémy stěhování do nového prostředí. (více)

Děti v pohodě

Napsala Helena Štrofová, Duha Arabela dne 9.října 2014

V letošním roce jsme chtěli pro děti vymyslet něco nového a zajímavého. Příměstský tábor, zaměřený na všestranný rozvoj dítěte, se konal hned ve třech turnusech a byl určený pro děti ve věku od 3 do 10 let. (více)

Duhový den byl skvělý

Napsala Martina Václavovičová, Duha Kopretina dne 29.září 2014

Na tento den někteří čekali již čtrnáct dní. Termín Duhového dne měl být totiž o 14 dnů dřív. Posun termínu se nám ale vyplatil a už na začátku musím říct, že jsme si ho všichni užili. Nejprve jsme nachystali všechny stanoviště (a že jich tentokrát bylo víc než dost) a už v půl druhé začali chodit první účastnici. Menší se nejprve vrhli na velkou nafukovací skluzavku, skákací hrad či kuličkový svět, větší zase na střílení z luku a lezeckou věž. (více)

Duha Paprsek na Ramzové

Napsal Michal Brunclík, Duha Paprsek dne 24.září 2014

Ve dnech 19.-21.9. 2014 navštívila Duha PAPRSEK poprvé chatu na Ramzové, která je ve vlastnictví Lesů ČR. Díky poloze chaty v turisticky atraktivní oblasti jsme se vydali na čtvrtý nejvyšší vrchol Hrubého Jeseníku–horu Keprník s výškou 1.423 m.n.m. Původně mlhavé počasí se postupně vylepšovalo, oblačnost se rozestoupila a sem tam vykouklo i sluníčko. Navštívili jsme také chatu sv. Jiří na Šeráku, kde stojí více než 110 let stará kamenná chata. (více)

Když se řekne: „Jedeme na tábor!“

Napsala Duha klub Dlažka dne 19.září 2014

Většina z vás si představí stany nebo chatky, spacáky, tepláky, tenisky, pláštěnky, gumáky... Na Brazilský tábor s Duha klubem Dlažka jsme si balili: rozličné hudební nástroje, taneční střevíce, originální ozdoby a šperky, ale také fotbalové dresy a kopačky. Počasí bylo vskutku tropické!!! Maximální vedra s každodenním vydatným lijákem, teplé večery a noci, to vše zajistilo stoprocentní dojem amazonského pralesa. Zpívali jsme píseň v brazilské portugalštině, naučili se základní kroky v tanečním rytmu samby. Ochutnali pravé brazilské speciality. Do roztrhání těla jsme soutěžili v rozmanitých sportech (tradici každoročního úrazu při šimbalu jsme neporušili, odnesl to jeden zlomený článek prstu). (více)

Fórum berlínské

Napsal Jaroslav "Dzherry" Biolek, Duha klub Dlažka dne 19.září 2014

V březnu se naskytla zajímavá příležitost vycestovat do Berlína na pětidenní Fórum česko-německé spolupráce, jehož ústředním tématem byl zdravý životní styl a výživa. Setkání bylo určeno Němcům a Čechům, kteří se věnují práci s dětmi a mládeží, ať už na základních či středních školách, nebo ve volnočasových organizacích jako Dlažka.

Duha Jasmín na dvoře krále Václava IV.

Napsala Martina Tietzová, Duha Jasmín dne 5.září 2014

Duha Jasmín letošní tábor v Kamenici u Humpolce strávila v přemyslovské době na dvoře krále Václava IV. Z poddaných na začátku tábora se postupně stávali vzdělaní urození šlechtici a dámy, kteří byli pravidelně zváni na audienci ke králi. Na večerních audiencích bavil všechny královský šašek, se svým bystrým ostrovtipem rozesmával dvořany a poddané, nechyběli ani hudebníci, herci a umělci k pobavení všech přítomných. Čtyři šlechtické rody z Moravy, Čech, Horní a Dolní Lužice a Slezska společně po boku Krále bránily České království a královskou korunu, o kterou měl zájem nejeden středověký lump. (více)

Výroční zpráva z Dračí říše

Napsal Jaroslav "Dzherry" Biolek, Duha klub Dlažka dne 24.července 2014

Ve jménu slávy Dračí říše se na vědomost dává, že hrdinové Dračí říše dokázali po urputné bitvě porazit Luciferuse, kostěného draka i další jeho stoupence a tím osvobodit Dragopolis od zlých magických sil! Toto vítězství bylo dosaženo jen díky pomoci čtyřiceti hrdinek a hrdinů z družin Ledoví šušňožrouti, Lesní plody a Zlatá křídla. Jak však k této slavné události došlo? (více)

Hrdinové Dračí říše

Napsala Světlanka Jarolímová, Duha klub Dlažka dne 22.července 2014

Přijela jsem na začátku prázdnin do Rajnochovic na tábor, který se jmenoval HRDINOVÉ DRAČÍ ŘÍŠE. Hned jsem se ubytovala s Marky  a  s Aničkou z  Prahy. Obě dvě byli moc super a byla s něma legrace, potom jsme byli rozděleni do skupin. My jsme byli zelení a jmenovali jsme se LESNÍ PLODY. Měli jsme dobré vedoucí, třeba Alfirin nebo Elberet a Terael bych chtěla poděkovat za to, že nás tak opatrovala, aby se nám nic nestalo! Taky chci poděkovat Arlanovi, že nám tak dobře vysvětloval  hry. (více)

Mezinárodní projekt Empowerment of Disadvantaged Young People

Napsala Hana Prostějovská, Duha Orion dne 22.července 2014

Ve dnech 25. 6.–8. 7. proběhl v rakouském Klafferu projekt s názvem „Empowerment of Disadvantaged Young People“. Projekt byl organizován v rámci programu EU „Mládež v akci“ a zahrnoval účast 7 zemí: Rakouska, České republiky, Portugalska, Itálie, Polska, Turecka a Bulharska. Jednotlivé země byly zastoupeny 2 vedoucími a 6 studenty. (více)

‹ předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58   následující ›

Přečtěte si o nás

členství

Dveře otevřené mají u nás ale všechny skupiny lidí, kteří mají smysl pro humor, chtějí se scházet a souhlasí s ideály, které Duha naplňuje.


historie

Duha má za sebou více než 25 letou historii. Zajímá vás, jak v roce 1989 vznikala?


Naše programy

trochujinak - zkus workcamp

Máš chuť pomáhat? Chceš si vyzkoušet zajímavou práci? Chceš vytvářet skutečné hodnoty s partou skvělých dobrovolníků? Láká tě USA, Kanada, Nový Zéland, Austrálie či Asie? Nebo chceš procestovat Evropu? Zkus Workcamp!

TOPlist

archív zpráv podle data